FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - mzlove300

Agata Duma przedstawia swój drugi autorski tom poezji „rosyjsko – tatarskie Brzmienie”

Od:
mzlove300 
Data:
3 grudnia 2019, 22:26
Ocena:
Ocena 0.00
Po długim procesie prac literackich, które trwały ponad 2,5 roku, Agata Duma przedstawia swój nowy tytuł, który został zatytułowany „rosyjsko – tatarskie Brzmienie”. To drugi autorski tom poezji autorki.

Po długim procesie prac literackich, które trwały ponad 2,5 roku, Agata Duma przedstawia swój nowy tytuł, który został zatytułowany „rosyjsko – tatarskie Brzmienie”. To drugi autorski tom poezji autorki.

„rosyjsko – tatarskie Brzmienie” powstawało w ciszy i w głębokim skupieniu. Składa się z 39 poematów i wierszy, a wśród nich teksty, które przypominają wartości rodzinne „To Co Odnalezione, „Jak Mogłabym O Tym Zapomnieć”. Również takie, które zawierają elementy sakralne „Cmentarz Zagubionych Dusz”.

W prezentowanym tomie poezji można odnaleźć utwory, które mówią o klimacie zimy lub zawierają atmosferę chłodnych dni „ Pewnego Obudziłam Się”, „ Z Nadejściem Zimy”, „-70 Stopni”, „ Nowosybirska Niedola”.

https://ridero.eu/pl/books/rosyjsko_tatarskie_brzmienie/To był długi etap, który poświęciłam na poszukiwanie idealnych tekstów, które będą mówić o moich korzeniach. Chciałam napisać materiał, który będzie zawierać moje pochodzenie, to bardzo ważne kiedy postanawiasz wybrać swoje marzenia. Nigdy nie można zapomnieć o tym kim jesteśmy i kim każdego dnia stajemy się.

Zanim został wydany tytuł, to wcześniej na początku roku został opublikowany pierwszy poemat z tego materiału, który nazywa się Historia, to utwór, który jest esencją całego zbioru. Żeby pokazać tą różnorodność jaka znajduje się w tym wydaniu, to został udostępniony poemat Ranisz Mnie, utwór jest typowym przedstawieniem historii z punktu widzenia kobiety jak i mężczyzny. To idealny tekst, o którym można powiedzieć, że jest to ballada o miłości. Następnie został pokazany poemat pt. Poczuć Wiatr Na Skórze, to tekst, który wyraża tęsknotę za miejscem, z którego pochodzisz. Kolejnym poematem stał się utwór W Trwaniu W Tej Ciszy, to wiersz, który został napisany w dwóch językach.

W tym wydaniu chciałam mieć materiał, który będzie wyrażał poprzez klimat, temat, atmosferę i język tą różnorodność, która nawiązuje do mojego pochodzenia. Chciałam, żeby w tym tytule była obecna część historii mojej rodziny.

Niektóre wiersze był inspirowane twórczością rosyjskich poetów. To był dobry pomysł, aby przypomnieć ich zapomniane utwory. Utwory, które pochodzą z takiej inspiracji, to: „Biały Anioł”, „Droga Na Skraju”, „ Serce Cię Nie Oszuka”.

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO23

mzlove300 - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności