FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Jarecki "Mamo"

News

Jarecki "Mamo"

Od:
Redakcja 
Data:
26 maja 2020, 10:56
Ocena:
Ocena 0.00

Jarecki, właściwie Jarosław Kubów[1] (ur. 1982 r. w Opolu[1]) – polski wokalista i raper, członek zespołu muzycznego Kulturowa. Od 2003 r. prowadzi solową działalność artystyczną. Laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki.

Jarecki jest wokalistą i współzałożycielem powstałego w 1998 roku zespołu muzycznego Kultórwa. Wraz z zespołem nagrał wydany w podziemiu album pt. Zwirus. W 2003 roku, Jarecki wraz z kuzynem, DJ-em BRK założył Studio Kurnik. Również w 2003 roku ukazał kolejny album Kultórwy pt. Muzykata. W międzyczasie formacja wzięła udział w konkursach muzycznych w tym na Opolskim Przeglądzie Zespołów Amatorskich oraz Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2006 roku Jarecki wygrał eliminacje do opolskich debiutów. Wtedy to komputerowe bity i sample zastąpili muzycy. Jarecki i jego zespół piosenką "Leń", wygrali nagrodę im. Anny Jantar - Karolinkę - na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. 25 stycznia 2008 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta, pod tytułem Styldohwil.

Na swoim koncie ma również dwa albumy z Dj BRK „Mucha nie siada” wydany w 2010 r. oraz „Punkt widzenia” wydany w 2014 r.

Ostatnia solowa płyta ”Za wysoko” przez wielu krytyków i dziennikarzy muzycznych  została zaliczona jako jedna z pięciu najlepszych polskich płyt 2017 roku. Na płycie będącej połączeniem funku, soulu i hip-hopu udzieliło się wielu znanych artystów takich jak: Grubson, Ten Typ Mes, Eldo czy Marta” Marika” Kossakowska.

Płyta „Za Wysoko” została wyróżniona nagrodą specjalną przyznaną przez STOART podczas Gali Nagrody GAMA  Gazety Magnetofonowej .

Singiel „Kochanie” wdarł się przebojem na anteny radiowe wielu rozgłośni radiowych, docierając do pierwszego miejsca Listy Przebojów Antyradia.

Bardzo dobre przyjęcie płyty zaowocowało występem na scenie głównej podczas  Opene’r Festiwal w 2018 roku przed takimi gwiazdami jak Nick Cave, Migos, Noel Gallagher czy Arctic Monkeys. Tego samego roku Jarecki wystąpił również na Męskim Graniu.

Na co dzień Jarecki koncertuje z Grubson’em i Dj BRK. Na koncie ma również współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Bednarek, Krzysztof Zalewski, Chada, Eldo, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Dwa Sławy, Robert Cichy, VNM i wielu innych.

Najnowsze single „Galaktyczny Funk” oraz „ Mamo” zwiastują nadejście nowego krążka.

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności