FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Red Bull Roof Ride w Katowicach

News

Red Bull Roof Ride w Katowicach

Od:
Redakcja 
Data:
27 sierpnia 2021, 15:05
Ocena:
Ocena 0.00
POLACY NA PODIUM ROWEROWEGO PUCHARU ŚWIATA!

20-21 sierpnia 2021 Katowicach odbyły się zawody, jakich jeszcze w Polsce i na świecie nie było. W Red Bull Roof Ride, będącym przystankiem rowerowego Pucharu Świata w dyscyplinie Slopestyle MTB, o zwycięstwo walczyło 28 najlepszych zawodników z całego świata. Na podium stanęło dwóch Polaków, będących jednocześnie gospodarzami imprezy. Pierwsze miejsce zajął Dawid Godziek, który uzyskał 95.00 punktów. Drugi był Szwed, Max Fredriksson (90.00 pkt.), trzeci – starszy brat Dawida – Szymon Godziek (89.83 pkt.). 

- To niesamowite uczucie wygrać przed własną publicznością! Dziękuję wszystkim za doping, jestem szczęśliwy i bardzo zadowolony z tego, co udało mi się zaprezentować podczas zawodów.  – powidział Dawid Godziek tuż po zwycięstwie Red Bull Roof Ride.

Red Bull Roof Ride Dawid Godziek Foto: Red Bull Roof Ride Dawid Godziek
W kwalifikacjach uczestniczyło 28 zawodników z całego świata. Tylko 12 z nich mogło dostać się do wielkiego finału, który rozgrywany był w sobotę 21 sierpnia. Impreza złotej rangi cyklu FMB World Tour (mistrzostw świata w robieniu trików na rowerach MTB) przyciągnęła tysiące widzów, którzy mogli oglądać ją na placu przed katowickim Spodkiem i podczas transmisji na platformie Red Bull TV.

Każdy z zakwalifikowanych do finału riderów miał trzy okazje do zaprezentowania się podczas przejazdów publiczności i sędziom. Jurorzy oceniali trudność trików, ich precyzję, wykonanie i to jak skomplikowany był cały przejazd odejmując punkty za wszystkie niedociągnięcia. Po zawodach rozegrano też konkurencję Best Trick, którą zwyciężył Amerykanin Nicholi Rogatkin, wykonując spektakularnego twistera.

Nicholi Rogatkin zwycięzca Best Trick Red Bull Roof Ride Foto: Nicholi Rogatkin zwycięzca Best Trick Red Bull Roof Ride
„Tam jest ten ogromny dach! Musimy z niego skakać!”
– powiedział Szymon Godziek rok temu, kiedy po raz pierwszy z bratem i organizatorami przyjechał do Katowic, by wspólnie zastanowić się jak poprowadzić trasę zawodów. Riderzy z Suszca – bracia należący do światowej czołówki MTB Slopestyle – wzięli na siebie rolę gospodarzy imprezy. Swoich kolegów „ugościli” specjalnie skonstruowanym torem z aż siedmioma przeszkodami, a rozpoczynał się od skoku ze wspomnianego wcześniej dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Red Bull Roof Ride Szymon Godziek Foto: Red Bull Roof Ride Szymon Godziek
- To było moje marzenie, żeby razem z Dawidem stanąć na podium Pucharu Świata w Slopestyle’u. Cieszę się, że ta impreza się udała, że wszyscy zawodnicy mogli zaprezentować swoje przejazdy. Mam nadzieję, że udało nam się zaszczepić wśród kibiców miłość do naszej dyscypliny. Każde takie zawody mega mnie motywują do pracy, więc mam nadzieję, że wkrótce znów staniemy z bratem na podium! - skomentował po zawodach Szymon Godziek.  

Bracia Godziek na Red Bull Roof Ride Foto: Bracia Godziek na Red Bull Roof Ride

Dostępne w kategoriach

bmx mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO23

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności