FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Peja rapuje o… krasnoludkach!

News

Peja rapuje o… krasnoludkach!

Od:
Redakcja 
Data:
30 czerwca 2020, 15:38
Ocena:
Ocena 0.00

Peja nawijający o krasnoludkach do beatu Magiery? To nie pomyłka! Raper podjął rękawicę rzuconą mu w nowym projekcie Rap Show od Pizza Hut. W internetowym formacie w rolę prowadzących wcielają się zaskakujące postaci, a zaproszeni artyści wykonują nieoczywiste muzyczne zadania. Na YouTube i Facebooku wystartowała właśnie pierwsza odsłona serii, a w kolejnych tygodniach będzie można obejrzeć następne wyzwania z udziałem rodzimych raperów.

Rap Show to format, w którym przedstawiciele rapowej sceny zderzani są w rozmowach z nietypowymi prowadzącymi. Każdy z uczestników stawiany jest w ogniu prowokujących pytań, a dodatkowo musi zmierzyć się z konkretnymi zadaniami. Gościem pierwszego odcinka jest Peja, z którym rozmowę prowadzi… dziesięciolatek. Podczas wywiadu raper nie tylko wyznaje, czy wciąż ma szacunek ludzi ulicy, ale maglowany jest także m.in. z historii Polski czy z geografii. To, jak Peja poradził sobie z tymi zagadnieniami, można już zobaczyć na kanale YouTube oraz na FB Pizza Hut.


Projekt to jednak nie tylko zaskakująca rozmowa, ale i nawiązanie do muzyki. Każdy z zaproszonych gości został bowiem poproszony o wykonanie nieoczywistych kompozycji. Peja musiał na przykład zmierzyć się z rapem dla dzieci. Tu z pomocą przyszedł wiersz o krasnoludkach autorstwa Marii Konopnickiej oraz beat Magiery. W następnych odsłonach kolejni raperzy stawią czoła innym zadaniom wyznaczonym im przez nowych prowadzących – nie zabraknie rapowania w językach obcych oraz mieszania artystycznych konwencji. Premiera drugiego odcinka planowana jest na 14 lipca.

Poprzez projekt Rap Show pokazujemy nieznane oblicze polskiej sceny rapowej oraz samych raperów – mówi Maja Wagner, Marketing Specialist w AmRest. – Pizza Hut od lat towarzyszy muzykom na całym świecie – podczas prób, na koncertach czy backstage’u. Chcemy wykorzystać nasz związek z muzyką i przybliżyć artystyczny świat innym, tworząc bardzo oryginalny format, w którym zderzamy raperów z osobami pochodzącymi z odmiennych środowisk. Będzie zaskakująco, prowokująco i zabawnie – dodaje Wagner.

Pierwszy odcinek z serii Rap Show można oglądać już na kanale na YouTube oraz na FB marki. Premiera kolejnego epizodu zaplanowana jest na 14 lipca.

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności