FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Hip Hop Kemp 2011

News

Hip Hop Kemp 2011

Od:
Redakcja 
Data:
23 maja 2011, 12:01
Ocena:
Ocena 0.00
Już za mniej niż 3 miesiące 10. edycja festiwalu z atmosferą stanie się faktem.

Do  jubileuszowych urodzin zostało tylko 90 dni, line-up z tygodnia na tydzień wygląda coraz bardziej imponująco: po dziewięciu odsłonach  znani są headlinerzy: Method Man i Redman; pojawią się festiwalowi weterani: Looptroop Rockers, DJ Vadim z nowym projektem The Electric; rapowe sensacje jak The Cool Kids; oldschoolowy Mayer Hawthorne i wielu innych. Na tym jednak nie koniec emocji – oto ogłoszono kolejnych headlinerów!

Dziewiąte urodziny Hip Hop Kemp obchodził pomiędzy 19 a 21 sierpnia 2010. Spotkanie fanów dobrego rapu z całej Europy (i nie tylko) rozpoczęło się warm-upem w środę 18 sierpnia. DJ Tuco i DJ Sticky Dojah wprawili festiwalowiczów w kempową atmosferę, grając w hangarach klasyków gatunku. Brytyjczyk DJ Woody Madera pierwszego kempowego wieczoru dał porywający audiowizualny show, w którym swoją muzykę synchronizował z klipami. Gwoździem czwartkowego programu była legendara europejskiego rapu – MC Roots Manuva, który wystąpił razem z Banana Klan.

Drugi dzień, piątek, miał jeszcze bardziej napięty program: rozpoczął się koncertem Hiszpanki La Melodia, dalej Joe Kickass, Lewis Parker i John Robinson. Pezet i Małolat zaprosili na fragment swojego koncertu także Małpę (który z kolei rozpoczął sobotę na Hip Hop Kemp). Występował także Chali2na z Jurassic 5, kempowy rezydent Masta Ace i towarzyszący mu Edo G. Dzień zakończył nowojorski skład Boot Camp Click, którego członkowie nie zaczęli występu w pełnym składzie, ale do końca performance'u wszystkim udało się znaleźć na jednej scenie i doprowadzić publiczność do szaleństwa. W sobotę-poza wspomnianym Małpą, który rozpoczął ostatni festiwalowy dzień, występowali także Fashawn i Exile, Foreign Beggars, Necro (prywatnie brat Ill Billa, czyli połowy duetu Heavy Metal Kingz, który również uświetni 10. urodziny Hip Hop Kemp). Dziewiątą edycję intergalaktycznego festiwalu z atmosferą zamknął duet Reflection Eternal (mc Talib Kweli & DJ Hi-Tek), który w ubiegłym roku wrócił na scenę w wielkiej formie po 10 letniej przerwie.

Tym razem fani europejskiego brzmienia będą zachwyceni potężnym uderzeniem z Francji. W Hradcu wystąpi bowiem skład Hocus Pocus, jedna z najlepszych koncertowych ekip Starego Kontynentu, a także didżejski superduet Beat Torrent, tworzony przez wymiataczy stojących za sukcesami m.in. C2C, Alliance Ethnik czy Hocus Pocus. Będzie bardzo pozytywnie, żywo i funkowo!

Po raz pierwszy na Kempie zagra Parrish Smith, czyli PMD z legendarnego nowojorskiego duetu EPMD. Współautor „Headbangera” podzieli scenę ze znanym Kempowiczom kolektywem Snowgoons i m.in. Sicknature oraz Seanem Strange. Line-up edycji 2011 uzupełni Mystro z Anglii, Herr Von Grau z Niemiec i Logos Apili z Grecji.

Do grona polskich headlinerów HHK 2011, obok Tego Typa Mesa, projektu Parias, Grubsona i 3ody Kru, dołącza don Guralesko. Wielkopolski emce raz jedyny pojawił się na scenie Kempu w 2005 r., kiedy wystąpił razem z Wall-E jako K.A.S.T.A. Skład. Od tego czasu Gural konsekwentnie rozwijał się artystycznie, a jego solowa kariera jest obfita zarówno w sukcesy twórcze, jak i komercyjne. Jeszcze przed Kempem odbędzie się premiera jego kolejnej, ośmej już (licząc mixtape'y) solówki.

Hip Hop Kemp 2011 Foto: Hip Hop Kemp 2011
Internetowa sprzedaż biletów i gadżetów Hip Hop Kemp 2011 dostępna jest na stronie www.urbancity.pl.

Więcej informacji na stronach:
www.hiphopkemp.pl
www.facebook.com/hiphopkemppl

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • lotar
 • Jakub Kosmowski
 • Macko
 • troy5166
 • Titangel
 • privbalcioder79
 • ysqaz62
 • margeles
 • ursula5198
 • SundayXvip
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności