FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Artykuły >  Spring Camp Koninki

Artykuły

Spring Camp Koninki

Od:
Redakcja 
Data:
27 marca 2012, 10:18
Ocena:
Ocena 0.00

Od 16-go do 18-go marca trwał kurs freeskiingowy dla dzieci, zorganizowany przez Sebę Litnera i bliskiego Hiverowi – Janka Kastorego.

Oto ich relacja z tego wydarzenia.

Spring Camp Koninki Foto: Spring Camp Koninki
Cała inicjatywa narodziła się w trakcie tego sezonu, więc niestety nie wyglądało to jeszcze tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie campem z naprawdę prawdziwego zdarzenia!

Złożyło się tak, że wszystkie parki w okolicach Zakopanego były albo obstawione przez inne kursy albo przygotowywane do eventów. Na szczęście organizatorom udało się skontaktować odpowiednio wcześnie z Gravity Parkiem w Koninkach. Tutaj wielkie podziękowania dla chłopaków z ekipy Techrapms (BigUp Kondor!), zajmującej się owym snowparkiem, za przygotowanie nam przeszkód umożliwiających przeprowadzenie kursu, bez obaw o „plac zabaw". Jeszcze raz wielkie dzięki!

Spring Camp Koninki Foto: Spring Camp Koninki
Na kursie zjawiło się 17 dzieciaków z formacji DeSKI Fighters. Pogoda jak na zamówienie. Pełna lampa, choć temperatury były mocno ekstremalne jak na tego typu event( ok. 17 st.!). Riderzy katowali park w dwóch grupach: początkujący i ci bardziej zaawansowani. Pierwsza z nich, pod dowództwem Janka Kastorego, oswajała się z przeszkodami oraz małymi skoczniami. Zaprocentowało to pod koniec campu ładnymi straight air'ami, udanymi 180'tkami a także switch 180! Ostatniego dnia chłopcy bez żadnych oporów próbowali swoich sił na największej skoczni( respekt dla Henia!:D), wrzucając „jeden ósemki", którymi przykuwali uwagę wszystkich obecnych na stoku.

Spring Camp Koninki Foto: Spring Camp Koninki
Druga grupa, w siedmioosobowym składzie nie dała sobie dmuchać w „kaszę". Nie odpuścili żadnej przeszkody (za wyjątkiem snowboardowego pull jama). Już pierwszego dnia poszły 360'tki na hopkach, do których dokładaliśmy w kolejnych dniach stopniowo graby. Rur także nie oszczędziliśmy. Elan z Władkiem od razu próbowali swoich sił na streetowym railu, a wspólnie z resztą ekipy wrzucali ładne buttery i switch upy na boxie w środkowej sekcji parku. Za kreatywność i ekstra triki na przeszkodach, muszę wspomnieć też o Kubie Zinko. Gość udowodnił, że do jazdy na twin-tipach podstawą jest wyobraźnia. Tak trzymać! Na szczęście na kursie pojawiła się także jedna reprezentantka płci pięknej. Z początku Ada była nieco speszona ale z czasem rozwinęła skrzydła i bez żadnych oporów wrzucała na skoczniach 180'tki, nawet ze switch'a! Nie oszczędziła nawet dużej skoczni, na której z powodzeniem ćwiczyła sobie graby. Wysoka piątka dla Ciebie! Pokazałaś, że dziewczyny śmiało mogą łapać za freestyle'ówki! Długo możnaby tu pisać o wyczynach reszty ekipy. Nikt nie odpuszczał. Byli bardzo ambitni, Maciek, Max Michał(team M'n'M'n'M's ) w większej mierze upodobali sobie jibby, i z uśmiechami na twarzach do samiutkiego końca trenowali swoje ewolucje. Siadało różnie, ale przeszkody były wymagające. Nie zniechęcało ich to wcale!

Spring Camp Koninki Foto: Spring Camp Koninki
Kurs dobiegł końca. Po całym przedsięwzięciu, dziewczyny i chłopaki wrócili w swoje regiony cali i zdrowi, z bagażami nowych doświadczeń. Aż chce się powiedzieć 'Szkoda, że tak krótko'. Z pewnością będziemy mieli jednak okazję jeszcze pośmigać w przyszłości. Ja ze strony coach'ów chciałbym bardzo podziękować całej ekipie – było super! Mnóstwo dobrej zabawy, wzajemnego wsparcia między kursantami i ekstra atmosfera!

Mam nadzieje, że wam się równie podobało i widzimy się pewnie w przyszłym sezonie!
Na zakończenie edicik z ostatniego dnia kursu. Niestety nie każdemu siadł przejazd do kamery, nieważne, tak to zazwyczaj bywa. Następnym razem postaramy się już o to, by żadna sztuczka nie umknęła. Enjoy!


  Spring Camp Koninki Foto: Spring Camp Koninki
Spring Camp Koninki Foto: Spring Camp Koninki
Spring Camp Koninki Foto: Spring Camp Koninki

Dostępne w kategoriach

freeskiing snow sport

Powiązania

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
The Dawn Wall
Supercross


Najnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • jozefa
 • wqlvs45
 • acsoz86
 • ysqaz62
 • lprvi94
 • flkid12
 • vezxu89
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności