FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Nie Pompujesz - Nie Jedziesz na...

News

Nie Pompujesz - Nie Jedziesz na półmetku

Od:
Redakcja 
Data:
26 lipca 2021, 11:27
Ocena:
Ocena 0.00

Niesamowita rywalizacja, najlepsze pumptracki, wspaniała publiczność, doskonała zabawa i duże emocje! Tak można podsumować na półmetku największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz.

Już w pierwszej rundzie, która odbyła się w Rybniku, doszło do ogromnej niespodzianki. Wielki faworyt zawodów Marcin Rot, musiał uznać wyższość w finałowym wyścigu Gustawa Dądeli. Zawodnik CST Acces MTB Team Wrocław triumfował jeszcze w rundzie w Zakopanem! Dużą niespodzianką były także występy aktualnego pumptrackowego Mistrza Polski – Bartosza Giemzy, który dopiero w trzeciej rundzie zdołał wywalczyć pierwsze swoje podium w cyklu! Tego typu rozstrzygnięcia świadczą o ogromnym wysokim cyklu!

4 runda cyklu w Zakopanem (foto Adam Glosowic) Foto: 4 runda cyklu w Zakopanem (foto Adam Glosowic)
W tym miejscu warto przypomnieć, że na każdym przystanku we wspomnianej powyżej kategorii PRO oraz KOBIETY, zawodnicy walczą o awans do wielkiego finału, który odbędzie się 5 września w Nowej Soli. Awans w każdej rundzie otrzymuje najlepszych trzech zawodników! Ponadto organizator cyklu, Sfera Sportu, przydzieli kilka dzikich kart do finałowej rozgrywki. Niemal pewne jest, że kilka z nich otrzymają najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej w kategorii AMATOR! Obecnie liderem w tej klasyfikacji jest Dominik Kawulak z GoBike.Pro Rybnik!

Marcin Bukowiec w Nowym Sączu (foto Adam Glosowic) Foto: Marcin Bukowiec w Nowym Sączu (foto Adam Glosowic)
Ciekawa sytuacja wygląda także w rywalizacji Kobiet, gdzie ciężko jest wskazać zdecydowanego faworyta. Anna Domagała, Hanna Strzebońska, Paulina Stasia-Balas czy Aleksanda Bryndza mogą się na ten moment pochwalić największą liczbą zdobytych punktów. Jednak jak będzie w finale? Z pewnością bardzo ciekawie, gdyż ogromną ochotę na zwycięstwo ma Natalia Niedźwiedź czy Karolina Nazimek, które startowały tylko raz i zwyciężały w swoich startach!

Niesamowite zaangażowanie i podziw wzbudza na każdym przystanku kategoria KIDS. Najmłodsi zawodnicy odznaczają się ogromną determinacją i umiejętnościami. Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że w przyszłości to właśnie zawodnicy z tej kategorii będą wygrywać mistrzowskie zawody rowerowe nie tylko w Polsce!

Doskonałe ściganie w Rybniku, Nowym Sączy, Polance Wielkiej i Zakopanem za nami! Jak będzie na zbliżających się przystankach, które także zostaną rozegrane na doskonałych pumptrakach od BT Project? Dowiemy się niebawem! Po dwutygodniowej przerwie cykl zawita do Limanowej (6.8.2021 – piątek), następnie Bełchatów (21.08.2021) i dwudniowa rywalizacja w Nowej Soli (4.09.2021 – 6 runda, 05.09.2021 – Wielki Finał)! Pamiętajcie, że zapisy dostępne są tylko przez internet na www.pompuje.pl!

Partnerem cyklu Nie Pompujesz – Nie Jedziesz jest Małopolska.

Podium w Polance Wielkiej 3. Strzebońska Hanna, 1. Kudra Marika, 2. Domagała Anna (foto Adam Glosowic) Foto: Podium w Polance Wielkiej 3. Strzebońska Hanna, 1. Kudra Marika, 2. Domagała Anna (foto Adam Glosowic)
Klasyfikacje generalne po 6 rundach.

PRO

1. Giemza Bartosz   (GoBike.pro  Rybnik ) - 95 pkt

2. Dądela Gustaw (CST Accent MTB Team Wrocław) - 80

3. Roszkowski Piotr  (Kraków) - 70

4. Wicher Jakub (Elemeledudki Racing Team Kraków) - 61

KOBIETY

1. Domagała Anna (Sosnowiec)- 100 pkt

2. Strzebońska Hanna (KS AQUILA Wadowice) - 71 pkt

3. Bryndza Aleksandra (Goczałkowice-Zdrój) - 69

4. Stasiak-Balas Paulina (Kłobuck NoLogo Crew) - 50

KIDS

1. Pańczyk Robert (GoBike.pro  Rybnik) - 135 pkt

2. Gilewicz Miłosz (GoBike.Pro Rybnik) - 63

3. Kotas Dawid (GoBike.pro  Rybnik) - 52

4.Niedziela Szymon (GoBike.pro  Rybnik) - 40

-. Tytus Robert (Flying Bananas Team) - 40

AMATOR

1. Kawulak Dominik (GoBike.pro  Rybnik) - 100 pkt

2. Talar Piotr (Łącko) - 80

3. Wieczorek Filip (GoBike.pro  Rybnik) - 55

4. Białoń Piotr (Power-Bikes Starachowice) – 40

Awans do finału w Nowej Soli w kategorii PRO wywalczyli: Dądela Gustaw, Roszkowski Piotr, Giemza Bartosz, Wicher Jakub, Ciuchta Janek, Rot Marcin, Godziek Dawid, Konstanty Damian

Awans do finału w Nowej Soli w kategorii KOBIETY wywalczyli: Kudra Marika, Domagała Anna, Strzebońska Hanna, Patyk Zuzanna   Oświęcim, Bryndza Aleksandra, Niedźwiedź Natalia, Stasiak-Balas Paulina, Sułkowska Lidia, Nazimek Karolina

Dostępne w kategoriach

bmx mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności