FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - Klaudia Stój

Snowboardziści, rowerzyści czy rolkarze? O tym, jakich facetów lubią dziewczyny

Od:
Klaudia Stój 
Data:
11 kwietnia 2012, 21:58
Ocena:
Ocena 5.00

Jestem pewna, że każdy z nas choć raz miał okazję uczestniczyć w meczu piłki nożnej. Nie trzeba być dobrym obserwatorem, aby zauważyć, że pojedynek taki skupia na trybunach nie tylko mężczyzn, ale również kobiety. Oczywiście, część z nich deklaruje fascynację sportem samym w sobie. Myślę jednak, że nie będzie nadużyciem, jeśli powiem, że większość przybywa tłumnie za „przystojnymi piłkarzami“. A jak to wygląda w dziedzinie sportów ekstremalnych? Postanowiłam dowiedzieć się tego od samych zainteresowanych.

Tegoroczne zawody Simple Session, eliminacje BMX, na trybunach sporo dziewczyn. Wystarczyło jedno nazwisko, aby rozległy się gromkie brawa i okrzyki, a właściwie pisk setek fanek. Jedno nazwisko: Banasiewicz! Z czego wynika tak wielka fascynacja? Czy ma ona związek z ogromnym zainteresowaniem samą dyscypliną? Zapytałam o to jedną z najgłośniej krzyczących dziewczyn znajdujących się w pobliżu. „On jest po prostu super! Jest taki przystojny, świetnie wygląda no i super jeździ“ odpowiada ładna blondynka Rebecca, lat 18. Powiedziała mi też, że przyjechały razem z siostrą za Brettem ze Stanów. Cóż za poświęcenie!

Przeprowadziłam krótką ankietę sprowadzoną właściwie do jednego pytania podanego wprost: Sportowcy jakiej dyscypliny (oczywiście spośród ekstremalnych) są najbardziej atrakcyjni? Ankietowane (bo pytałam wyłącznie kobiety) miały do wyboru: sporty zimowe (snowboard, freeskiing), rower (BMX/MTB), deskorolkę, inline oraz sporty wodne (windsurfing, kite, skim). Wyniki, które okazały się być dla mnie dosyć zadziwiające, przedstawia wykres poniżej. Dlaczego najwyżej w rankingu atrakcyjności znajdują się snowboardziści? Co nam, kobietom, podoba się w rowerzystach oraz czego brakuje innym sportowcom? Na te i inne pytania odpowiadały ankietowane.

Okazało się, że większość dziewczyn, które deklarowały zainteresowanie sportowcami z dyscyplin zimowych, aktywnie uprawia te sporty. Same ankietowane przyznawały, że te dwa fakty mają ze sobą spory związek. „Jak aktywnie działasz w tym środowisku to prędzej czy później któryś z kolegów po fachu wpadnie ci w oko“, ze śmiechem przyznaje Agnieszka, 22 lata. Jak udało mi się zaobserwować, zainteresowanie snowboardzistami oraz freestyle’owymi narciarzami deklarowały głównie dziewczyny w wieku 22 lat i więcej.

Wśród młodszych fanek, duże zainteresowanie wzbudzają sportowcy dziedzin BMX i MTB. Większość ankietowanych deklarowała, że ma paru kolegów uprawiających te sporty i dlatego są one zainteresowane tymi dziedzinami. Tylko jedna z dziewczyn wspomniała, że sama jeździ na BMXie.

Co takiego podoba się w snowboardzistach? Co w ekstremalnych rowerzystach? A co w pozostałych sportowcach ekstremalnych dyscyplin? Oto kilka wypowiedzi, których udzieliły mi dziewczyny:

Marta, 22 lata, jej deklaracja: rowerzyści BMX/MTB: „No wiesz, przede wszystkim chodzi o to, że oni podejmują spore ryzyko. Żeby tak wysoko latać, trzeba być odważnym, a to się podoba dziewczynom“,

Monika, 17, jej chłopak jeździ na deskorolce: „Po prostu fajnie wyglądają – fajnie się ubierają, mają fajne fryzury, to taki specyficzny styl“,

Agnieszka, 22 lata, od 5 lat jeździ na snowboardzie: „Snowboardziści są ok. Wybrałam tę kategorię, bo jest mi najbliższa, ale, jak dla mnie, nie ma najmniejszego znaczenia kto jaki sport uprawia. Ważne, żeby mi się podobał!“

Większość ankietowanych podkreślała, że ich wybór wiąże się z wyglądem. Dziewczyny lubią facetów dobrze zbudowanych, wysokich, ubierających się w konkretny sposób (Ala, 17 lat „prawdziwy skejt chodzi w Vansach! To podstawa u fajnego faceta“). Ankietowane wspominały również o podejściu do życia („wyluzowanym“ stylu u skateboarderów i rowerzystów) oraz specyficznym poczuciu humoru, którego nie potrafiły jednak bliżej określić.

Bardzo wiele dziewczyn deklarowało również, że sporty ekstremalnie ogólnie są interesujące i chciałyby, aby ich chłopak uprawiał któryś z wyżej wymienionych, bo, jak zgodnie odpowiadały „wszystkie te dyscypliny są męskie“. Jedna nawet miała odwagę dopowiedzieć, iż bardziej męskie niż piłka nożna :)

Wszystko sprowadza się zatem do jednego, konkretnego wniosku: sporty ekstremalne (a przede wszystkim sami sportowcy :) ) są wyjątkowo atrakcyjne dla wielu dziewczyn. Samotnym mężczyznom polecam zatem przesiąść się ze starego golfa na coś dwukołowego, np. BMX, zakupić deskorolkę, a zimą wybrać się w góry na deskę i sukces gwarantowany!  

wykres Foto: wykres

           

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięKlaudia Stój - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności