FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - kaziu11

Zakładanie spółek w Estonii

Od:
kaziu11 
Data:
25 marca 2021, 14:27
Ocena:
Ocena 0.00
Zazwyczaj, gdy ktoś chce założyć własną działalność gospodarczą, to przede wszystkim myśli o zarejestrowaniu jej we własnym kraju. Jednak czasami, z różnych powodów, brana jest pod uwagę możliwość założenia firmy w innym państwie. Wówczas warto się dowiedzieć jak to się odbywa, jakie dokumenty trzeba złożyć i jakich formalności należy dopełnić. Dlatego też, warto zobaczyć, jak wygląda zakładanie spółek w Estonii, bo może się okazać, że to właśnie tam będziemy mieli największe szanse na rozwinięcie swojej działalności.

Od czego zacząć zakładanie spółki?

Warto przede wszystkim podkreślić, że Estonia jest bardzo otwarta na zagranicznych inwestorów. Dodatkowo fakt, że należymy do Unii Europejskiej pozwala nam założyć spółkę w tym kraju, bez żadnych szczególnych wymogów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać z takiej możliwości. Tym bardziej, że spotkamy się tam z minimalną biurokracją, a to oznacza, że założenie spółki w Estonii nie tylko zabierze mniej czasu, ale także będzie mniej skomplikowane. Wiele będzie tutaj zależało od tego, jaką konkretnie spółkę chcemy założyć, nie mniej w żadnym jej rodzaju nie spotkamy się z wymogami, których nie bylibyśmy w stanie spełnić. Jeśli chcemy założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, to musimy się liczyć z kosztem około 145 euro. Możemy ją założyć u notariusza, co będzie się wiązało z dodatkowymi opłatami, ale potwierdzenie założenia spółki otrzymamy w ciągu jednego dnia roboczego.

Jakie jeszcze możliwości zakładania spółek w Estonii

Zakładając spółkę akcyjną będziemy mogli także udać się do notariusza. Całość wyniesie nas około 140 euro i zajmie nam to 2 -3 dni. W przypadku spółki jawnej i komandytowej koszt ich założenia jest znacznie niższy, bo wynosi tylko 12,78 euro. W dodatku w obydwóch tych przypadkach możemy sprawę zorganizować przez notariusza co zajmie 3 dni albo za pomocą specjalnej aplikacji internetowej, co pozwoli skrócić ten czas do jednego dnia. Tylko u notariusza będziemy za to mogli założyć spółkę cywilną i tutaj znowu musimy się liczyć z kosztem 140 euro. Co ważne, nie dość, że opłaty są stosunkowo niskie, to niejednokrotnie są w nich wliczone już koszty i odliczenia od podatku, co daje nam gwarancję, że te wydatki nie będą już większe. Dodatkowym atutem niewątpliwie jest też fakt, że taką spółkę założymy w maksymalnie 3 dni, a więc od razu będziemy mogli przystąpić do budowania pozycji firmy.

Żeby móc założyć spółkę w Estonii musimy mieć tamtejszy adres, o czym więcej dowiesz się na stronie https://pla.partners/spolka-w-estonii/. Można wówczas skorzystać z usług firm, które udostępniają takie adresy, co będzie wiązało się z wydatkiem kilkunastu euro na miesiąc

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel siękaziu11 - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności