FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - panadolf

Timex Fairfield Supernova™ – czas w zupełnie nowym świetle

Od:
panadolf 
Data:
22 sierpnia 2018, 17:35
Ocena:
Ocena 0.00
Czy można sprawić, by klasyk był lepszy?

Lub czy można zrobić coś nowego z idealnego tworu? Timex udowadnia, że tak. Amerykańska marka postanowiła nadać nowy charakter swojej flagowej serii Fairfield. Zmodernizowana linia zegarków wyróżnia się nowym rodzajem blasku – i to dosłownie.

Minimalizm od początku istnienia kolekcji Fairfield stanowił jej sedno. Sferyczna koperta z prostą koronką i przyciskami, uzupełniona o bez-cyfrowy indeks tarczy z datownikiem to idealne cechy stylu casual czy daily sport.

Oczywiście, nie można zapomnieć o nieodzownym elemencie czasomierzy Timex – podświetleniu Indiglo®. Jak sama nazwa wskazuje w sytuacji braku światła zewnętrznego tarcza zegarka jest podświetlana na kolor zielono-niebieski – indygo. To właśnie iluminacja stała się motywem przewodnim nowej odsłony Timex Fairfield. Panie i Panowie, przed Państwem Supernova™.

W nowym wydaniu warstwowy wyświetlacz – ang. sandwich display – zyskał mosiężną tarczę,
którą pokryto laserowo wyciętymi perforacjami. To właśnie przez nie lśni nowe podświetlenie Indiglo® o mocnym niebieskim kolorze.

Co ciekawe, sub-tarcze chronografu z pozoru wydają się nie mieć indeksów. Te stają się widoczne dopiero po włączeniu zmodernizowanej funkcji podświetlenia. Zupełnie nowy efekt posiada zdecydowanie bardziej wyraźny kontrast w porównaniu do swojej pierwotnej wersji, ułatwiając odczyt danych.

Z kolei tło zegarka, znajdujące się poniżej perforowanej powłoki, wyróżnia się ciemno-grafitową barwą, co tworzy świetne przeciwstawne połączenie z wierzchnią warstwą. Ta ostatnia posiada ciekawą fakturę, mieniącą się w zależności od kąta padania na nią promieni świetlnych. Wraz z łatwo odpinanym, skórzanym paskiem nowy Timex Fairfield Supernova™ jest wzorcową propozycją do codziennych miejskich wyzwań. A jeżeli dodamy do tego niewielką wagę 60 g - można wprost zapomnieć o jego obecności na nadgarstku!

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel siępanadolf - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności