FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Mistrzostwa Świata w wakebordzie w...

News

Mistrzostwa Świata w wakebordzie w Polsce

Od:
Redakcja 
Data:
14 maja 2015, 15:04
Ocena:
Ocena 0.00

Fundacja Polish Water Sport Federation Plus - właściciel i organizator zawodów WakeGP Poland by MasterCraft, będzie ubiegać się o zorganizowanie w Polsce Mistrzostw Świata w wakebordzie.

– Jesteśmy gotowi, mamy doświadczenie i pomaga nam fakt, że obecnie w Polsce wakeboard jest najszybciej rozwijającą się dyscypliną (zaraz po biegach), a najszybciej pod względem sportów wodnych. Międzynarodowy świat wakebordu widzi, że mamy ogromne możliwości i potencjał. We współpracy z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego do 2020 r. zorganizujemy w Polsce Mistrzostwa Świata w wakebordzie – poinformował podczas śniadania prasowego Konrad Kępczyński, Prezes PWSF+

Kontekst olimpiady

– Wakeboard jest najszybciej rozwijającym się sportem wodnym na świecie. Zostało to zauważone przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który zakwalifikował wakeboard jako jeden z ośmiu sportów, który miał szansę dołączyć do dyscyplin rozgrywanych na Igrzyskach Olimpijskich w 2020 w Tokio. I mimo, że w 2013 r. MKOL podjął decyzję o niewłączeniu wakeboardu do programu igrzysk, to światowe środowisko nadal lobbując włączenie dyscypliny do kolejnych igrzysk olimpijskich sprawiło, że wakeborad pojawi się jako sport towarzyszący na olimpiadzie w Tokio, jest to ogromny sukces całego środowiska – mówi Kępczyński – prędzej czy później wakebord stanie się dyscyplina olimpijską, chociażby ze względu na piękno i widowiskowość tej dyscypliny. Jednak zanim to się stanie, to już przed 2020 r. chcielibyśmy gościć w Polsce cały wakebordowy świat – dodaje Kępczyński.

Polski potencjał

Realizowane dotychczas przez fundację z ogromnym rozmachem i sukcesem międzynarodowe zawody Wake Grand Prix za motorówką to wydarzenie, które nie tylko promuje sporty wodne w Polsce, ale również pozwala przybliżyć sylwetki najbardziej rozpoznawalnych sportowców w tej dziedzinie.

Podczas tegorocznej edycji WakeGP 2015 zawodnicy z Europy będą rywalizować w formie pucharowej.

Zawody rozgrywane będą w kategoriach OPEN Men, OPEN Women i JUNIOR Men w oparciu o regulamin Mistrzostw Świata - Międzynarodowej Federacji Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu (IWWF). W zawodach WakeGP za motorówką używane są łodzie MasterCraft, których fundacja PWSF+ jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Już teraz serdecznie zapraszamy:

  • 5-7 czerwiec2015 – otwarcie sezonu – Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
  • 3-5 lipiec 2015 – Domaniów woj. mazowieckie
  • 31 lipiec 2015 – 2 sierpień 2015 – Hotel Warszawianka, woj. mazowieckie
  • 7-9 sierpień 2015 – Ełk, woj. warmińsko-mazurskie
  • 4-6 wrzesień 2015 –– Super Finał + zamknięcie sezonu – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie

INFORMACJE O WAKEBOARD GRAND PRIX

Wakeboard Grand Prix za motorówką to największe zawody wakeboardu w Polsce. Organizatorem cyklu imprez WakeGP jest Fundacja Polish Water Sport Federation Plus a partnerami wykonawczymi Marina Domaniowska i SoTop.

WIĘCEJ INFORMACJI
www.pwsf.org / www.wakegp.com / https://www.facebook.com/WakeGPPoland

Dostępne w kategoriach

sport wakeboarding

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności