FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Hip Hop Kemp 2011

News

Hip Hop Kemp 2011

Od:
Redakcja 
Data:
23 maja 2011, 12:01
Ocena:
Ocena 0.00
Już za mniej niż 3 miesiące 10. edycja festiwalu z atmosferą stanie się faktem.

Do  jubileuszowych urodzin zostało tylko 90 dni, line-up z tygodnia na tydzień wygląda coraz bardziej imponująco: po dziewięciu odsłonach  znani są headlinerzy: Method Man i Redman; pojawią się festiwalowi weterani: Looptroop Rockers, DJ Vadim z nowym projektem The Electric; rapowe sensacje jak The Cool Kids; oldschoolowy Mayer Hawthorne i wielu innych. Na tym jednak nie koniec emocji – oto ogłoszono kolejnych headlinerów!

Dziewiąte urodziny Hip Hop Kemp obchodził pomiędzy 19 a 21 sierpnia 2010. Spotkanie fanów dobrego rapu z całej Europy (i nie tylko) rozpoczęło się warm-upem w środę 18 sierpnia. DJ Tuco i DJ Sticky Dojah wprawili festiwalowiczów w kempową atmosferę, grając w hangarach klasyków gatunku. Brytyjczyk DJ Woody Madera pierwszego kempowego wieczoru dał porywający audiowizualny show, w którym swoją muzykę synchronizował z klipami. Gwoździem czwartkowego programu była legendara europejskiego rapu – MC Roots Manuva, który wystąpił razem z Banana Klan.

Drugi dzień, piątek, miał jeszcze bardziej napięty program: rozpoczął się koncertem Hiszpanki La Melodia, dalej Joe Kickass, Lewis Parker i John Robinson. Pezet i Małolat zaprosili na fragment swojego koncertu także Małpę (który z kolei rozpoczął sobotę na Hip Hop Kemp). Występował także Chali2na z Jurassic 5, kempowy rezydent Masta Ace i towarzyszący mu Edo G. Dzień zakończył nowojorski skład Boot Camp Click, którego członkowie nie zaczęli występu w pełnym składzie, ale do końca performance'u wszystkim udało się znaleźć na jednej scenie i doprowadzić publiczność do szaleństwa. W sobotę-poza wspomnianym Małpą, który rozpoczął ostatni festiwalowy dzień, występowali także Fashawn i Exile, Foreign Beggars, Necro (prywatnie brat Ill Billa, czyli połowy duetu Heavy Metal Kingz, który również uświetni 10. urodziny Hip Hop Kemp). Dziewiątą edycję intergalaktycznego festiwalu z atmosferą zamknął duet Reflection Eternal (mc Talib Kweli & DJ Hi-Tek), który w ubiegłym roku wrócił na scenę w wielkiej formie po 10 letniej przerwie.

Tym razem fani europejskiego brzmienia będą zachwyceni potężnym uderzeniem z Francji. W Hradcu wystąpi bowiem skład Hocus Pocus, jedna z najlepszych koncertowych ekip Starego Kontynentu, a także didżejski superduet Beat Torrent, tworzony przez wymiataczy stojących za sukcesami m.in. C2C, Alliance Ethnik czy Hocus Pocus. Będzie bardzo pozytywnie, żywo i funkowo!

Po raz pierwszy na Kempie zagra Parrish Smith, czyli PMD z legendarnego nowojorskiego duetu EPMD. Współautor „Headbangera” podzieli scenę ze znanym Kempowiczom kolektywem Snowgoons i m.in. Sicknature oraz Seanem Strange. Line-up edycji 2011 uzupełni Mystro z Anglii, Herr Von Grau z Niemiec i Logos Apili z Grecji.

Do grona polskich headlinerów HHK 2011, obok Tego Typa Mesa, projektu Parias, Grubsona i 3ody Kru, dołącza don Guralesko. Wielkopolski emce raz jedyny pojawił się na scenie Kempu w 2005 r., kiedy wystąpił razem z Wall-E jako K.A.S.T.A. Skład. Od tego czasu Gural konsekwentnie rozwijał się artystycznie, a jego solowa kariera jest obfita zarówno w sukcesy twórcze, jak i komercyjne. Jeszcze przed Kempem odbędzie się premiera jego kolejnej, ośmej już (licząc mixtape'y) solówki.

Hip Hop Kemp 2011 Foto: Hip Hop Kemp 2011
Internetowa sprzedaż biletów i gadżetów Hip Hop Kemp 2011 dostępna jest na stronie www.urbancity.pl.

Więcej informacji na stronach:
www.hiphopkemp.pl
www.facebook.com/hiphopkemppl

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności