FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - Klaudia Stój

Deszczowy weekend z BMX Worlds za nami!

Od:
Klaudia Stój 
Data:
17 lipca 2012, 23:05
Ocena:
Ocena 5.00
Miniony weekend miał być dla fanów BMX kolejną okazją do dawki ekstremalnych wrażeń i dobrej zabawy

Czy był? To już sprawa indywidualna, lecz wydaje mi się, że tym, którzy uczestniczyli w tegorocznej edycji BMX Worlds w niemieckiej Kolonii, nawet kiepska pogoda nie przeszkodziła w dobrej zabawie.

W tym roku Worlds miały trochę inny charakter niż poprzednie edycje. Prym wiodła zdecydowanie dobra zabawa i możliwość spędzenia czasu ze znajomymi, których na co dzień się nie widuje. Nie ma co oszukiwać – pogoda zepsuła wiele, jednak fani BMX pokazali, że są w stanie cierpliwie wyczekiwać na emocje, których dostarczają im ulubieni sportowcy tej dziedziny.

Już w czwartek Jugendpark był przeludniony. I to był jedyny dzień, w którym pogoda w miarę dopisała. Organizatorzy przewidzieli na ten czas otwarte treningi, można było podziwiać umiejętności zawodników. Piątek minął już ze sporą dawką deszczu. Większość emocji i wrażeń dostarczali zawodnicy dirtowi, ponieważ, jako jedyni mieli stabilne warunki do jazdy (hopki znajdowały się tradycyjnie pod obwodnicą, zatem deszcz nie był straszny zawodnikom).

BMX Worlds 2012 Flatland Foto: BMX Worlds 2012 Flatland
Więcej fanów (a także wielu amatorów) skupił również street. Park i flatland nie były zbytnio oblegane, co zmieniło się już w sobotę, gdy na parku można było zobaczyć początkujących riderów, którzy pokazali całkiem wysoki poziom. Jednak i tego dnia pogoda wiele zepsuła, a organizatorzy zmuszeni byli oczyszczać park ze sporej ilości wody, aby przygotować go dla następnych zawodników. Praca ta jednak okazała się być raczej syzyfową, ponieważ wszystkie przygotowania wieńczyły opady deszczu. W niedzielę natomiast pogoda zepsuła się tak bardzo, że część finałów odwołano (między innymi pro park i zawody dziewczyn).

Jak już wspomniałam wyżej, w dyscyplinach przodował dirt, w którym to najwyższe miejsce zajął oczywiście znakomity Kyle Baldock. Na kolejnych miejscach pudła stanęli: Brandy Dosch z USA i Andy Buckworth z Australii. Pierwsze miejsce we flatlandzie zajął nikt inny jak Matthias Dandois. Drugie miejsce należało do czeskiego zawodnika Dominika Nekolnego, natomiast na trzecim znalazł się Dez Maarsen. W streecie najlepszy okazał się oczywiście Bruno Hoffmann, a tuż za nim stanął Glen Salyers z USA.

BMX Worlds 2012 Dirt Foto: BMX Worlds 2012 Dirt
Ale, jak wiadomo, BMX Worlds to nie tylko zawody. To przede wszystkim okazja to tego, by w miłym gronie spędzić wspólnie trochę czasu. Organizatorzy zadbali o to, by wszyscy przybyli dobrze bawili się nawet przy złej pogodzie. Sporą popularnością cieszył się namiot Monster Energy, gdzie oprócz schronienia przed deszczem można było spędzić trochę czasu w strefie chillu, pograć na x-boxach, czy chociażby posłuchać naprawdę dobrej muzyki, którą serwowali DJ-e Monstera. Oprócz tego przybyli mieli okazję kupić części do swoich rowerów, skorzystać z serwisu, który zapewniła ekipa 34R lub zaopatrzyć się w ubrania, a naprawdę było w czym wybierać. O wrażenia wieczorne organizatorzy również zadbali zapraszając dwa niesamowite muzyczne teamy, które przygrywały na klubowej scenie. Piątkowy wieczór upłynął przy klimatach muzycznych ekipy DISCODOGS, która znana jest uczestnikom zawodów Vans Rebel Jam 2011. Tym razem DJ-e również roznieśli klub. Zwieńczeniem muzycznej strony BMX Worlds 2012 była sobotnia impreza z udziałem teamu Rhythmusgymnastik. To był zdecydowanie strzał w dziesiątkę, bo ściągnęli oni na parkiet nawet tych, którzy zazwyczaj stoją pod ścianą.

worlds4 Foto: worlds4
Jak widać po Worlds, pogoda nie odstrasza fanów ekstremalnych rowerów, chociaż pozostaje nadzieja, ze w przyszłym roku deszczowe chmury ominą Kolonię szerokim łukiem.Dostępne w kategoriach

bike bmx sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięKlaudia Stój - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności