FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Artykuły >  Trening z kumplami w domowej...

Artykuły

Trening z kumplami w domowej atmosferze

Od:
Redakcja 
Data:
17 sierpnia 2016, 13:48
Ocena:
Ocena 0.00
Sam trening to nie wszystko, w czasie jego trwania powinna panować przyjemna atmosfera. Jeśli ćwiczymy z poczucia obowiązku i nie odczuwamy przy tym żadnej przyjemności, to może się okazać, że nie osiągamy takich rezultatów, jakbyśmy chcieli. A i co gorsza, po pewnym czasie możemy zrezygnować, gdy nie widać efektów. Receptą na to jest trening z kumplami, których lubimy, najlepiej w domowej atmosferze.

Można oczywiście pójść na siłownię, ale to nie to samo. Nie ma tam takiej atmosfery, jaką możemy stworzyć, gdy będziemy trenować w domu. Korzyści ze wspólnego trenowania są nie do przecenienia. W pierwszej kolejności pamiętajmy, że wspólny trening to niezwykła mobilizacja i zdrowa rywalizacja. Za mobilizację i rywalizację odpowiadają te same osoby - nasi kumple.

Co dają wspólne treningi?

Z jednej strony mobilizują nas do cięższej pracy, pomagają i wspierają. W samotności moglibyśmy odczuwać zniechęcenie, w grupie zaś jest raźniej. Z drugiej strony pojawia się zdrowa rywalizacja, która polepsza nasze wyniki. Jeśli widzimy, że nasz kolega szybciej buduje masę mięśniową lub zrzuca kilogramy, to chcemy go doścignąć.

Ktoś powie, że mobilizacja i rywalizacja może zadziałać w drugą stronę - bardziej deprymować niż wspierać. Oczywiście, ale jak dobrze się rozumiemy z kumplami, nadajemy na tych samych falach i mamy wspólny cel, to łatwiej współpracować. Stanowimy jedną drużynę, więc sukces jednej osoby to sukces całej drużyny, podobnie trzeba przyjąć porażki - jak to się mówi po męsku - na klatę.

Co do domowej siłowni?

No dobrze, kumple są, to teraz trzeba stworzyć siłownię. Na początek znajdźmy miejsce, gdzie umieścimy sprzęt do ćwiczeń. Pamiętajmy, że im większa przestrzeń, tym łatwiej rozmieścimy w niej urządzenia treningowe. Dobrze zainwestować w najlepszy sprzęt, by mieć jeszcze większą satysfakcję z treningu, taki sprzęt zapewnia sklep prosportowy.pl. To, ile będziemy mieć sprzętu, zależy od metrażu siłowni. Ważne, by znalazły się tam przyrządy najbardziej istotne.

Przede wszystkim jest to sprzęt do treningu aerobowego. Do tej grupy zaliczamy rower treningowy, orbitrek magnetyczny, bieżnię elektryczną i stepper. Te urządzenia są najlepsze do rozgrzewki, modelowania mięśni dolnej części ciała, czyli pośladków, ud i łydek. Są niezbędne, jeśli marzymy o zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Kolejna grupa to atlas do ćwiczeń, czyli wszechstronny sprzęt, dzięki któremu wytrenujemy mięśnie grzbietu, kończyn, klatki piersiowej, jak i brzucha. Atlas zapewnia trening w różnych pozycjach, przy różnorodnym obciążeniu. Atlas pozwoli nam zbudować piękną muskulaturę.

W tak urządzonej siłowni, z doborowym towarzystwem efekty treningów będą lepsze. Jeśli więc planujecie wspólne treningi, przygotujcie się na ożywczą dawkę mobilizacji, jak i zdrowej rywalizacji - to będzie wasze paliwo. A później już w dobrej kondycji i świetnych relacjach, możecie trenować w innych miejscach, szczególnie polecane są góry, gdzie naprawdę można sprawdzić swoje możliwości. Żeby jednak zdobywać szczyty, trzeba się doskonale przygotować, oto szereg porad http://www.ckm.pl/active/jaki-sprzet-zabrac-ze-soba-wychodzac-w-gory,17442,1,a.html.

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności