FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Powrót do korzeni, czyli street...

News

Powrót do korzeni, czyli street art w Nowym Jorku

Od:
Redakcja 
Data:
4 lipca 2015, 10:45
Ocena:
Ocena 0.00

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Nowy Jork jest kolebką hip hopu. O ile jednak wszyscy myślą o najważniejszym elemencie, czyli muzyce, to bardzo często zapomina się o nie mniej istotnym graffiti. Dlatego dziś chcemy zabrać Was w magiczną podróż po Wielkim Jabłku szlakiem murali oraz sztuki ulicznej.

Wpierw słów kilka o samym projekcie.  Jakub i Ania Górniccy, prowadzący bloga podrozniccy.com, są jednymi z bardziej rozpoznawalnych twórców blogosfery podróżniczej. Za swoje działania byli wielokrotnie nagradzani.  Wspólnie z LG Polska w ramach promocji najnowszego smartfona G4 stworzyli projekt #newnewyork, który w założeniu miał przybliżyć czytelnikom bloga podrozniccy.com  wyjątkowe miejsca w Wielkim Jabłku i jednocześnie pokazać w sposób praktyczny jakość zdjęć, które można robić najnowszym smartfonem LG G4.  Tak powstała mapa Nowego Jorku, jakiego na pewno nie znacie. Tego, którego części są zamalowywane przez jego mieszkańców - po to, żeby coś wyrazić i zmienić.

Kuba Górnicki wyposażany w LG G4 odbył wyjątkową podróż uliczkami Bronxu, Queens, Brooklynu i Manhattanu uwieczniając efemeryczne dzieła sztuki. Ponad 300 murali uchwyconych podczas 9-cio dniowego pobytu możecie zobaczyć na blogu podrozniccy.com , pod adresem  http://podrozniccy.com/pl/nycstreetart , gdzie również znajdziecie wirtualną mapę z dokładnymi lokalizacjami pokazanych prac.

Brooklyn Stree Art Foto: Brooklyn Stree Art
W najnowszej kampanii LG G4, oprócz Kuby Górnickiego i jego projektu #newnewyork, pojawiają się też tacy twórcy jak Krzysztof Gonciarz, który pokazuje Tokyo przez pryzmat znanych hollywoodzkich produkcji filmowych.

Kampania została przygotowana razem z zespołem kreatywnym Dozo Media.

Jakub Górnicki -   #newnewyork http://podrozniccy.com/pl/nycstreetart

Krzysztof Gonciarz  - „Jak w Kill Billu - filmy w Tokio kontra rzeczywistość”.

Dostępne w kategoriach

street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności