FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Artykuły >  Zespół The Slackers

Artykuły

Zespół The Slackers

Od:
alik 
Data:
19 lipca 2010, 13:34
Ocena:
Ocena 4.00
THE SLACKERS (NYC,USA)

Początki istnienia zespołu The Slackers sięgają 1991 kiedy to muzycy zaczęli eksperymentować z różnymi stylami począwszy od ska, reggae, soul, swing a kończąc na garażowym rocku i jazzie. Duży wpływ na ich muzykę miały dokonania takich artystów jak: The Skatalites, The Beatles, Bob Marley, Lee Perry, Bob Dylan i Curtis Mayfield. Pierwszym pełnowymiarowym wydawnictwem The Slackers był album "Better Late Than Never" (1996) na którym można odnaleźć sporo surowych jamajskich brzmień przetransponowanych na nowojorski grunt. W 1990 roku The New Times określił muzykę The Slackers jako "Brzmienie Nowego Jorku".

W 1997 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Hellcat Records należącą do Tima Armstronga z Rancid. Pierwszy album wydany dla nowej firmy nosił tytuł "Red Light". Na płycie pojawiło się znacznie więcej melancholijnych i soulowych utworów. Utworem promującym tą płytę był utwór "Watch This", który był często prezentowany przez studenckie rozgłośnie radiowe. Pojawił się również na składance "Give Em The Boot", która rozeszła się w ponad 200 000 nakładzie. Rok 1998 przyniósł kolejny album The Slackers "The Question". Na krążku znalazło się 19 utworów, których tematyka obracała się wokół utraconej miłości, zmarłych bohaterów i alkoholu. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Do piosenki "Have The Time"powstał videoclip , który był później prezentowany w MTV w programie "Indie Nation". Od czasu wydania Red Light The Slackers zagrał 9 tras koncertowych w U.S.A. i 6 po Europie. Występowali na scenie Warped Tour w 1998 r. pojawili się również jako atrakcja na takich festiwalach jak: the Lowlands Festival (1999) Pukkelpop (1999), CMJ (2000), Montreal Jazz Festival (2000), the Bourges Festival (2001), the Dour Festival (2002).Zagrali również mnóstwo małych klubowych koncertów od Los Angeles do Amsterdamu.

W 2000 roku ukazał się koncertowy album The Slackers "Live At Ernesto's" będący niejako hołdem złożonym fanom zespołu na całym świecie. Kolejną płytą w dorobku The Slackers był album "Wasted Days" nagrany w 2001 roku. Płyta jest niezwykle zróżnicowana stylistycznie i prezentuje The Slackers jako jedną z najważniejszych amerykańskich formacji ska. Pochodzący z tej płyty utwór "Dave's Friend" w wersji MP3 został ściągnięty ponad 6000 razy w przeciągu dwóch miesięcy od daty wydania płyty. Na krążku znalazł się cover Bon Jovi "Wanted Dead or Alive". Utwory The Slackers co raz częściej gościły w komercyjnych stacjach radiowych. W rankingach sprzedaży przedstawionych przez Amazon w 2001 roku album "WastedDays" pojawił się na 6 pozycji listy niezależnych wydawnictw.

W 2002 roku The Slackers wyruszyli na trasę "Drunken Lullabyes" liczącą ponad 50 koncertów razem z grającym irlandzki folk pub rock Flogging Molly. Następnie zagrali jeszcze 90 koncertów w tym wysprzedane występy w Los Angeles, Nowym Jorku, Chicago, Amsterdamie i Madrycie. W tym czasie The Slackers rozpoczęli współpracę z różnymi artystami w celu popularyzacji całej generacji zespołów odwołujących się do kultury reggae i ska. Efektem tej współpracy był album "Slackers & Friends" z 2002. W powstaniu tej płyty udział wzięli Glen Adams (The Upsetters), Cornell Campbell (the Uniques), Congo Ashanti Roy (the Congos), Doreen Schaeffer (the Skatalites), Ari-up (the Slits), Ranking Joe, Chris Murray, DJ Cris the Reducer oraz Larry McDonald.
Ten album natychmiast przyciągnął uwagę fanów reggae na całym świecie. Jeden z utworów "Matey Exterminator," pojawił się w nowym BBC show "Make my day" prowadzonym przez Guy Ritchie'go.

Zespoł odwiedzi Kraków promując ich ostatni album "The Great Rocksteady Swindle"

Organizatorem imprezy jest Agencja Zooteka, która współorganizowała ich pierwszy koncert w Polsce w 2003 roku.


The Slackers na MySpace

Skład:
Victor Ruggiero - wokal , klawisze
David Hillyard - saksofon
Marcus Geard - bass
Luis Zuluaga - perkusja
Marq Lyn - wokal
Glen Pine -puzon
T.J. Scanlon - gitara
Jeremy Mushlin -trąbka Zobacz więcej

Video: The Slackers

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności