FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  „Wspólny Mianownik” Vienio i...

News

„Wspólny Mianownik” Vienio i Way Side Crew

Od:
pawelec 
Data:
31 maja 2011, 11:56
Ocena:
Ocena 5.00

VIENIO  to jeden z członków kultowej warszawskiej ekipy hip-hopowej MOLESTA EWENEMENT. 1 czerwca 2011 roku powróci z nowym albumem. Jako artysta pełen pasji nie zamyka się tylko w jednym rodzaju muzyki, ale czerpie również inspiracje z innych nurtów muzycznych, takich jak na przykład hardcore. Od zawsze pojawiał się na koncertach takich klasyków  tego gatunku jak: Madball, Sick Of It All czy Agnostic Front.


Hardcore i hip-hop to muzyka ulicy. Oba style zawsze czerpały nawzajem od siebie to co najlepsze i dlatego VIENIO postanowił nadać swojemu solowemu debiutowi „ETOS 2010” nowy wymiar i nagrać go jeszcze raz, tym razem we współpracy z zespołem WAY SIDE CREW. VIENIO już raz współpracował z WAY SIDE CREW przy nagraniu numeru „Na wszelki wypadek”, który pojawił się na płycie „MOLESTA+KUMPLE”.

 Owocem tej współpracy tej współpracy jest album „Wspólny Mianownik”, który zawiera nowe wersje utworów znanych z płyty ”Etos 2010” oraz dwie całkiem nowe kompozycje: „To on” i „Potwór”.

„Wspólny Mianownik” to album nagrany prosto z serca, stworzony z pasji do szeroko pojętej muzyki Płyta jest dowodem na artystyczną wszechstronność VIENIA, który postanowił połączyć dwa style muzyczne, co w efekcie dało porywającą tekst mieszankę hardcore’a i hip-hopu. Takiego VIENIA jeszcze nie znaliście!

Wspólny mianownik Foto: Wspólny mianownik
BIOGRAFIA

Piotr „Vienio” Więcławski rozpoczął swoją karierę w 1996 roku tworząc wraz z Włodim jeden z pierwszych, warszawskich zespołów z nurtu hip-hopu - Mistik Molesta. Nagrania tego projektu ukazały się głównie na składankach DJ Volta. Na festiwalu Rap Day, którego gwiazdą była grupa Run DMC, Molesta zadebiutowała na dużej scenie z kawałkiem „Osiedlowe akcje”.

W 1997 roku Molesta podpisała kontrakt z firmą fonograficzną - Pomaton EMI. Rok później ukazał się pierwszy album zespołu Skandal. Płyta została przyjęta z ogromnym entuzjazmem i pokazała nowe oblicze stylistyczne tego gatunku. Szybko zyskała status Złotej Płyty, sprzedając się wówczas w nakładzie 35 tysięcy egzemplarzy, a fani uznali ją za kultowy album polskiego hip-hopu.

Kolejny krążek z 1999 roku nosił tytuł Molesta Ewenement. Nazwa płyty oznaczała jednocześnie zmianę nazwy zespołu, gdyż do składu dołączyli Pele i Wilku. W tym samym roku otrzymują nagrodę Viva Comet w kategorii Najlepszy zespół.

Rok później ukazał się album zatytułowany Taka płyta…, nagrany wspólnie z takimi artystami jak: WWO, Mor W.A., Pono, Fu czy Hemp Gru. Producentami i autorami tekstów byli: Vienio i Włodi, którzy od początku odpowiadali za całokształt płyty.

W 2000 roku Vienio i Pele stworzyli duet, a owocem ich współpracy była trylogia płytowa „Vienio&Pele 1,2 i 3”. Na tych albumach wystąpiło wielu artystów, m.in.: Novika, O.S.T.R., Smolik, Olga Stopińska, Sandkail, Tomek Lipiński, Michał Bryndal i Gutek z  zespołu Indios Bravos.

Vienio i Pele odbyli kilka udanych tras koncertowych po Polsce, odwiedzili  także dwukrotnie Stany Zjednoczone i zagrali dwa koncerty w Meksyku.

Wraz z O.S.T.R., WWO, Fenomen, Group Home (USA) w  latach 2001-2004 byli zaproszeni do 3 edycji trasy koncertowej organizowanej przez firmę Reebok, pojawiając się również na wydawnictwach, które towarzyszyły wydarzeniu. W 2006 roku, po ukończeniu Trylogii, Molesta postanowił nagrać kolejną płytę. Już rok później ukazał się krążek Nigdy nie mów nigdy, a płytę zapowiadał singiel i klip „Powrót. Trasa koncertowa po całym kraju odniosła sukces, a zespół otrzymał nagrodę Empik, za najlepszą sprzedaż w kategorii muzyki hip-hop.

Idąc za ciosem,  w 2009 roku wydany został album Molesta+Kumple, który już w nazwie zapowiadał wielu gości: Gryzzliee, East West Rockers, Jamal, Kosi, Ero (JWP), O.S.T.R., Pablopavo (Vavamuffin), Pezet, Mess, Eldo i Wigor. Pierwszy singiel to "I nikt i nic", a towarzyszący mu klip reklamował niemiecki film fabularny „Graficiarze” w reżyserii Floriana Gaaga. Kolejne teledyski promujące płytę Molesta+Kumple to: „INSPIRACJE”  Vienio feat. Kosi & Fisz, „Wszystko w porzo” Włodi & Pelson feat Gryzzliee i Jamal, „Martwię się” Vienio feat Ero & Pablopavo, „Na wszelki wypadek” Vienio feat. Way Said Crew.

We wrześniu 2010 ukazał się pierwszy solowy projekt artysty pod tytułem ”Etos 2010”. Album został kompleksowo przygotowany przez VIENIA. Artysta po raz pierwszy zadbał o całość produkcji: słowa, aranżację i muzykę. Materiał na płycie był kontynuacją poprzedniej twórczości. Stylistyka  zawartości muzycznej to szczery, bujający, klasyczny pozytywny polski hip-hop, szczery dobrze zarymowany tekst. Do projektu zaproszeni zostali także inni artyści, wśród nich znaleźli się: DIOX, HADES, ŁONA, L.U.C., RAHIM, FOKUS, GRUBSON, SOBOTA, KOSI, MEDIUM, MISTIC EXPERIENZ. Za skrecze na całej płycie odpowiadał DJ TECHNIK.

Występy gościnne:

(2002) O.S.T.R. Ból Doświadczeń (album Tabasko)

(2003) Cool Kids of Death Chcę (album 2)

(2003) DJ Decks Mixtape Vol. 3

(2004) Schizma Pod naciskiem (album XIII)

(2005) Pelson Unknown (album Sensi)

(2006) Maleo Reggae Rockers Żyję w tym mieście (album Reggaemova)

Teledyski:

Molesta Ewenement - Wiedziałem, Że Tak Będzie

Molesta Ewenement - Co Jest Nauczanie?

Molesta Ewenement - Iść Swoją Drogą

Molesta Ewenement - Wszystko Co Najlepsze

Molesta Ewenement - Będzie Dobrze Dzieciak

Vienio i Pele - Nokaut Techniczny

Vienio i Pele - Prawdziwy Rap

Vienio i Pele - To Dla Moich Ludzi

Cool Kids of Death - Hardkor (gościnnie Vienio)

Vienio & Pele, WWO - U Ciebie W Mieście

Vienio i Pele - To Jest Mój Hardkor

Vienio i Pele - Tak Od 7 Lat

Vienio & Pele, JWP, Pezet, O.S.T.R., Lil' Dap - U Ciebie W Mieście

Vienio i Pele - Zawistne Serce

Molesta Ewenement - Powrót

Molesta Ewenement - Tak Miało Być/Grzeczne Dzieci (feat. Jamal)

Molesta Ewenement - Ty Wiesz, Że...

Molesta Ewenement - Nie Wiem Jak Ty

Molesta Ewenement - Wróg (Szczur RMX)

Molesta Ewenement - Nikt I Nic (feat. Wigor)

Molesta Ewenement - Inspiracje (feat. Fisz, Kosi)

 

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • Goora
  od:
  Goora
  data
  31 maja 2011, 12:31
  Ognia !!!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Pokazy Winterland Finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020
Freestyle Heroes 2020


Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności