FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Nie Pompujesz - Nie Jedziesz w...

News

Nie Pompujesz - Nie Jedziesz w Zakopanem

Od:
Redakcja 
Data:
8 lipca 2021, 09:36
Ocena:
Ocena 0.00

Nie Pompujesz – Nie Jedziesz czyli największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach, 17 lipca przybędzie do Zakopanego! Będzie to prawdziwe święto dla wszystkich rowerzystów i hulajnogowców! Tego dnia każdy, niezależnie od umiejętności, będzie mógł walczyć o punkty do klasyfikacji cyklu czy o awans do wielkiego finału, który odbędzie się we wrześniu w Nowej Soli! Wydarzenie jest wspierane przez Małopolskę!

Wybudowany przez BT Project pumptrack w Zakopanem (na terenie Zespołu Szkół SMS Zakopane) będzie w tym dniu najważniejszym torem w Polsce! To tutaj na czwartą rundę cyklu zjadą się spragnieni pumptrackowych emocji zawodnicy oraz znakomici rowerzyści ekstremalni.  Będzie to także szansa na walkę o awans do finałowych zawodów w Nowej Soli. Awans z Nowego Sącza uzyska 3 najlepszych zawodników z kategorii PRO i 3 najlepsze zawodniczki z kategorii Kobiety!

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocje to nie tylko sportowa rywalizacja ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodach oprócz walki czekać będą na uczestników liczne atrakcje jak: strefa chillout`u od Red Bulla, testy rowerów NS Bikes czy muzyczne dźwięki DJ`ów.

Zawodnicy będą mogli liczyć na profesjonalne zdjęcia z wyścigu, które organizator udostępni w swoich kanałach informacyjnych! Będzie to z pewnością znakomita pamiątka!

Do rywalizacji organizator cyklu Sfera Sportu wraz z SMS Zakopane zaprasza każdego niezależnie od umiejętności! W tym celu przygotowano kilka kategorii startu aby każdy znalazł coś dla siebie!

Pamiętać jednak należy o rejestracji do zawodów! Odbywają się one wyłącznie on-line na stronie www.pompuje.pl! Na miejscu zawodów nie będzie możliwości rejestracji do zawodów!

Nie Pompujesz - Nie Jedziesz w Zakopanem Foto: Nie Pompujesz - Nie Jedziesz w Zakopanem
O co walczymy?

W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu! Oczywiście nie trzeba startować we wszystkich rundach. Można wystartować tylko w jednej! Ponadto w kategorii PRO oraz Kobiety do wywalczenia jest awans do Wielkiego Finału cyklu! Awans ten otrzyma trzech najlepszych w rundzie z kategorii Pro oraz Kobiety! Łącznie do wielkiego finału w Nowej Soli awansuje 24 zawodników (21 wyłonionych z eliminacji + 3 dzikie karty wręczone przez organizatora).

Jak wygląda rywalizacja w rundzie eliminacyjnej?

Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów, każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów, w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

Szczegóły wydarzenia:

Data: 17.07.2021

Kategorie: PRO, Amator, KIDS (od 6 do 12 lat), Hulajnoga, Kobiety

Godzina: treningi i odbiór numerów startowych od 11:00 – 13:45, start zawodów 14:00

Zapisy: wyłącznie na stronie www.pompuje.pl (brak możliwości zapisów na miejscu)

Wpisowe: 0 złotych

Informacje: Projekt realizowany przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego

Cały kalendarz cyklu:

  • 17.07.2021 - Zakopane
  • 06.08.2021 - Limanowa
  • 21.08.2021 - Bełchatów
  • 04.09.2021 - Nowa Sól
  • 04.09.2021 - Nowa Sól (Wielki Finał)

Więcej szczegółów i aktualne informacje na:

FACEBOOK.PL/pompuje

INSTAGRAM.COM/pompuje_pumptrack

Dostępne w kategoriach

bmx mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Podobne  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności