FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Miejsca >  Muzeum Sztuki i Techniki...

Miejsca

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha


Od:
Redakcja
Data:
18 lutego 2016, 11:18
Ocena:
Ocena 0.00
M. Konopnickiej 26 , Kraków

Strona www: http://manggha.pl/

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, powołane do życia z inicjatywy Andrzeja Wajdy i otwarte w 1994 roku jako Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, przez dziesięć lat stanowiło oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, będąc zarazem miejscem aktywnej działalności Fundacji Kyoto – Kraków im. Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz. 11 lipca 2002 roku Muzeum Manggha odwiedzili cesarz Japonii Akihito i cesarzowa Michiko, co było dla nas niezwykłym wyróżnieniem i wyrazem uznania dla roli naszej instytucji. W roku 2005, usamodzielnione decyzją Ministra Kultury, otrzymało status państwowej instytucji kultury, a od roku 2007 działa jako placówka muzealna. Zgodnie z ideą Fundatorów powstał w Krakowie „dom dla kolekcji sztuki japońskiej”, zgromadzonej głównie przez Feliksa Mangghę Jasieńskiego, a przechowywanej od 1920 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie. (Zbiory Sztuki Dalekiego Wschodu Muzeum Narodowego w Krakowie zostały ostatecznie w 2009 roku przejęte w depozyt przez Muzeum Manggha).

Wszelkie zapytania w sprawach związanych z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha wraz z Galerią Europa - Daleki Wschód, Szkołą Języka Japońskiego, Fundacją Kyoto-Kraków, Archiwum Andrzeja Wajdy prosimy kierować do sekretariatu Muzeum Manggha telefonicznie lub mailowo:

tel. 12 2672703, 12 2673753 (pon. - pt. w godz. 9.00 - 15.00)

muzeum@manggha.pl

Info: http://manggha.pl/

Dostępne w kategoriach

street

Teksty
Ostatnie foty

  • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, powołane do życia z inicjatywy Andrzeja Wajdy i otwarte w 1994 roku jako Centrum Sztuki i Techniki... ocena Od:Redakcja Data:18 lutego 2016, 11:18więcej

Podziel się


QRCode

QRCode: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Sprawdź jak dojechać  

Sprawdź jak dojechać Wprowadź skąd rozpoczniesz podróż

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności