FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - Klaudia Stój

Trzynasta edycja Simple Session to już pewnik

Od:
Klaudia Stój 
Data:
10 grudnia 2012, 22:32
Ocena:
Ocena 5.00

Od dnia, w którym o kolejnej edycji Simple Session wiedzieliśmy tyle, że będzie ona w marcu, minęło niewiele czasu. Organizatorzy pracują pilnie jak mrówki, żebyśmy nie zapomnieli o tym ważnym wydarzeniu i czym prędzej rezerwowali sobie czas.

Ilość potrzebnych w tej sprawie informacji, jakie do nas docierają z różnych stron, jest wprost zadziwiająca. Twórcy tego niesamowitego wydarzenia nie obrzucają nas jedynie zdjęciami czy editami z poprzednich edycji (to zazwyczaj szybko robi się nudne, a głodni nowych szczegółów uczestnicy załamują ręce). Oczywiście, jest to jeden z elementów, które do nas docierają, ale pozostaje on w odpowiedniej proporcji do praktycznych informacji.

Wszystkim tym, którzy nie mają czasu przeglądać odświeżonej strony Simple Session (powoli zaczyna ona pękać w szwach od ilości newsów) lub nie śledzą systematycznie facebook’a i twitter’a, postanowiliśmy ułatwić życie i zebrać to, co najważniejsze w sprawie kolejnej edycji tych mistrzowskich rowerowo – deskorolkowych zawodów.

Po pierwsze, co już na pewno wszyscy wiedzą, w marcu znów widzimy się w magicznej (zwłaszcza zimą) stolicy Estonii (tradycyjnie zawody odbędą się na terenie Saku Areny). I tutaj, dla niektórych, zaczynają się schody. Jeśli ktoś nie wybiera się samochodem i musi skorzystać z innych środków transportu, mogą pojawić się pewne problemy. Połączenie nie jest tak dobre, jak np. Warszawa – Berlin, gdzie do wyboru mamy wiele możliwości. Ale nie jest to sytuacja bez wyjścia! Tym, którzy jeszcze się zastanawiają, podsuwam pomysł skorzystania z promocji, które oferuje nam w każdą środę LOT. Bilety na podróż w obie strony można kupić już za 250zł! Wystarczy jedynie wpisać swój adres mailowy na stronie głównej przewoźnika przy reklamie „szalona środa z LOTem” i w odpowiedzi otrzymujemy informację z promocjami. Szybko, bez zbędnego wysiłku i przede wszystkim tanio.

Tallinn Foto: Tallinn
Kolejna ważna sprawa to nocleg. O to za każdym razem dbają organizatorzy i umieszczają na stronie listę hoteli partnerskich, w których można zarezerwować pokój. Z roku na rok do listy dokładane są nowe, ciekawe pozycje. W marcu przyjezdni będą mogli zatrzymać się w jednym z pięciu proponowanych hoteli. Zapewne największym zainteresowaniem będzie cieszył się Park Inn, który zachęca lokalizacją, ceną (doba kosztuje jedyne 50 euro za pokój, bez względu na to, czy będzie on jednoosobowy, czy double/twin), a także śmietanką towarzyską, która zawsze podczas Simpla zaszczyca swoją obecnością. Wszystkie hotele można szybko i łatwo zarezerwować wypełniając krótki formularz. Zainteresowanych odsyłam do zakładki HOTEL, na stronie głównej zawodów.

Gdy już załatwimy sobie transport oraz miejsce do spania, warto pomyśleć nad wejściówką na same zawody. Organizatorzy proponują korzystną (promocyjną) cenę 25 euro za dwudniowy bilet. Warto więc się pospieszyć, bo pula biletów zapewne jest ograniczona. Najlepiej zajrzeć na stronę TicketPro i tam dokonać zakupu. Jeśli jednak ktoś zechce kupić wejściówkę na miejscu, będzie ona kosztować 30 euro za dwa dni (lub 18 euro dnia pierwszego i 22 euro za dzień drugi).

Simple Session 13 Foto: Simple Session 13
Oczywiście, nieodłącznym elementem tych legendarnych zawodów, są równie legendarne imprezy klubowe odbywające się wieczorami. Co do harmonogramu oraz miejsc, w których będą się one odbywały, nie mamy jeszcze dokładnych informacji. Możemy jednak przypuszczać, że i tym razem pojawią się co najmniej trzy (a może nawet i cztery, włączając czwartkowy wieczór po preeliminacjach) imprezy. Myślę, że nikt nie obraziłby się, gdyby owe imprezy odbyły się w tych samych klubach, które gościły nas w latach poprzednich. Zainteresowani powinni śledzić aktualizacje informacji w zakładce CLUB PROGRAM.

Co do przebiegu samych zawodów, oczywiście będą one rozgrywane w dwóch głównych kategoriach – BMX i skateboard. Do niedzielnego finału przejdzie 12 zawodników z deskorolki oraz 24 zawodników BMX. Pula nagród do rozdania to w tym roku po 7000 euro na kategorię. Dodatkowo najlepsi będą mogli zawalczyć w kategorii Best Trick, a zawodnicy z Estonii powalczą również o tytuł Best Estonian Skater i Best Estonian Rider (pula nagród w ostatnich kategoriach wynosi po 500 euro). Będzie zatem o co walczyć i emocje zapewne sięgną znów zenitu!

MCs SS2013 Foto: MCs SS2013
Warto też wspomnieć, że lista zawodników rozrasta się w szybkim tempie. Na chwilę obecną mamy 6 zawodników skateboardowych i 60, którzy zawitają na BMXach. Może nie jest to powalająca liczba, ale w tym przypadku większe znaczenie ma raczej jakość, bo wśród 60 rowerowych znaleźli się już (a przypomnę, że mamy dopiero grudzień!) najlepsi, tacy jak Pat Casey, Mark Webb, Harry Main, Simone Barraco, a nawet zeszłoroczny zwycięzca – Drew Bezanson (na pewno szykuje już coś mocniejszego niż skoki z ekstremalnych wysokości, którymi zarzucał nas rok temu). W tym roku pojawi się również Kyle Baldock, więc automatycznie poprzeczka podnosi się wysoko. W zakładce RIDERS możecie sprawdzić czy pojawi się wasz ulubiony zawodnik!

Nie pojawiły się jeszcze informacje dotyczące tego, jak będzie wyglądał park. Wiemy jednak, że organizatorzy pilnie już nad tym pracują.

Session 13 Park Design Foto: Session 13 Park Design
Bardzo niecierpliwi, którzy wprost nie mogą się doczekać marcowych zawodów, mogą zaglądać na stronę główną Simple Session, by sprawdzić ile dni pozostało nam jeszcze do tego wydarzenia. W tym roku organizatorzy uruchomili ponownie licznik, który już pokazuje jedyne 95 dni! Czekamy niecierpliwie i odliczamy dni, a wy rezerwujcie loty, hotele i widzimy się w marcu!

Dostępne w kategoriach

bmx skateboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięKlaudia Stój - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności