FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Artykuły >  Narty we Włoszech - gdzie się...

Artykuły

Narty we Włoszech - gdzie się wybrać?

Od:
Redakcja 
Data:
25 marca 2019, 20:10
Ocena:
Ocena 0.00
Jeśli zapytalibyśmy zapalonych narciarzy, dokąd warto wyjechać, aby poszusować po doskonałych stokach, wiele odpowiedzi wskazywałoby na Włochy. To wcale nie przypadek. Włochy to prawdziwy raj dla narciarzy.

Każdy, kto szuka doskonale przygotowanych tras i infrastruktury narciarskiej na najwyższym poziomie, prędzej czy później będzie musiał wziąć pod uwagę Włochy. Z badań wynika, że po Austrii to najpopularniejszy kierunek wyjazdów polskich miłośników białego szaleństwa. Nasi rodacy spędzają tam najczęściej od 4 do 7 dni (źródło: https://rankomat.pl/turystyka/jak-polacy-wyjezdzaja-na-narty-raport). Przy okazji warto dodać, że jeśli zależy nam na profesjonalnie przygotowanym aktywnym wypoczynku na stoku, najlepiej wykupić wycieczkę u touroperatora, który specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów narciarskich (np. Primoris Travel). Wtedy będziemy mieli pewność, że atrakcje narciarskie zostaną właściwie przygotowane. Takich wycieczek dla narciarzy do Włoch może być na rynku dużo, dlatego warto wiedzieć, do jakich ośrodków narciarskich warto się wybrać. Oto nasze propozycje.

Uroki Dolomitów

We Włoszech można znaleźć wiele ośrodków, które zachwycą każdego narciarza. Wiele z nich znajdziemy w Dolomitach. Warto tu wspomnieć chociażby dolinę Val Gardena, gdzie funkcjonuje jeden z najbardziej znanych włoskich ośrodków narciarskich. Między innymi przez ten ośrodek przebiega sławna trasa narciarska Sella Ronda, a na okolicznych stokach rozgrywany jest często Puchar Świata w narciarstwie alpejskim.

Biorąc pod uwagę Włochy na narciarski wyjazd, warto także wybrać inna malowniczą dolinę – Val di Fassa, która znajduje się w samym centrum Dolomitów. Tam z kolei działa aż dziewięć ośrodków narciarskich, a do dyspozycji narciarzy jest 113 tras zjazdowych i 86 wyciągów. Na narty warto także pojechać do Lombardii, a szczególnie do Livigno (31 wyciągów narciarskich i trasy zjazdowe o łącznej długości 115 km) i Bormio (wyciągi i trasy są częścią kompleksu Alta Valtellina, do tego można korzystać z wód termalnych).

Będąc we Włoszech, byłoby prawdziwą stratą nie zobaczyć Doliny Słońca, czyli Val di Sole. To jeden z największych i najsłynniejszych regionów narciarskich w Dolomitach. Czekają tam na nas bardzo ciekawe i do tego malownicze trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Nie brakuje także stoków dla najmłodszych.

Kilka słów o wyjeździe do Włoch na narty

Zanim jednak wyjedziemy korzystać z włoskich stoków, warto jeszcze kilka słów poświęcić kwestii organizacyjnej. Włoskie trasy narciarskie dzieli od Polski bardzo wiele kilometrów. Należy zatem przygotować się na wielogodzinną podróż. Włoskie hotele są elegancki i czyste, ale trzeba rezerwować pokoje z bardzo dużym wyprzedzeniem. Za to tamtejsze restauracje to prawdziwa uczta dla podniebienia. Aby uniknąć różnych niedogodności i wielu spraw związanych z organizacją wyjazdu na stoki w Italii, najlepiej skorzystać z oferty któregoś z biur podróży. Wtedy będzie można się skupić tylko na skompletowaniu i przygotowaniu sprzętu narciarskiego oraz na przyjemności szusowania.

Włochy to bardzo malowniczy kraj i bardzo gościnny. Można zachwycać się jego pięknem bez względu na porę roku. Jednak dla narciarzy to przede wszystkim doskonale przygotowane stoki, nowoczesne wyciągi i komfortowa baza turystyczna.

Sprawdź narty we Włoszech na https://www.primoris.pl/narty/wlochy

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności