FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - Peter Parker

Dziewczyna na mieście.

Od:
Peter Parker 
Data:
4 grudnia 2021, 10:46
Ocena:
Ocena 5.00
Spacer po sklepach.

Należę do osób, które, lubią odwiedzać różne sklepy. Jak to kobieta, są to najczęściej sklepy odzieżowe, sklepy obuwnicze, czy także z galanterią skórzaną.

Ale nie unikam również od sklepów z meblami i artykułami do dekoracji wnętrz.

Jak do tej chwili, były to zazwyczaj, duże, znane sieciówki meblowe, w których można było kupić praktycznie każde meble ( stoły, stoliki, krzesła, regały, komody ) lecz ich jakość nie była wysoka, a i kolejnym minusem takich sklepów jest też i powtarzalność. I może się na przykład zdarzyć, że idziemy do znajomych, wchodzimy do nich do domu, a tam w części jadalnej stół drewniany, dokładnie taki sam, jak sobie kupiliśmy. I co wtedy..? Oczywiście, udajemy, że fajnie, że miło nam, że mamy taki sam styl, lecz tak naprawdę, to dla kobiety jest to tak, jakby inna kobieta, na tej samej imprezie, miała dokładnie taką samą sukienkę jak ja.

Jednak dziś, zupełnie przypadkiem, dla wykorzystania czasu, weszłam do sklepu, który nie znajdował się ani w galerii, ani w jakimś kompleksie handlowym, tylko po prostu przy głównej trasie. Zobaczyłam tam piękne drewniane meble zrobione na wymiar. Myślałam, że nic ciekawego tam nie zobaczę, lecz szybko zmieniłam zdanie. Po wejściu człowiek może zaniemówić z wrażenia.

Jakie tam były piękne meble drewniane. Ogólnie, gdyby określić je jakimś stylem, to powiedziałabym, że znajdowały się tam przeważnie meble loftowe. Ale na przykład stół drewniany, który bardzo zwrócił moją uwagę, mógłby zostać uważany zarówno za stół do salonu, jak i także z powodzeniem mógł być uznany za stół rustykalny. Był wykonany z drewna. Ale nie były to zwykłe cienkie deski drewniane, jak w  popularnym, szwedzkim sklepie.

Ten stół rustykalny był bardzo masywny, z grubych belek, na grubych nogach. Był naprawdę piękny i solidny. Taki stół niewątpliwie posłuży nie tylko jednemu pokoleniu. Niesamowite było to, jak przez odpowiednią obróbkę i impregnacje, było wydobyte piękno naturalnego drewna. Dowiedziałam się od pracownika sklepu, że ten stół drewniany jest najpierw upiększony poprzez piaskowanie, a potem malowany olejem do drewna.

Były też stoły, które miały drewniany blat, ale ich nogi były z grubych metalowych kątowników. Wyglądało to niebywale interesująco. Stół z metalowymi nogami wygląda, jak typowy stół industrialny. Te stoły z metalowymi nogami występowały w dwóch wersjach kolorystycznych, że tak powiem. Jedne nogi były srebrne, jak metal, ale drugi stół miał nogi jakby zostały skorodowane.

I ten stół był moim ulubionym. Widziałam taki pierwszy raz w życiu. Oprócz stołów, były tam również inne meble takie, jak ławy i stoliki kawowe. W mój gust bardzo wpasował się stolik kawowy, który miał blat z drewna, w ramie metalowej i był na trzech metalowych kółkach. Ten stolik kawowy wyglądał tak, jakby go ktoś przeniósł do teraźniejszości, z dawnych czasów.  Były też mniej wyszukane stoliki kawowe, które z kolei zachwycały swoją prostotą, bo wyglądały jak zwyczajny stół drewniany, tylko rozmiarów stolika kawowego.

Był tam także piękny metalowy regał na zamówienie i bardzo ciekawa półka/ stolik, bo zastosowanie tego mebla może być dowolne, ze względu na jego wygląd. A wyglądał jak stary, drewniany kufer. Miał w niektórych miejscach napisy i pieczątki i jego wieko się otwierało, co daje możliwość traktowania tego stolika również jako półki na różne drobne rzeczy.

Była te w tym sklepie bardzo fajna szafka RTV. Była zrobiona z drewna z palet. Kiedyś o tych meblach moje wyobrażenie było takie, że ktoś położy na siebie dwie palety, przymocuje je, pomaluje i jest gotowy stolik czy szafka. Ale pan ekspedient wyprowadził mnie z błędu. Otóż takie stoliki z palet są robione w sposób taki, że paleta jest rozkładana na poszczególne elementy, te elementy są szlifowane na gładko i dopiero potem kiedy już całe drewno jest wyszlifowane składane na nowo stoli,  a potem drewno jest lakierowane, lub malowane.

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięPeter Parker - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności