FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Bike Town Przemyśl 2019 -...

News

Bike Town Przemyśl 2019 - podsumowanie

Od:
Redakcja 
Data:
3 września 2019, 13:35
Ocena:
Ocena 0.00

Już po raz szósty na ulicach zabytkowego miasta odbyło się jedyne takie w Polsce wyjątkowe wydarzenie miejskie Bike Town Przemyśl, na które co roku zjeżdżają się rowerowi miłośnicy z całego kraju i z zagranicy. Nowa sierpniowa data okazała się strzałem w dziesiątkę – idealna pogoda i wakacyjna atmosfera spowodowały, że miasto tętniło życiem . Bike Town jak zawsze zachwycił różnorodną ofertą rowerowych dyscyplin i całą serią atrakcji. Kilka tysięcy widzów przez dwa intensywne dni dzieliło z zawodnikami sportowe emocje z zachwytem oglądając ekstremalne wyczyny miłośników dwóch kółek.

Bike Town Przemyśl 2019 Foto: Bike Town Przemyśl 2019
Gwoździem programu pierwszego dnia festiwalu były zawody w dyscyplinie, w której kolarstwo górskie przeniesiono do miejskiej przestrzeni. Downtown to widowiskowy zjazd ulicami miasta Przemyśla, który jest najbardziej charakterystyczną przemyską dyscypliną. Ze względu na wyjątkowe walory terenowe   już po raz 11-sty rozegrano tu tego typu zawody.  W tym roku dużo ciekawszą, lecz nieco krótszą niż w latach ubiegłych 800 metrową trasę przygotował Szymon Tasz z X-Trails, specjalista  od budowy tras rowerowych. W kategorii Junior zwyciężył Iwo Rawicki z VeloProjekt Racing Team z wynikiem 1:04.04. W kategorii Hobby Full: Więckowski Bartłomiej z wynikiem 1:02.60. W prestiżowej kategorii Masters natomiast zwyciężył Piotr Gembalik  czasem 1:06.86 przed Baldy Pinkiem i Adrianem Orłowskim.

Niedzielny poranek rozpoczęły zawody downhill na znanej i lubianej trasie zjazdowej przy przemyskim stoku narciarskim. Sporą niespodzianką tej imprezy była frekwencja w kategorii Smyk, czyli chłopców w wieku 10-14 lat.  Na ponad stu zawodników zapisanych, ponad 40-stu stanowili właśnie najmłodsi adepci rowerowego zjazdu.! Najszybszym smykiem okazał się Oskar Lasek, przed Oliwierem Leją i Adrianem Cieślikiem.  W kategorii kobiet, zwyciężyła  Anna Augustyniak przed Zuzą Marchlewską i Olą Oleszkiewicz. W juniorach najszybszy okazał się Szymon Gładysz,  a w Elicie – Remek Oleszkiewicz.

Bike Town Przemyśl 2019 Foto: Bike Town Przemyśl 2019
Najbardziej widowiskowym i najdłużej wyczekiwanym wydarzeniem były zaliczane do międzynarodowego cyklu we freeridzie zawody Dirt FMB World Tour. Dirt czyli spektakularne skoki na ogromnych przeszkodach ustawionych w samym centrum przemyskiego rynku co roku przyciąga najliczniejszą publiczność. W tym roku pojawił się po raz kolejny nowy rodzaj przeszkód ziemnych mających podstawę z rusztowania i bardzo cienką warstwę ziemi, przygotowaną przez zespół Dominika Szymańskiego z Decoco. W zawodach wzięło udział 17 topowych zawodników z Polski, w tym ścisła czołówka z Marcinem Rotem i Pawłem Stachakiem, Markiem Łebkiem na czele oraz wielokrotnym bywalcem przemyskiego festiwalu Yurą Starostą ze Lwowa. Rywalizację tę wygrał właśnie Ukrainiec zdobywając najwięcej punktów od certyfikowanych w FMBA sędziów. Zdobywcą drugiego miejsca został Paweł Stachak z Krakowa a trzeciego Artem Yerimczuk z Ukrainy. Czwarte miejsce zdobył Marcin Rot z Wrocławia a piąte Jakub Adamski.  Kategorię Best Trick, czyli najbardziej spektakularny trick zawodów zgarnął Paweł Stachak, za imponujący frontflip double barspin’a!

Kilkumiesięczna praca kilkudziesięciu osób zajmujących się tym, co jest ich niezwykłą pasją pokazała, że można przygotować spektakularne, bezpłatne, miejskie wydarzenie plenerowe będące dużym wyzwaniem dla miłośników ekstremalnej jazdy na dwóch kółkach oraz wspaniałym sportowym widowiskiem dla wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających miasto na siedmiu wzgórzach. Wysoka frekwencja, w szczególności wśród najmłodszych zawodników pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia i jak istotne jest ich organizowanie dla przyszłych pokoleń młodych sportowców.


Więcej o festiwalu:

www.biketown.pl

www.facebook.com/biketownprzemysl/

Organizatorzy: 

Urząd Miejski w Przemyślu, Fundacja Azymut, Velo Projekt Sp. Z o.o.

Współorganizatorzy:  Decoco, X-trails

Dofinansowanie: Ministerstwo Sportu i Turystyki,

Partner:Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Patronat: Green Velo, Prezydent Miasta Przemysla

Sponsorzy: Fundacja PGNiG, Dom Handlowy SZPAK, Nowbud, PGNiG Termika, Posir, Mpec, Fundacja Perła Galicji, Mitko, Doka, Transbet, Bike Rooms, BRICO Marche Przemyśl, Galeria „Stara Ujeżdżalnia”

Patronat Medialny: Czwórka Polskie Radio, 43ride, Freestyle.pl, Mtb.pl, Nowiny24, Toya, Mamba On Bike, Magazyn BIKE, Dziennik Super Nowości, Życie Podkarpackie, TVPodkarpacka

Bike Town Przemyśl 2019 Foto: Bike Town Przemyśl 2019

Dostępne w kategoriach

bmx mtb sport

Powiązania

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności