FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Forum >  Off Topic >  dokładność wagi

Forum - Off Topic

• dokładność wagi Czyli jak to się dzieje, że ważąc ten sam produkt - na przykład kiść bananów - raz mi pokazuje w sklepie jedną wagę, a po zmianie ułożenia towaru już inną?
    Niczego nie wyciągam, nic nie kombinuję, a i tak zmieniają się rezultaty. I nie wiem, z czego to wynika. Ale to zachęca do tego, aby poszukać takiego ustawienia towaru, żeby wskazało jak najniższą wagę. Np częściowo opierając go o jakąś ściankę kasy samoobsługowej. Ale przecież konstruktorzy wag musieli jakoś uwzględnić takie rzeczy, inaczej ich sprzęt nie dostałby legalizacji! Jak to zatem możliwe, że (nie) dochodzi do mniejszych lub większych przekłamań???
    Od: Ibbie Data: 8 kwietnia 2021, 09:51

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
  • korczol
    od:
    korczol
    data
    13 kwietnia 2021, 13:02
    Może to kwestia wagi, że jest z nią coś nie tak. wiem że jak są wagi elektryczne, wymagające podpięcia do prądu, to mogą się robić jakieś małe spięcia i zwarcia. Najlepiej w takim przypadku "zaprosić" elektryka, który to sprawdzi. Znajomi korzystali kiedyś z usług tego elektryka z Zielonek: http://www.elektryk-krakow.net/uslugi-elektryczne-zielonki/ , może komuś się przyda :P
  • Ibbie
    od:
    Ibbie
    data
    12 kwietnia 2021, 09:48
    EDIT
    To chyba bierze się po prostu z fizyki. Ciężar wciąż ten sam, ale inna powierzchnia nacisku wywiera inne ciśnienie na urządzenie... A przynajmniej ja, po przejrzeniu kilku urządzeń na https://gvc.pl/wagi-do-zabudowy-c-7_59.html odnoszę takie wrażenie. Inne wytłumaczenia tych pomyłek na wagach nie mogę sobie wyobrazić. A Wy?

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności