FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Forum >  Off Topic >  jak sobie poradzić w e-sądzie?

Forum - Off Topic

• jak sobie poradzić w e-sądzie? Na prawdziwej sali sądowej jeszcze nie zdarzyło mi się być - nie licząc roli widza w ramach jakiejś szkolnej lekcji. Ale bardzo możliwe, że niedługo skieruję sprawę do e-sądu - ktoś bardzo nie chce oddać pieniędzy...
    Z tego co czytam o tej instytucji, pomoc prawników wcale nie jest konieczna. Ale wciąż się waham. Jak myślicie, dam radę wszystko ogarnąć samodzielnie, czy lepiej powierzyć sprawę komuś doświadczonemu???
    Od: haniacas Data: 29 października 2020, 11:22

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
  • maliko
    od:
    maliko
    data
    13 listopada 2020, 21:35
    Szczerze to nie słyszałam, że tak można. Nawet nie wiem czy bym chciała z takiego rozwiązania skorzystać. Tak jak miałam problem z podziałem majątku, to udałam się do kancelarii adwokackiej Węgłowski, przedstawiłam całą sprawę, porozmawiałam i doradzono mi co zrobić. Takie rozwiązanie jest według mnie najlepsze. Bardzo profesjonalni adwokaci pracują w tej kancelarii.
  • viola.oreilly
    od:
    viola.oreilly
    data
    30 października 2020, 15:04
    E-sądy to ciekawa alternatywa do normalnych rozpraw.
  • warski
    od:
    warski
    data
    30 października 2020, 13:54
    Główną zaletą e-sądu jest oszczędność czasu i kosztów. Całe postępowanie odbywa się w formie elektronicznej na specjalnej platformie. Zakładamy konto i musimy uzyskać certyfikat, umożliwiający podpisywanie pism elektronicznych. Koszt wniesienia pozwu do e-sądu jest oczywiście niższy niż koszt, który ponieślibyśmy w sądzie tradycyjnym

pozdrawiam, Jakub
    zapytaj mnie o https://www.datalab.pl/pl~94,ms-olsztyn.html
  • immanuel58
    od:
    immanuel58
    data
    29 października 2020, 15:24
    Nie wiedziałem, że sprawy sądowe są teraz prowadzone zdalnie.
    • haniacas
      od:
      haniacas
      data
      2 listopada 2020, 10:37
      Bo nie są. To dotyczy tylko niektórych kwestii, związanych z długami, roszczeniami, należnościami finansowymi itp. Przeczytaj więcej na https://e-sad.info.pl/epu-e-sad/ to nie będziesz się tak wygłupiać na publicznych forach - przynajmniej w tym e-sądowym temacie ;)

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności