FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  XV lecie Ford Kite Cup

News

XV lecie Ford Kite Cup

Od:
Redakcja 
Data:
18 czerwca 2020, 09:33
Ocena:
Ocena 0.00
Startuje jubileuszowa edycja kultowych zawodów kitesurfingowych

Świat się otwiera! Śpieszymy poinformować, że rusza świat sportu! Oto informacja Polskiego Związku Kiteboardingu:

"Z radością ogłaszamy, że pomimo przeciwności jakie spadły na nas na cały świat w ostatnich miesiącach, rusza bardzo wyczekiwana, 15ta edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2020.

Będzie to z pewnością edycja wyjątkowa. Po pierwsze wyjątkowa, bo jubileuszowa.

Mija właśnie 15 rok od czasu kiedy w głowach kilku pasjonatów, ludzi otwartych na świat, miłośników wiatru, wody, słońca i emocji jakie daje okiełznanie tych żywiołów, zrodził się pomysł aby i w Polsce ludzie pokochali kitesurfing. I tak też się stało. Początki były skromne, zawodników niewielu, amatorzy z dużą ostrożnością uczyli się pierwszych ślizgów.

Teraz, po 15 latach, jesteśmy już w zupełnie innym miejscu. Nasze zawody stały się największą i najbardziej oczekiwaną imprezą kite’owego sezonu w Polsce oraz najdłuższym i największym cyklem zawodów w Europie. Mamy zawodników osiągających liczne sukcesy, także na arenie międzynarodowej, polskie akweny zaroiły się od kitesurferów.  Mamy Polski Związek Kiteboardingu, wielu licencjonowanych instruktorów, mnóstwo szkół, które co roku wypuszczają na wodę tysiące kursantów, pragnących poczuć adrenalinę i wiatr we włosach.

Tegoroczna edycja będzie niezwykła także dlatego, że w tym roku stało się coś czego nikt się nie spodziewał. Świat się zatrzymał, schowaliśmy się z trwogą w naszych domach, odizolowaliśmy się od siebie nawzajem. Ale na szczęście okazało się, że pandemii nie udało się powstrzymać w nas pasji i miłości do kitesurfingu. Na wodzie możemy zachować dystans, a jednocześnie wewnętrzną potrzebę wolności, swobody, której po miesiącach zamknięcia tak bardzo potrzebujemy.

Tym bardziej cieszymy się więc, że możemy poinformować o uroczystej inauguracji sezonu 2020!

Najbliższe zawody z cyklu Pucharu Polski Ford Kite Cup organizowane są przez Polski Związek Kiteboardingu, a wspierane przez firmę Ford, która od początku istnienia cyklu jest jego sponsorem tytularnym. Zawody odbędą się w dniach 19 – 21 czerwca w Chałupach, na kempingu Chałupy III. Rozegrane zostaną dwie konkurencje – Freestyle i Formuła Kite.

Kolejnym przystankiem Pucharu Polski będzie Rewa, gdzie uczestnicy będą rywalizować w dniach 24 – 26 lipca, w Ford Kuga Kite Challenge. Współzawodnictwo przebiegnie w obu konkurencjach, a wszyscy zawodnicy Freestyle wystartują także w Mistrzostwach Polski.

Z pewnością największym wydarzeniem będą organizowane w dniach 18 – 23 sierpnia, w Pucku, drugie zawody rangi Mistrzostw Polski, Ford Kuga Kite Challange, tym razem w Formule Kite. Wszystko wskazuje też na to, że w tym samym czasie rozegrane zostaną także Mistrzostwa Europy w tej konkurencji, co będzie bezprecedensowym wydarzeniem kitesurfingowym w Polsce!

Oprócz marki Ford, zawody wspiera Red Bull, dostarczając odpowiednią porcję energii oraz firmy Duotone i Ion, wiodący na świecie producenci sprzętu kite’owego."

Więcej informacji znajduje się na stronie www.fordcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup.

Dostępne w kategoriach

kiteboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności