FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Impact Fest 2013

News

Impact Fest 2013

Od:
Kazimierowski 
Data:
10 maja 2013, 14:20
Ocena:
Ocena 5.00
Impact Fest zadebiutował na polskim rynku koncertowym w lipcu 2012 - historia krótka, ale niezwykle treściwa

Na dwóch scenach Impact Fest zagrało już dziewęciu fenomenalnych wykonawców, takich jak:
Red Hot Chili Peppers, The Charlatans, Kasabian, The Vaccines, Public Image Ltd, I Blame Coco, Marlon Roudette, Power of Trinity, Chemia.

Mieszanka rocka, funku, postpunku, połączenie początkujących, ale rokujących artystów z już doświadczonymi i od lat bijącymi rekordy popularności kapelami - spełniły najśmielsze oczekiwania!

Na tegorocznym festiwalu zagrają:
4 czerwca:
RAMMSTEIN
SLAYER
KORN
BEHEMOTH
AIRBOURNE
MASTODON
GHOST BC
LOVE AND DEATH

5 czerwca:
THIRTY SECONDS TO MARS
PARAMORE
STEREOPHONICS
NEWSTED
ASKING ALEXANDRIA
IAMX
NEGRAMARO

Slayer Foto: Slayer
Slayer - Na początku, kiedy nie było żadnych schematów, ustalonych ścieżek, granic ani kroków do naśladowania, SLAYER zaatakował świat nową hybrydą metalu i punka. Mocniejszy, szybszy i ciemniejszy niż pozostali SLAYER ustanowił nowe standardy, którymi wielu nadal podąża. Slayer - Tom Araya/bas i wokal, Kerry King i Jeff Hanneman/gitary oraz Dave Lombardo/perkusista - to zespół, w odniesieniu do którego oceniane są inne ciężkie zespoły, przez co Slayer definiuje nie tylko gatunek, ale postawę.

Slayer Foto: Slayer
Od pierwszego dnia Slayer odzwierciedlał zawirowania naszego społeczeństwa. Prawdopodobnie tak samo, jeśli nie bardziej niż jakiekolwiek inny zespół reprezentujący ten sam co Slayer gatunek muzyczny, Slayer w swoich utworach mówi o trwających społecznych, politycznych i gospodarczych zaburzeniach, które inni - jak np. główne media – tuszują lub całkowicie ignorują.

Przez prawie trzy dekady szturm czystej brutalności Slayera sprawił, że zespół określany jest mianem najlepszego thrash-metalowy zespołu na tej planecie. Ich płyty wielokrotnie pokrywały się złotem, dwukrotnie zdobyli nagrody Grammy i zgromadzili szereg innych nagród od mediów na całym świecie, takich jak Kerrang!, SPIN, Metal Hammer, Revolver i Esquire. Przez lata zespół nigdy nie odszedł od swojego skrajnego i skupionego dźwięku i – w przeciwieństwie do grup, które skomercjonalizowały swój dźwięk – Slayer pozostał miażdżący i brutalny, uparcie odstając od mainstreamu.

Są tak skupieni i prawdziwi jak nigdy dotychczas, co udowodnił ich ostatni album World Painted Blood. “Na tym albumie są rewelacyjne kawałki” powiedział Araya. "Nowa muzyka jest szybka, ciężka, intensywna, z agresywnymi melodiami. W tekstach mówimy o śmierci, morderstwie, chaosie, zniszczeniu, II wojnie światowej, seryjnych zabójcach i przemocy domowej. To jest album Slayera”. Niewiele zespołów dorówna intensywności tak charakterystycznej dla koncertów Slayer’a – dlatego właśnie Revolver, Spin i Metal Hammer okrzyknęły te grupę mianem "Best Live Band". Slayer wpłynął na wiele doskonałych zespołów, takich jak Ministry, Deftones, Slipknot, Sepultura czy Killswitch Engage. Zdobywa nowe pokolenia fanów, równocześnie utrzymując od lat oddanych grupie sympatyków. Spuścizna Slayer’a pozostanie w muzyce na zawsze a zespół pozostaje wierny idei tworzenia ekscytującej i agresywnej muzyki

RAMMSTEIN Foto: RAMMSTEIN
RAMMSTEIN - Kiedy mowa o niemieckich zespołach rockowych, nazwa Rammstein nasuwa sie jako pierwsze skojarzenie. Sekstet z Berlina jest jednym z czołowych przedstawicieli muzyki industrialnej. Rozwojowi popularności Niemców z grupy Rammstein nie przeszkodził fakt, że teksty ich utworów powstają w ich ojczystym - a więc niezrozumiałym dla wielu odbiorców - języku.

Twórczość Rammstein wywodzi się z nurtu Neue Deutsche Härte, reprezentowanego przez artystów takich, jak OOMPH! czy Die Krupps. Z czasem, chcąc ułatwić sobie wyjaśnienia dotyczące rodzaju wykonywanej muzyki, artyści ukuli dla swych utworów nazwę "Tanz-Metal" ("metal taneczny"). Określenie trafnie opisuje połączenie ciężkich gitarowych riffów z brzmieniami nawiązującymi do dance i techno, wskazując jednocześnie na transowy charakter wielu kompozycji.

RAMMSTEIN Foto: RAMMSTEIN
Historia Rammstein rozpoczęła się na początku lat 90., kiedy współpracę nawiązali gitarzysta Richard Kruspe, basista Oliver Riedel i perkusista Christoph Schneider. Do muzyków dołączył wkrótce wokalista i autor testów Till Lindemann, a po zwycięstwie w berlińskim przeglądzie zespołów amatorskich (nagrodzonym profesjonalną sesją nagraniową), skład uzupełnili gitarzysta Paul Landers i klawiszowiec Christian "Flake" Lorenz.

Międzynarodowy rozgłos zyskali Niemcy w roku 1997, dzięki wykorzystaniu dwóch piosenek z debiutanckiej płyty "Herzleid" w ścieżce dźwiękowej do filmu "Zagubiona autostrada". W ciągu 15 lat działalności muzycy Rammstein wydali wspólnie 5 albumów długogrających oraz kontynuowali szeroko zakrojoną działalność koncertową. Płyty "Sensucht" (1997) oraz "Reise, Reise" (2004) i "Rosenrot" (2005) osiągnęły czołowe pozycje na listach przebojów w wielu krajach, a starannie dopracowany wizerunek grupy przemówił do wyobraźni (oraz w wielu przypadkach do poczucia moralności) tysięcy odbiorców.

Od początku istnienia Rammstein przykuwa uwagę nie tylko dzięki muzyce, ale przede wszystkim za sprawą towarzyszącej jej oprawy wizualnej i fabularnej. Niemcy uprawiają swoistą syntezę sztuk, łącząc hardrockową stylistykę i teatralną dramaturgię w konsekwentną całość. Zespołowi udało się odnaleźć subtelną równowagę, która pozwala im szokować i balansować na granicy kiczu, przy zachowaniu wierności własnym twórczym przekonaniom.

- Kontrowersja to dobra zabawa - wyjaśnił Christian Lorenz w wywiadzie dla dziennika "The Times". - To jak kradzież zakazanego owocu. Ale ma ona również pewien cel. Chcemy, żeby publiczność zmagała się z naszą muzykę, chcemy, żeby ludzie byli uważni.

Od lat kontrowersje wzbudzają teksty utworów autorstwa Tilla Lindemanna. Jako syn poety autor nie boi się liryzmu i symbolizmu, do których podchodzi jednak w sposób nie zawsze oczywisty. O ile teksty Rammstein są lakoniczne i proste w formie, ich poetyka kryje się w znaczeniu. W pierwszej chwili uwagę zwracają poruszane w utworach tematy tabu (takie, jak pedofilia, hermafrodytyzm, homoseksualizm czy nekrofilia). Często jednak opisywane wynaturzenie wydaje się być przerysowanym symbolem pewnych uniwersalnych idei. I tak opowieść o obojnaku ilustruje postawę człowieka zakochanego w samym sobie a historia desperata rozgrzebującego grób ukochanej przedstawia rozpacz bezpowrotnie utraconej miłości. W tekstach Lindemanna nie brak również humoru. Autor często ucieka się do ironii oraz chętnie bawi się dwuznacznością pewnych słów.

Nie mniej istotna jest warstwa wizualna twórczości Rammstein. Koncerty Niemców stanowią jedyne w swoim rodzaju show pirotechniczne, podczas którego buchające ogniem gadżety pełnią niemalże rolę dodatkowych instrumentów. Charakteryzacja artystów na scenie uzupełnia całość widowiska. Groteskowe stroje łączą akcenty klasyczne i futurystyczne, a ich groźny wygląd łagodzą humorystyczne akcenty. Artyści chętnie łączą surowe "mundury" i umorusane sadzą twarze z tyrolskimi spodenkami, meksykańskimi sombrero i kucharskimi fartuchami. Uwagę zwracają również role odgrywane na scenie, głównie przez Lindemanna i Lorenza. Klawiszowiec wciela się zazwyczaj w postać nieporadnego idioty, poniżanego przez dominującego wokalistę.

Zamiłowanie do aktorskich eksperymentów realizują muzycy również podczas sesji zdjęciowych i teledysków. Na fotografiach Niemcy chętnie prezentują się zarówno jako umundurowane ponętne kobiety, jak i jako zanurzone w wodach płodowych przerośnięte "niemowlęta". Teledyski przedstawiają zazwyczaj spójne historie, w większym lub mniejszym stopniu nawiązujące do treści utworów. I tak w "Du Riechts So Gut" muzycy wcielają się w postaci XVIII-wiecznych wilkołaków, w "Ich Will" są ukochanymi przez media gangsterami, zaś w "Mein Teil" wypełzają z podziemi jako istoty, które poddając się najprymitywniejszym instynktom utraciły człowieczeństwo.

Ekspresyjna twórczość Rammstein od lat wywołuje wiele kontrowersji i rodzi wiele pochopnych opinii na temat jej autorów. Muzycy wydają się radzić sobie doskonale z reakcjami mediów, zawsze będąc w stanie racjonalnie wytłumaczyć domniemany skandal. Rockmani często podkreślają również odrębność ich twórczości od osobistego życia.

- Naprawdę ważne jest, aby zrozumieć, że grasz pewną rolę - wyjaśnia Richard Kruspe w dokumencie "Anakonda im Netz". - Fani chcą mieć swoją gwiazdę taką, jaką oni ją widzą. Trzeba umieć pojąć, że to nie ciebie chcą. Musisz odegrać rolę, która nie ma wiele wspólnego z tym, kim naprawdę jesteś.

O ile członkowie Rammstein zachowują dystans do własnego wizerunku, nie zawsze zdolni są do tego odbiorcy. Zespół wielokrotnie spotkał się z oskarżeniami dotyczącymi złego wpływu ich muzyki na słuchaczy. Niemców oskarżano o nazizm, aresztowano za nieprzyzwoite zachowanie na scenie, a nawet utrzymywano, że ich twórczość przyczyniła się do szkolnej masakry w Columbine w 1999 roku. Dowodem zgubnego wpływu artystów miały być koszulki z logo zespołu noszone przez nastoletnich morderców.

- Członkowie Rammstein pragną wyrazić kondolencje i współczucie wszystkim tym, na których wpływ miały tragiczne wydarzenia w Denver - skomentowali artyści w specjalnym oświadczeniu. - Pragną jednocześnie wyjaśnić, że ani ich polityczne przekonania ani treść ich utworów nie mogły mieć wpływu na takie zachowanie. Członkowie Rammstein również mają dzieci i starają się zakorzenić w nich zdrowe, pozbawione przemocy wartości.

Członkowie Rammstein poświęcają większość energii twórczej zespołowi i nie angażują się z reguły w inne projekty. W roku 2005 Richard Kruspe zrobił wyjątek i wykorzystał przerwę w działalności macierzystej grupy, aby spróbować sił jako frontman własnej formacji. Pod szyldem Emigrate muzyk wydał w roku 2007 album długogrający, lecz zakończył działalność po powrocie Rammstein do wspólnej pracy.

W roku 2002 Lindemann postanowił zadebiutować jako poeta. Wokalista opublikował tom wierszy zatytułowany "Messer", będący kompilacją ponad 50 utworów.

W roku 2006 Rammstein doczekał się własnego przedstawiciela w kosmosie. Nazwą 110393 Rammstein ochrzczono asteroidę odkrytą przez Jean-Claude'a Merlina

Korn Foto: Korn
KoRn - Wprowadzając anarchiczny dubstep do swojego brzmienia, legendarny kwartet stanął na krawędzi muzycznej rewolucji zarówno hard rocka, jak i elektroniki. Korn dostarcza ciężką progresywną muzykę od założenia zespołu w Bakersfield w Kalifornii w 1994 roku i stał się jednym z najbardziej wpływowych grup w tym gatunku.

Ich legendarna debiutancka płyta porwała świat sztormem schizofremicznej metalowej katharsis. Nikt nigdy nie grał ciężkiej muzyki z tak osobistymi tekstami jak to robi Korn. Muzycy bardzo szybko zyskali miejsca w sercach fanów na całym świecie. Ich trzecia muzyczna propozycja z 1998 roku Follow the Leader, będąca doskonałym pomostem między hip-hopem i heavy metalem - bardziej płynnym niż jakikolwiek wcześniejszy czy późniejszy album - uplasowała Korn na pozycji inspirujących innowatorów.

Heavy metal - z Korn na czele - przeszedł renesans w roku 2000. Slipknot, Staind, Disturbed i wiele innych czerpało z KORN inspiracje. Ponadto, zespół zdobył dwie nagrody Grammy: w kategorii Best Short Form Video za "Freak on a Leash" z Follow the Leader i w Best Metal Performance za "Here to Stay" z wydanego w 2002 roku Untouchables.

The Path of Totality to tytuł ostatniego albumu studyjnego grupy KORN. Album ten zapoczątkował nowy horyzont dla muzyki ciężkiej. Zespół odbił się od polirytmicznej gitary do drastycznego elektro, przez co muzyka jest mroczna, niebezpieczna i w stylu Korn. "To metal przyszłości" deklaruje wokalista Jonathan Davis. "Mieszamy metal i muzykę electro, czego teoretycznie nie powinno się robić. Od pierwszego dnia Korn jest wyjątkiem od reguły, eksperymentuje i próbuje zabrać muzykę w różne miejsca.

Impact Fest 2013

4-5 czerwca, 2013, Lotnisko Bemowo w Warszawie

Oficjalna strona Impact Fest

Kup bilet na Impact Fest 2013

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Roadless
Mistrzostwa Świata SuperEnduro - Kraków 2019


Najnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • lotar
 • Jakub Kosmowski
 • Macko
 • SundayXvip
 • ursula5198
 • Titangel
 • aybnb51
 • troy5166
 • margeles
 • ysqaz62
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności