FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Blog - mzlove300

Psychologiczny romans z dynamiczną akcją – czyli książka, która nazywa się „Hacjenda Bermudez”

Od:
mzlove300 
Data:
17 lipca 2018, 14:35
Ocena:
Ocena 0.00
Przeczytać można tysiące książek, które mówią o prawdach życiowych, i takie, w których chcemy doszukiwać się więcej rzeczy. Do tego rodzaju literatury zalicza się powieść, Agaty Dumy, która zatytułowana jest „Hacjenda Bermudez”.

Przeczytać można tysiące książek, które mówią o prawdach życiowych,

i takie, w których chcemy doszukiwać się więcej rzeczy.

Do tego rodzaju literatury zalicza się powieść, Agaty Dumy,

która zatytułowana jest „Hacjenda Bermudez”.

Tysiące godzin spędzonych na czymś o czym można powiedzieć, że jest to unikalne, a chwilami burzy krew w żyłach, czyli wszystko to co zawiera dobra literatura.

Książka, która najpierw powstała jako krótkie opowiadanie, ale my poznajemy ją jako powieść, która opowiada historie problematycznej rodziny. Dobrym uzasadnieniem w kombinacjach tego typach twórczych jest fakt, że jesteśmy z tą rodziną od początku do samego końca.

Niektóre fragmenty tej powieści zostały zamieszczone na stronie:

https://ridero.eu/pl/books/hacjenda_bermudez/

pod tym adres można przeczytać 25% książki za darmo.

Hacjenda Bermudez, debiutancka powieść Agaty Dumy, która została wydana 07.06.2018 r. w Ridero w Krakowie. Książka utrzymywana jest w gatunku literackim między prozą współczesną a romansem, tytuł składa się z 266 str. Już na wstępie czytamy, że jest to historia o wielopokoleniowej rodzinie, która mieszka we wspólnej hacjendzie..

Tytuł został podzielony na dwie części. Pierwsza część książki opowiada o dziejach z 1934 r, kiedy to młody właściciel kopalni Alvaro Bermudez przyjeżdża do swojego wuja, od którego odkupuje za jego długi hazardowe jedną z hacjend. Tam właśnie też poznajesłużącą, Marię Perez, w której zakochuje się. Mimo przeciwieństw losu, odbywają się zaślubiny.

Jeszcze w pierwszej części ukazane są dzieje po 20 latach, kiedy na świecie pojawili się już dorosłe dzieci Marii i Alvara. Tu także dowiadujemy się o różnych problemach córek Marii i Alvara oraz o kłopotach wychowawczych z najmłodszym synem, Jorge.

W drugiej części książki znowu przeskakujemy o kolejne 20 lat, kiedy to już poznajemy wnuków właścicieli hacjendy. W tym momencie powracają także niektórzy bohaterowie z pierwszej części

oraz pojawiają się nowe postacie i nowi członkowie hacjendy. W tej części bohaterom zdarzają się niespodziewane wypadki, porwania i intrygi. To część rozgrywająca. Możemy uważnie obserwować reakcje bohaterów powieść na różne zdarzenia losowe i poznać jakie będzie ostateczne zakończenie tej powieści, której akcja rozgrywa się w dynamicznie.

Tuż przed zagłębieniem się w tą historie, to przed wstępem można przeczytać kilka słów od autorki, która wyjaśnia kwestie odnośnie tytułu publikacji oraz tego co on może oznaczać i z czym powinien się kojarzyć. A zaraz po tym.. Również można się uważnie wczytać w poemat pt. „Fatalne Zakończenie”, który klimatycznie przenosi nas w nastrój powieści. A dalej to już przechodzimy do delektowania się tą właśnie historią.

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020
Freestyle Heroes 2020


mzlove300 - Ostatnie wpisy  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności