FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Joy Ride Days Szczyrk 2022

News

Joy Ride Days Szczyrk 2022

Od:
Redakcja 
Data:
1 września 2022, 07:22
Ocena:
Ocena 0.00
5 powodów żeby przyjechać na Joy Ride Days w Szczyrku!

1. To przywilej i obowiązek każdego rowerzysty

“Joy Ride jest to jest król rowerów, tak jak lew to jest król dżungli! Może to brzmi banalnie, ale warto wpaść na tą imprezę właśnie dlatego, że wpadają na nią wszyscy. Starzy znajomi, z którymi dawniej ścigaliśmy się w zjeździe, a teraz bujamy się na elektrykach, nowi amatorzy dwóch kółek, którzy chcą poczuć atmosferę rowerowego festiwalu, zajawkowicze, którzy chcą przetestować rowery i wydać na rowerowe fanty, tysiące odkładane przez miesiące w skrzynce skarbonce.

Joy Ride Days Szczyrk Foto: Joy Ride Days Szczyrk
Jak pewnie wiecie, Szczyrk jest imprezą dużo mniejszą od Małopolska Joy Ride Festiwalu, który odbywa się w Kluszkowcach. Właśnie dlatego, w końcu znajdziemy czas na to by złapać się z wami, przybić piątkę i stuknąć się wieczorem kufelkiem z zimną substancją nawadniającą. Ta impreza to taki nasz mały powrót do korzeni i szansa na to, by wspólnie z wami nacieszyć się atmosferą panującą na rowerowej imprezie. My już nie możemy się doczekać, a Wy?

2. Będzie można przetestować rowery i zrobić zakupy

Jak już wstępnie wspomnieliśmy, w trakcie Joy Ride Days w Szczyrku, jedną z głównych atrakcji będą targi. W miasteczku festiwalowym stanie mniej więcej 30 namiotów z rowerami testowymi i sprzętem. Pojawią się najwięksi gracze na rynku tacy jak Specialized czy Canyon, ale nie zabraknie również mniejszych brandów z lokalnego podwórka.

Ponieważ impreza, która odbywa się w Szczyrku ma z założenia luźny charakter, testy rowerów również będą odbywać się w bardzo luźnej formie. Zamiast skomplikowanego systemu rejestracji, wpadnijcie na stanowisko wybranej marki i po prostu podpytajcie o dostępne opcje. Jeśli możemy wam coś doradzić, to stanowiska testowe atakujcie wcześnie rano, gdy reszta riderów będzie jeszcze odpoczywać, po wieczornych imprezach.

Joy Ride Days Szczyrk Foto: Joy Ride Days Szczyrk
Co do zakupów - czym chata bogata! Kaski, ochraniacze, akcesoria, środki czystości, customowe części - wszystko o czym tylko możecie zamarzyć znajdziecie właśnie w naszym miasteczku. Większość wystawców już teraz poinformowała nas o wyprzedażach i suepr-niskich cenach, ale szczegóły poznamy jak zwykle - dopiero na miejscu!

3. Będzie można pośmigać na nowej trasie

“Nowa trasa otrzymała nazwę Bestyja i już z samej nazwy wybrzmiewa jej czarny charakter. Trasa przeznaczona jest dla zaawansowanych riderów, ciągnie się na długości 2500 m i startuje tuż przy górnej stacji gondoli na Hali Skrzyczeńskiej. Spore nachylenie (16%) gwarantuje skok adrenaliny od samego początku. Trasa jest najeżona elementami, które wymagają ciągłego skupienia i dają mnóstwo frajdy z jazdy. Łączy naturalne, trudne technicznie sekcje leśne z bike parkowymi, skocznymi elementami na otwartym terenie. Posiada zarówno ciasne, techniczne fragmenty jak i szybkie odcinki. Przeważają wąskie singletrackowe sekcje, jednak zjeżdżając można spotkać również dosyć wymagające trawersy z wyborem linii przejazdu. Na trasie jest wszystko, czego zaawansowany rider może szukać w bike parkach: hopy, dropy, bandy, korzenie, stromizny.”  Takie info dostaliśmy od Szczyrkowskiej ekipy i nie wiemy jak Was, ale nas taki opis bardzo zachęca.  Jaramy się, że już niebawem pojeździmy sobie razem na zupełnie nowej trasie pełnej technicznych sekcji i bikeparkowych przeszkód!

4. Będzie można wziąć udział w darmowych szkoleniach i konkursach

Jak to mówią: “Za Darmo, to uczciwa cena!” No jasne! Zwłaszcza jeśli chodzi o szkolenia z fizjoterapii, czy pierwszej pomocy, które zazwyczaj trochę kosztują. Poza szkoleniami, każdy uczestnik imprezy będzie mógł się też zapisać na mini-konkursy rowerowe takie jak “Bike Strong Man” czy “Bunny Hop Contest”. Wieczorne imprezy również nie będą biletowane. Do tego dojdą też wycieczki rowerowe z przewodnikami ze Szczyrkowskiej szkoły rowerowej. Na wszystkie atrakcje możesz się zapisać w trakcie imprezy na miejscu, lub zrobić to już teraz na stronie joyride.pl . Polecamy opcję numer dwa ponieważ liczba miejsc jest jednak mocno ograniczona!

Joy Ride Days Szczyrk Foto: Joy Ride Days Szczyrk
5. W Szczyrku odbędzie się oficjalna premiera ciuchów Joy Ride!

Więcej szczegółów podamy bliżej imprezy, ale mamy dla Was wszystko czego rowerowa dusza zapragnie - od t-shirtów i bluz przez czapki i portfele, aż do szortów i innych bajerów. Kto się jara? Kto zamawia?

Film promujący imprezę.

Joy Ride Days Szczyrk 2022 Foto: Joy Ride Days Szczyrk 2022

Dostępne w kategoriach

bmx mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności