FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Forum >  Miejsca >  Berlin z Ecolines

Forum - Miejsca

•   Berlin z Ecolines Wyprawa z przewoźnikiem Ecolines do Berlina. Tanio i komfortowo. Polecam. Krótka relacja z wyprawy. Niemcy Od: bozena Data: 5 września 2012, 14:22 więcej

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
  • bozena
    od:
    bozena
    data
    5 września 2012, 14:23
    Nigdy nie mów nigdy! A wszystko przez Ecolines…
    Nie cierpię jazdy autokarem. Czuje się w nich niekomfortowo, męczy mnie długa jazda. Często podróżuję, dlatego zdecydowanie bardziej wolę samoloty. A jednak ostatnio koleżanka przekonała mnie do wyjazdu z nią autokarem do Berlina. Szczęściara wygrała w konkursie na facebooku dwa bilety do Berlina. A w związku z tym, że obie jesteśmy miłośniczkami mody, postanowiłyśmy się wybrać razem na Fashion Nights Out w Berlinie. Jak można coś takiego przegapić?;-) A na dodatek (jak stwierdziła koleżanka) korzystając z darmowych biletów. Zawsze zostanie więcej na prezenty
    Postanowiłam jednak sprawdzić, czym tak naprawdę pojedziemy. Bilety były od przewoźnika Ecolines Polska. Weszłam na ich stronę i się okazało, że nie jest tak źle. Powiedziałabym nawet, że jest bardzo dobrze. Standard autobusów wyglądał na całkiem dobry. Do tego na zdjęciach były same dwupiętrowe autokary. No cóż. Zaryzykujemy. Przeglądając stronę okazało się, że do Berlina firma wprowadziła zniżki i z Warszawy można było pojechać za 73 PLN, a kupując bilet online w obie strony dostać kolejne 20% zniżki. Udało nam się namówić kilka innych koleżanek na ten wyjazd. Postanowiłyśmy zorganizować sobie „babski wypad na shopping”. A co?;-)
    Spakowane i zwarte przyjechałyśmy na Dworzec Zachodni. Tak przy okazji spodobało mi się to, że na stronie Ecolines można było sobie prześledzić, o której godzinie dokładnie przyjedzie autobus. Oferta stworzona specjalnie dla mnie, bo jak już wspominałam, nie cierpię dworców. Nie mówiąc już o spóźnieniach autokarów. Wielkie oczekiwanie… Mam nadzieję, że te autokary, będą rzeczywiście takie jak na obrazku. Autobus przyjechał z poślizgiem niecałych 10 minut. I się okazało, że jest nawet standardowo dobry. Spodobało mi się, że w autokarze była stewardessa. Może nie mówiła płynną polszczyzną, ale świetnie się dogadałyśmy trochę po polsku, trochę po angielsku.
    A zatem czas w drogę. Okazało się, że autobusy PRL odeszły już w niepamięć Przynajmniej w przypadku Ecolines. Miejsca było dużo. Fotele wygodne. Stewardessa zapowiadała ważne informacje w kilku językach. Poczułam się jak w najlepszych liniach lotniczych. Zamówiłyśmy sobie po kawce. Co prawda za dopłatą, a jednak. Stewardessa włączyła nam świetną komedię. Nastrój zdecydowanie mi się polepszył! A co po filmie? Oczywiście czas na ploty i komentarze, na co która będzie polowała. Okazało się jednak, że jesteśmy już przy granicy niemieckiej. I do Berlina zostało kilkanaście kilometrów. Trudno mi było uwierzyć. Przecież przelot z odprawą i odbiorem bagażu trwa tyle samo. A o ile jest droższy!
    Z Warszawy obecnie mamy piękną autostradę do Berlina. Jazda naprawdę była bardzo przyjemna.
    Powiem krótko. Jestem niesamowicie zadowolona z wyjazdu z Ecolines. Podróż w obie strony to była czysta przyjemność. Wracając nie mogłyśmy się nacieszyć wrażeniami i zakupami. A tak przy okazji poznałyśmy świetnych chłopaków z Tallina. Wracali również ze zwiedzania niemieckiej stolicy. Podróż minęła nam jeszcze szybciej! Obiecałam sobie, że zacznę oszczędzać na przelotach i częściej podróżować z Ecolines. Moja kolejna wyprawa z nimi do Tallina. Odwiedzić naszych nowych przystojnych kolegów. Poza tym może i ja wygram jakiś bilet Teraz częściej zaglądam na ich fun page na facebooku, gdzie pojawiają się różne konkursy. Okazuje się, że warto. Zachęcam do obejrzenia krótkiej relacji fotograficznej z naszej szalonej wyprawy!

Ostatnio dołączyli

• alik
  • Skejcik
  • VIENIO
  • Forfiter
  • mgl
  • Redakcja
  • angie
  • lotar
  • Macko
  • jozefa
  • Natalia Kamińska
  • MalagA
  • Kamiq0312
  • Oluś159
  • magicznamag
  • dorskilukasz
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności