FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Mistrzostwa Świata w wakebordzie w...

News

Mistrzostwa Świata w wakebordzie w Polsce

Od:
Redakcja 
Data:
14 maja 2015, 15:04
Ocena:
Ocena 0.00

Fundacja Polish Water Sport Federation Plus - właściciel i organizator zawodów WakeGP Poland by MasterCraft, będzie ubiegać się o zorganizowanie w Polsce Mistrzostw Świata w wakebordzie.

– Jesteśmy gotowi, mamy doświadczenie i pomaga nam fakt, że obecnie w Polsce wakeboard jest najszybciej rozwijającą się dyscypliną (zaraz po biegach), a najszybciej pod względem sportów wodnych. Międzynarodowy świat wakebordu widzi, że mamy ogromne możliwości i potencjał. We współpracy z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego do 2020 r. zorganizujemy w Polsce Mistrzostwa Świata w wakebordzie – poinformował podczas śniadania prasowego Konrad Kępczyński, Prezes PWSF+

Kontekst olimpiady

– Wakeboard jest najszybciej rozwijającym się sportem wodnym na świecie. Zostało to zauważone przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który zakwalifikował wakeboard jako jeden z ośmiu sportów, który miał szansę dołączyć do dyscyplin rozgrywanych na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 w Tokio. I mimo, że w 2013 r. MKOL podjął decyzję o niewłączeniu wakeboardu do programu igrzysk, to światowe środowisko nadal lobbując włączenie dyscypliny do kolejnych igrzysk olimpijskich sprawiło, że wakeborad pojawi się jako sport towarzyszący na olimpiadzie w Tokio, jest to ogromny sukces całego środowiska – mówi Kępczyński – prędzej czy później wakebord stanie się dyscyplina olimpijską, chociażby ze względu na piękno i widowiskowość tej dyscypliny. Jednak zanim to się stanie, to już przed 2020 r. chcielibyśmy gościć w Polsce cały wakebordowy świat – dodaje Kępczyński.

Polski potencjał

Realizowane dotychczas przez fundację z ogromnym rozmachem i sukcesem międzynarodowe zawody Wake Grand Prix za motorówką to wydarzenie, które nie tylko promuje sporty wodne w Polsce, ale również pozwala przybliżyć sylwetki najbardziej rozpoznawalnych sportowców w tej dziedzinie.

Podczas tegorocznej edycji WakeGP 2015 zawodnicy z Europy będą rywalizować w formie pucharowej.

Zawody rozgrywane będą w kategoriach OPEN Men, OPEN Women i JUNIOR Men w oparciu o regulamin Mistrzostw Świata - Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu (IWWF). W zawodach WakeGP za motorówką używane są łodzie MasterCraft, których fundacja PWSF+ jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Już teraz serdecznie zapraszamy:

  • 5-7 czerwiec2015 – otwarcie sezonu – Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
  • 3-5 lipiec 2015 – Domaniów woj. mazowieckie
  • 31 lipiec 2015 – 2 sierpień 2015 – Hotel Warszawianka, woj. mazowieckie
  • 7-9 sierpień 2015 – Ełk, woj. warmińsko-mazurskie
  • 4-6 wrzesień 2015 –– Super Finał + zamknięcie sezonu – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie

INFORMACJE O WAKEBOARD GRAND PRIX

Wakeboard Grand Prix za motorówką to największe zawody wakeboardu w Polsce. Organizatorem cyklu imprez WakeGP jest Fundacja Polish Water Sport Federation Plus a partnerami wykonawczymi Marina Domaniowska i SoTop.

WIĘCEJ INFORMACJI
www.pwsf.org / www.wakegp.com / https://www.facebook.com/WakeGPPoland

Dostępne w kategoriach

sport wakeboarding

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Accompilce

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności