FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  10 edycja Red Bull Skim It w...

News

10 edycja Red Bull Skim It w Manufakturze

Od:
Redakcja 
Data:
15 lipca 2021, 13:21
Ocena:
Ocena 0.00

Już 24.07.2021 r. odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja największych zawodów skimboardowych w Polsce - Red Bull Skim It. W czasie wakacji nie może bowiem zabraknąć wydarzenia, które już na stałe jest wpisane w kalendarz łódzkich imprez sportowych. To tradycja, że podczas jednego z letnich weekendów zjeżdżają się do łódzkiej Manufaktury pasjonaci skimboardingu z całej Polski, co więcej towarzyszyć temu wszystkiemu będą 598 urodziny Łodzi.

Plaża Manufaktury na 3 dni zamieni się w surferską wioskę, na której stanie najdłuższy dmuchany tor do ślizgania się po wodzie. Tor do skimboardu będzie dostępny dla wszystkich bezpłatnie 23 i 25 lipca. Każdy kto będzie chciał spróbować swoich sił, będzie mógł skorzystać z pomocy instruktora VHS, który od podstaw wyjaśni na czym polega ten sport i jak wykonać pierwsze ślizgi. Najwięcej dziać się jednak będzie w sobotę 24 lipca między godz: 12:00 -17:00, kiedy to oficjalnie wystartuje jubileuszowa edycja zawodów Red Bull Skim It.

To właśnie w mieście włókniarek dziesięć lat temu rozpoczął się trend stawiania torów skimboardowych w miejscach, w których na pierwszy rzut oka byłoby to niemożliwe.  Red Bull Skim It to jedyna taka impreza na skalę światową. Czym jeszcze wyróżnia się to wydarzenie? Na pewno formułą w jakiej jest rozgrywane. Eliminacje wśród profesjonalistów są w formie pojedynków „jeden na jeden”, natomiast sam finał opiera się o deskorolkową grę w SKATE’a. Wodna odmiana popularnej gry jest nieco dłuższa, ponieważ zawodnicy losują rodzaj przeszkody oraz to z kim będą konkurować. Następnie zadają sobie nawzajem triki, które muszą powtórzyć. Jeśli przeciwnikowi nie uda się odzwierciedlić zadanej ewolucji dostaje literkę z wyrazu „SKIM IT”. Pierwsza osoba, która „uzbiera” pełny napis odpada. 

10 edycja Red Bull Skim It w Manufakturze Foto: 10 edycja Red Bull Skim It w Manufakturze
Dekada Red Bull Skim It w cyfrach:

- 400 zawodników

- max. temp 31°C

- 100 m3 wody

- 1000 nowych riderów

- 400 godzin szkoleń

- ponad 10000 widzów

- 1 złamana deska

- 0 złamanych kości

Już teraz warto zapisać datę zawodów w kalendarzu by nie zapomnieć o dołączeniu do największych i najbardziej pozytywnych zawodów skimboardowych w Polsce i Europie.

Skrzyyydeł dodaje Red Bull. Dodatkowo zawodników wspierają Manufaktura, VHSboard.pl, Black Dots Apparel, Gagaboo, Pakalolo, Jungmob, Smmash, Seventyone.

Harmonogram i regulamin zawodów dostępny na stronie wydarzenia Red Bull Skim It vol. 10:

https://fb.me/e/DPmqJfZW

Dostępne w kategoriach

skimboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Allseasons

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności