FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Multimedia >  Foto >  Najczęściej oglądane foty >  Warsaw Jam Session - All Stars Edition

Najczęściej oglądane foty

Warsaw Jam Session - All Stars Edition


Warsaw Jam Session - All Stars Edition

Dżem session w 'piątkach' to już tradycja. Od pięciu lat w starym, a teraz w nowym klubie 55 co środę spotykają się muzycy na wspólnym... więcej
Warsaw Jam Session - All Stars Edition

Dżem session w 'piątkach' to już tradycja. Od pięciu lat w starym, a teraz w nowym klubie 55 co środę spotykają się muzycy na wspólnym graniu. Gospodarzami byli tu muzycy takich zespołów jak Vavamuffin, czy Łąki Łan. Po krótkiej przerwie w działalności klubu i przeprowadzce na ul. Żurawią 32/34, jam session powróciły.
Edycja w ramach Warsaw Music Week będzie największym jam session w jego historii. Zagrają wszyscy stali bywalcy i gwiazdy Jamów: Georgina Tarasiuk, Nick Sinckler, Tomasz Żaba Mądzelewski oraz inni. Ta edycja rozszerzy też formułę o muzyków znanych z innych rejonów muzyki, dobrze znanym fanom muzyki, od jazzu po elektronikę: Olo Walicki - kontrabasista i w latach 90'tych współtwórca tzw. sceny yassowej, Jurek Rogiewicz - znany z Mitch&Mitch, Pink Freud oraz Levity, M.bunio.S – członek grupy Dick4Dick, grywał z Możdżerem (Luthosphere), Fiszem, Mazzolem, Maciek Trifonidis – kompozytor, saksofonista i lider wielu projektów muzycznych.

Jednocześnie jam session jak zwykle ma charakter otwarty – każdy może przyjść z instrumentem i wystąpić.

wydarzenie facebook: http://www.facebook.com/events/322287537842453/

Impreza odbywa się w ramach Warsaw Music Week
http://www.facebook.com/warsawmusicweek

23.05.2012 (środa)
Warszawa, Klub 55, ul. Żurawia 32/34 (wejście od ul. Parkingowej)
Wejście: 10 zł (muzycy wchodzą za darmo!)
Start: 20.00

Skład:

Bas, kontrabas: Olo Walicki
Perkusja: Jurek Rogiewicz (Mitch&Mitch, Profesjonalizm)
Gitara, wokal, elektronika: M.Bunio.S (Dick4Dick, Luthopshere)
Saksofon: Maciek Trifonidis

Wokal: Nick Sinckler, Georgina Tarasiuk, Lena Romul
Skrzypce: Tommy Moeczekala
Perkusjonalia: Justin
Gitara: Artur Boo -Boo Twarowski
Bas: Krzysztof Cybulski
Klawisze: Konrad Biliński
Wibrafon: Dominik
Perkusja: Tomasz 'Żaba' Mądzelewski

----

Olo Walicki

Kontrabasista, basista, kompozytor, producent z Trójmiasta. Współpracował i występował z m.in. Jackiem Olterem, Tymonem Tymańskim, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwincińskim, zespołem Miłość. Grał i nagrywał w Kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego, współtworzył zespół Łosskot.
Debiutował jako szesnastolatek grając w awangardowym zespole Niebieski Lotnik, z Jerzym Mazzollem i Jackiem Olterem. Uczestniczył w nurcie określanym jako scena yassowa i współpracował z jej twórcami, Tymonem Tymańskim, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwincińskim. Przez wiele lat grał w zespołach Leszka Możdżera.
W latach 1996-2004 Walicki występował i nagrywał z Kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego. Współtworzył free-jazzowy Łoskot, a także popowo-alternatywną Szwagierkolaskę, grupę Oczi Cziorne i późny skład zespołu Miłość. Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu różnorodnych stylistycznie albumów, w nagraniach muzyki teatralnej i filmowej. Zespoły z jego udziałem otrzymały wiele nagród i wyróżnień, m.in. Złota i Platynowa Płyta, Fryderyk, Typ Machinera.
Występował na wielu znaczących festiwalach jazzowych i innych, w Polsce, a także m.in w Brazylii, Rosji, Norwegii, Szwecji, w Niemczech, w Izraelu, we Francji, na Ukrainie, we Włoszech, w Krajach Bałtyckich i na Bałkanach.
Od ponad dziesięciu lat autorskie projekty Ola Walickiego publikowane są nakładem jego własnego wydawnictwa.

Maciej Trifonidis

Kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, realizator dźwięku. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety. Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazzowej, world music i muzyki improwizowanej. Aktualnie tworzy formacje: Tricphonix, Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Trifonidis Trio oraz w Horny Trees. Współpracował i tworzył z artystami takimi jak: Trapezfik, Słoma i Bębnoluby, Batyskaf, Mamadu Diouf, Beckaye Aw, Drums NRG, Muzykoterapia, Mafrik, Płyny, Makossa, Kerd. Paweł Szamburski, Hubert Zemler , Patryk Zakrocki, Ray Dickaty, Szymon Tarkowski, Adam Świtała, Raphael Rogiński,Wacław Zimpel, Tomasz Duda, Levity.

M.Bunio.S

Gitarzysta, basista, wokalista dj, producent i artysta elektroniczny. Pochodzi z Gdańska Najbardziej znany z formacji Dick4Dick, ale na koncie niezliczone kolaboracje min z L. Możdzerem, A. Bauerem, Maciem Morettim, grupą Bassisters Orchestra, Jerzym Mazzolem (płyta "Muzyka dla supersamów" oraz audycje 'Mazzoleum' na antenie Jazz Radia i Radiostacji), Paralaksą, Fiszem, Arszynem i innymi. Wraz Bartkiem Weberem tworzy projekt Baabunio. Jest tez twórca muzyki do kilku spektakli teatralnych.

Jerzy Rogiewicz

Perkusista i wibrafonista. Grał w zespołach Mitch&Mitch, Pink Freud, Trifonidis Orchestra oraz JazzBand BigBand i Profesjonalizm Marcina Maseckiego. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie komponuje i gra z takimi artystami jak Joanna Duda, Gaba Kulka, Maciej Bielawski, Wojtek Mazolewski i Patryk Zakrocki.

http://www.facebook.com/dzem55
https://www.facebook.com/55.klub
http://www.klub55.pl
Warsaw Jam Session - All Stars Edition

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięArchiwum foto  

:

Podobne  


Najnowsze foty  

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności