FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Multimedia >  Foto >  Freestyle Park w Częstochowie

Foto

Freestyle Park w Częstochowie


Wszystko zaczęło się od fmx i od oglądania amerykańskich zawodników na extreme sports chanel, fajnie było patrzeć na chłopków jak wymiatali w powietrzu.

Potem jakieś... więcej
Wszystko zaczęło się od fmx i od oglądania amerykańskich zawodników na extreme sports chanel, fajnie było patrzeć na chłopków jak wymiatali w powietrzu.

Potem jakieś znane portale internetowe na których można było obejrzeć krótkie filmiki, aż w końcu trafiłem na znana grupę AKRAIX która promowała w USA atv freestyle, można powiedzieć, że od razu się w tym zakochałem. Podniebne ewolucje na sprzęcie takiego kalibru jakim jest quad zrobiło na mnie niesamowite wrażenie.

W 2008 roku postanowiłem zakupić swojego pierwszego quada, była to yamaha yfz 450 czyli najbardziej popularny sprzęt na których jeździli liderzy z grupy AKRAIX z USA. Powoli do jesieni skończyłem budowę pierwszej rampy i nasypałem górkę, wiec można powiedzieć ze przygodę z atv freestyle zacząłem jesienią 2008 roku.

Zimą 2008/2009 postanowiłem skonstruować wraz z moim serdecznym przyjacielem kolejną rampę tym razem stalową która miałaby stanąć wiosną przy kolejnej górce i w sumie tak zaczęła się rozbudowa tego obiektu.

Na wiosnę górki powstawały jak grzyby po deszczu aż w końcu stwierdziłem, że fajnie by było zrobić profesjonalny basen z gąbkami który umożliwiłby szybsze rozwijanie własnych umiejętności.

Budowa basenu była olbrzymim jak dla mnie przedsięwzięciem, ale efekt końcowy okazał się niesamowity. Na zbudowanie tego olbrzyma poszło ponad 2000 opon samochodowych, około 8 km sznurka oraz bardzo duża ilość czarnej folii już nawet nie pamiętam ile m2 dokładnie, ale ogólnie wszystko w rozmiarach XXXL nie wspomnę też o siatce pod gąbki no i tonach samej gąbki i tutaj wielki ukłon dla firmy „Radir” z Radomia oraz firmie „Luka” z Częstochowy, która sukcesywnie pomagała i pomaga w uzupełnianiu basenu pianką.

Basen powstawał dość długo, ale pracy przy nim było więcej niż przy całym Freestyle Parku. Oczywiście trzeba było też skonstruować żuraw do wyciągania quada bądź motoru i tutaj jak zwykle mogłem liczyć na pomoc złotej rączki Marcina.

Na dzień dzisiejszy jest to największy obiekt w Polsce do trenowania Freestyle quadowego jak i motocrossowego dla tego najczęściej przez nas nazywanym jako Las Ventas. Obiekt posiada pięć profesjonalnych górek do lądowania i olbrzymi basen z gąbkami.

Kolejna inwestycja która jest już w bardzo zaawansowanym etapie to dociągnięcie prądu do obiektu oraz zrobienie całej instalacji wodnej na terenie całego parku która służyłaby do polewania toru w upalne dni.

Info: http://www.pacud.com/bio.php

Kontakt:

Łukasz Pacud - lukasz@pacud.com
Freestyle Park w Częstochowie

Dostępne w kategoriach

bike bmx mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięArchiwum foto  

:

Podobne  


Najnowsze foty  

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności