FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Film z rekordowego skoku - 100...

News

Film z rekordowego skoku - 100 polskich spadochroniarzy na niebie

Od:
Redakcja 
Data:
14 sierpnia 2015, 10:13
Ocena:
Ocena 0.00
Ustanowiono nowy Rekord Polski 100 WAY 2015

 Wielki sukces polskiego spadochroniarstwa!

Ustanowiono nowy Rekord Polski 100 WAY 2015

Podczas imprezy spadochronowej „Play Rekord Polski 100 WAY 2015” stu polskich skoczków spadochronowych ustanowiło nowy Rekord Polski w dyscyplinie BIG-WAY polegającej na budowaniu wielkich powietrznych figur! Zawodnicy utworzyli na niebie wspaniałą biało-czerwoną formację! Do tej pory taki wyczyn udał się jedynie siedmiu państwom na świecie. Tym samym Polska jako ósmy kraj dołączyła do elitarnego „Klubu 100-WAY”!

Udało się! Podczas 9 skoku trzeciego dnia imprezy utworzono wymaganą przez sędziów formację złożoną ze 100 zawodników. Skoczkowie ubrani w białe i czerwone kombinezony utworzyli największą powietrzną flagę Polski. To wielki sukces polskiego środowiska spadochroniarzy!

O godzinie 11:30 pięć specjalnych samolotów z zawodnikami na pokładzie wzniosło się na wysokość 6000 m. Po wyskoku spadochroniarze mieli w powietrzu kilkadziesiąt sekund na zbudowanie formacji i rozejście, tak by następnie otworzyć spadochrony i bezpiecznie wylądować. Sama formacja utrzymała się przez 3 sekundy!


Był taki moment w powietrzu, że po prostu wiedzieliśmy, że
nam się udało! To dla mnie niezapomniana chwila, zarówno jako uczestnika Rekordu, jak i organizatora tej imprezy – powiedział Jarosław „Widget” Szot ze SkyDive.pl. – Pracowaliśmy wiele lat, żeby skompletować tak wielką grupę świetnych zawodników i dokonać czegoś, co tej pory wykonało tylko kilka państw na świecie! Polacy weszli do elity światowego spadochroniarstwa – podsumował Szot.

Po wylądowaniu zespół powietrznych kamerzystów przedstawił materiał ze skoku sędziom – na jego podstawie Komisja sędziowska FAI, czyli Międzynarodowa Federacja Lotnicza oficjalnie potwierdziła ustanowienie Rekordu.

Spadochroniarzom został jeszcze jeden skok, podczas którego będą próbowali powiększyć formację o kolejnych 3 zawodników i stworzyć 103 WAY.

Skoczkowie biorący udział w Rekordzie to najlepsi polscy zawodnicy, który łącznie oddali prawie 150 tysięcy skoków! Stworzenie takiego zespołu trwało kilka lat, podczas których zawodnicy zbierali doświadczenie na wielu międzynarodowych imprezach spadochroniarskich i przechodzili kilkuetapowe kwalifikacje prowadzone przez SkyDive.pl we Włocławku.

Tegoroczny „Play Rekord Polski 100 WAY 2015” już zapisał się do historii polskiego skydivingu. Dotychczas Polacy stworzyli formację 45 osób – było to w 2008 roku,  w 2012 udało się zbudować formację 70-osobową.

Więcej informacji na temat Play Rekordu Polski 100 WAY można znaleźć na stronie internetowej: www.rekord2015.pl.

***

Dyscyplina BIG-WAY to niezwykłe wydarzenie w sportach ekstremalnych, które od 2008 roku jest organizowane przez SkyDive.pl. Rekord Polski 100 WAY 2015 to próba stworzenia narodowej formacji składającej się ze 100 skoczków spadochronowych z Polski. Dotychczas tylko 7 państw dokonało takiego wyczynu. Organizatorem wydarzenia jest SkyDive.pl. Oficjalna witryna wydarzenia: rekord2015.pl.

SkyDive.pl to największy ośrodek szkolenia spadochronowego w Polsce, powstały w 2006 roku.  Skoki spadochronowe i szkolenia organizowane są przez najlepszych polskich instruktorów - wielokrotnych Mistrzów Polski, rekordzistów świata i pasjonatów sportów lotniczych. Skydive.pl chętnie angażuje się w projekty, które mają pomóc w propagowaniu spadochroniarstwa i sportów ekstremalnych w Polsce i na świecie.

Projektami SkyDive.pl są m.in.: Bigways.pl oraz Profly.pl, których celem jest cykliczne organizowanie wydarzeń spadochronowych na światowym poziomie oraz doskonalenie szkoleń spadochronowych.

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności