FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Pierwszy oficjalny Puchar i...

News

Pierwszy oficjalny Puchar i Mistrzostwa Polski Pumptrack

Od:
Redakcja 
Data:
20 lutego 2020, 10:35
Ocena:
Ocena 0.00

Od momentu powstania pierwszego na świecie toru pumptrack minęło niemalże 20 lat. To właśnie tyle czasu było potrzebne, aby Polska doczekała się swojego Pucharu kraju w nowej dyscyplinie sportowej, jaką jest jazda na torze pumptrack.

PUMP IT TOUR - Puchar Polski Pumptrack Foto: PUMP IT TOUR - Puchar Polski Pumptrack
Ta stale zyskująca na popularności infrastruktura, przyciąga coraz większe grono użytkowników, przed którymi otwierają się zupełnie nowe możliwości sportowego rozwoju. Choć zapewne jeszcze o tym nie wiedzą, zmieni się to już niedługo.

PUMP IT TOUR - Puchar Polski Pumptrack, bo właśnie pod taką nazwą kryje się oficjalne, rowerowe wydarzenie. W tym roku odwiedzi cztery miasta, które posiadają pumptrack’ową infrastrukturę.

PUMP IT TOUR - Puchar Polski Pumptrack Foto: PUMP IT TOUR - Puchar Polski Pumptrack
W cyklu czterech imprez PUMP IT TOUR, jedna poświęcona jest przede wszystkim zawodnikom posiadającym licencję Polskiego Związku Kolarstwa. Podczas edycji rowerzyści walczyć będą o pierwszy w Polsce, tytuł Mistrza kraju w jeździe na torze pumptrack. Edycja jednak nie wyklucza udziału osób bez licencji. Tacy zawodnicy walczyć będą o tytuł Mistrza Polski amatorów.

Pierwszy raz będziemy mieli okazję śledzić przebieg oficjalnych zawodów rangi Pucharu i Mistrzostw Polski w jeździe na torze pumptrack. Wydarzenie ma okazję na stałe wpisać się w kalendarz imprez rowerowych, aby z kolejnymi latami odwiedzać coraz większą ilość miast i torów pumptrack.

Inicjatorzy, firma Pump It - Producent Modułowych Torów Pumptrack. Zdradzili pierwszą lokalizację, która ugości Puchar Polski Pumptrack i zarazem rozpocznie cykl czterech rowerowych imprez, które aspirują na największe wydarzenie sportowe roku dla naszego kraju.

19 kwietnia, pierwsze miasto ugości zawodników torem pumptrack o długości prawie 200 metrów, który powstał w 2017 roku. Swojego czasu był jednym z pierwszych torów w Polsce umożliwiających jazdę w dyscyplinie dual, czyli jednoczesnego startu dwóch zawodników. Już w momencie budowy mówiono, że ten tor idealnie nadaje się na organizację zawodów rangi Pucharu Polski. Jednak ta edycja Pucharu Polski nie odbędzie się w formule dual. Zawodnicy do pokonania będą mieli cały, 198 metrowy tor. Ostateczna pętla zostanie zaprezentowana niedługo przed samymi zawodami.

Wiecie już w którym mieście się spotkamy? Oczywiście, że w mieście spotkań, czyli we Wrocławiu!

Projekt PUMP IT TOUR - Puchar i Mistrzostwa Polski Pumptrack, można śledzić odwiedzając stronę: www.pumpit.pl, tam również znajdziecie zapisy!

Lub wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/642103219864463/

 

Dostępne w kategoriach

bmx mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności