FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - Klaudia Stój

Rekin obieżyświat czyli Sharkie Was Here!

Od:
Klaudia Stój 
Data:
22 lutego 2012, 19:10
Ocena:
Ocena 5.00
Każdy z nas przynajmniej raz spotkał gdzieś na mieście (lub w innym zakątku świata) sympatycznego niebieskiego rekina. Nie każdy jednak wie kim jest Sharkie. O tym, jak się narodził oraz jaka jest jego życiowa misja opowiedział nam Marek „Bushman“ Lachowski – najbliższy przyjaciel i twórca Sharkiego.

Narodziny Sharkiego to historia śmieszna i całkiem przypadkowa. „Byłem kiedyś w jednym ze sklepów, które zaopatrują nasze domy/mieszkania od poduszek, aż po sztućce. W dziale dziecięcym napotkałem pacynki na palce – zwierzęta. A, że jechałem na sylwestra to stwierdziłem - może się przydać (bo nigdy nie wiadomo). Było tam chyba 10 różnych pacynek, ale moją uwagę najbardziej zwrócił rekin. I tak od 1 stycznia 2010 roku miałem zioma, z którym bujałem się tu i tam”, opowiada Bushman.

Od tego momentu Sharkie towarzyszył Markowi prawie zawsze. Relacja oparta była na dobrej zabawie, podczas której, jak mówi sam twórca „miałem się z rekinem pilnować. On mnie, ja jego. Skutki były różne - raz ja musiałem go zbierać, raz on mnie”. Jednak pewnego dnia pojawiła się „żarówka (jak w kreskówkach)”. Ze względu na duszę podróżnika Marek bywał tu i tam. W każdym miejscu, w którym się pojawiał zostawiał ślad w pamięci ludzi. Postanowił więc pójść o krok dalej i włączyć w to Sharkiego. Tak powstał pomysł na Sharkie Was Here!

Lecz kim tak naprawdę jest Sharkie?

„Jak to kim? Rekinem! Rekinem podróżnikiem. Sharkie jest postacią podróżującą. Odzwierciedleniem zajawek, pasji i fascynacji. Sharkie swoim zasięgiem obejmuje cały świat. Naklejki porozlepiane są na każdym  kontynencie, prócz biegunów (jeszcze). Sharkie pojawia się tam, gdzie jest coś ciekawego. Sharkie to niekonwencjonalna metoda zwiedzania”, z dumą podkreśla Bushman.

Jednak za dobrą zabawą stoi coś więcej. Poprzez wszelkie działania związane z Sharkie Was Here! Marek pokazuje, że wszystko można, jeśli tylko się chce. Wystarczy pomysł i chęć jego realizacji. Zwykła (lub niezwykła) zajawka może otworzyć oczy i dać początek czemuś wielkiemu. Przepis na realizację pomysłu? „Spojrzeć na rzeczy banalne niebanalnie - jak chcesz, możesz zrobić wszystko po swojemu! Jak masz wyobraźnię to nic Cię nie ogranicza. Polecam się nie poddawać, jeśli ktoś coś zaczyna i wierzyć w to że się uda! Chyba tyle składników starczy, aby wyszło dobre ciasto, a nie zakalec”. Tak więc do dzieła!

Sharkiego można spotkać prawie wszędzie. Od Alaski, przez USA, całą Europę, po Australię. Każdy, kto tylko ma ochotę może wstąpić do drużyny rekina i zostawić ślad w postaci Sharkie Was Here! Do dyspozycji mamy różnego rodzaju naklejki oraz przypinki. Oprócz tego, każdy z nas może bliżej zaprzyjaźnić się z rekinem poprzez kubki porcelanowe, koszulki, tall-t, skarpety zimowe na snowbard i narty (Sharkie Was Here! zawitał również do nas, szukajcie jego śladów w markecie freestyle).

Na koniec – dobra rada od Bushmana i Sharkiego:

„Nie siedź w domu. Miej zajawę!”

Sharkiego oraz rodzące się kolejne projekty (na które warto czekać) Marka Lachowskiego można śledzić na fanpage’u


Sharkie was here Foto: Sharkie was here
Sharkie3 Foto: Sharkie3
Sharkie2 Foto: Sharkie2

Dostępne w kategoriach

street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięKlaudia Stój - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności