FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Salta na rowerze nad dachami...

News

Salta na rowerze nad dachami wodzisławskich kamienic

Od:
Redakcja 
Data:
4 lipca 2015, 09:51
Ocena:
Ocena 0.00

Już dzisiaj na rynku w Wodzisławiu Śląskim zobaczymy rowerowe show! Do miasta będącego południową bramą Polski zjadą prawdziwi herosi akrobacji rowerowych. Będą walczyć o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata – FMB World Tour i o zwycięstwo w cyklu Pucharu Polski – Wombat Dirt Jumping Cup!

Na starcie pojawi się cała Polska czołówka, prezentująca światowy poziom. Na czele reprezentacji naszego kraju stanie jedna z największych gwiazd tej dyscypliny – Szymon Godziek. Zawodnik, który pochodzi z Suszca, wykonywał już salta nad 30-metrowym kanionem w Utah czy prezentował triki na rowerze wywodzące się z freestyle motocrossu przed 120-tysięczną publicznością na rynku w Norymberdze.

Puchar Świata w Wodzisławiu Śląskim Foto: Puchar Świata w Wodzisławiu Śląskim
Zwycięstwo naszym zawodnikom, będą starali się odebrać zawodnicy m.in. z Czech, Łotwy, Niemiec, Słowacji i Holandii. Właśnie z tego ostatniego kraju pochodzi triumfator pierwszej rundy – Loek Quaedflieg.

Trasa dla zawodników była budowana przez Sferę Sportu, organizatora touru, od poniedziałku. Do jego budowy zostało wykorzystane 18 ton słomy i 300 ton ziemi. Tor zaczyna się od 8 metrowego rusztowania, które specjalnie na zawody zaprojektował firma Bassbud specjalizująca się w tego typu konstrukcjach. Stąd zawodnicy będą się rozpędzać na rowerach, aby przelecieć pierwsze, największe lądowanie. Ma ono wysokość 4,5 metra, a wybicie ustawione przed nim wysokość 3 metry. Takie ułożenie pozwalają na loty na wysokości 6, a nawet 7 metrów. Druga i trzecia skocznia są proporcjonalnie mniejsze.

Zawody Wombat Dirt Jumping Cup to Puchar Polski w akrobacjach rowerowych, odbywające się w ramach Pucharu Świata - FMB World Tour. Federacja ta powstał 5 lat temu i zrzesza organizatorów największych zawodów na świecie. Dzięki temu Wodzisław Śląski istnieje na mapie imprez obok takich miast jak Crankworx w Kanadzie, Red Bull Rampage w Utah, Rotoura w Nowej Zelandii czy FISE w Chinach. Event w Wodzisławiu Śląskim można przyrównać do zawodów Vienna Air King we Wiedniu czy Norymberdze, gdzie również powstały ziemne skocznie na głównym placu miasta pod Ratuszem!

Warto wybrać się na wodzisławski rynek i zobaczyć gwiazdy, prezentujące niesamowite rewolucje na rowerach MTB. Uroku całemu widowisku z pewnością doda klimatyczne miejsce. Ścisłe centrum miasta otoczone zabytkowymi kamienicami będzie wspaniałym tłem dla zawodników wykonujących m.in. salta czy triki typu superman... Pierwsze treningi przewidziane są na piątek od godziny 14:00.

Zaraz po dekoracji zwycięzców zapraszamy wszystkich na after party. Odbędzie się ona na piaszczystej plaży wodzisławskiego „Balatonu”. Oprócz znakomitej muzyki, możliwości spotkania zawodników zobaczymy oryginalne wizualizacje pokazywane na 10 metrowych żaglach znajdujących się nad głowami gości!

Harmonogram imprezy:

  • 10:00 – 14:30 treningi
  • 15:00 – 16:30 kwalifikacje
  • 17:00 – 18:00 treningi
  • 18:00 – 18:45 finały
  • 19:00 – 19:20 best trick
  • 19:30 dekoracja zwycięzców

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności