FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Soundedit ’15 – spotkania,...

News

Soundedit ’15 – spotkania, warsztaty i koncerty

Od:
Redakcja 
Data:
21 października 2015, 12:15
Ocena:
Ocena 0.00

Siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit rozpocznie się w łódzkim Klubie Wytwórnia już 22 października i potrwa trzy dni. Podczas tegorocznego święta dobrego brzmienia nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” otrzyma pięciu artystów. Organizatorzy zapraszają na spotkania z muzykami w salonach Empik i przedstawiają pełny program warsztatów. Łódź czeka również na wyjątkowy seans „Metropolis”!

W festiwalowy czwartek 22 października od godz. 11:00 w Klubie Wytwórnia całodniowe branżowe szkolenie firmy ESS Audio, które poprowadzi Vincent „Vinnie” Perreux. Realizator dźwięku tras Muse, U2 i wielu innych gigantów estrady podzieli się z uczestnikami warsztatów swoim olbrzymim doświadczeniem.

Tego samego dnia o godz. 17:00 w Empiku w Manufakturze odbędzie się spotkanie z Józefem Skrzekiem, tegorocznym laureatem nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Statuetki Festiwalu Soundedit odbiorą w tym roku również: Sir Bob Geldof, Roger Glover, Wojciech Waglewski oraz Leszek Biolik.


Producenci muzyczni mogą być utożsamiani z producentami filmowymi, są „chłopcami z zaplecza” i często pozostają poza radarem. Jak z wszystkim – niektórzy zostają docenieni, niektórzy nie, zwykle wpływ mają na to artyści, dla których producenci pracują – mówi Roger Glover, basista Deep Purple, laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Dzień później – 23 października od godz. 11:00 warsztaty poświęcone przygotowywanej przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z GAD Records i Festiwalem Soundedit „Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej”. Ich gośćmi będą: Michał Wilczyński (szef GAD Records), Maciej Polak (Analogia.pl), a także kompozytorzy i twórcy: Władysław Komendarek, Kapitan Nemo, Józef Skrzek i Konrad Kucz.

W festiwalowy piątek o godz. 17:00 w Empiku w Manufakturze spotkanie z muzykami projektu „Metropolis”: Agnieszką Makówką, Igorem Gwaderą oraz Władysławem Komendarkiem.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35136,18984213,soundedit-wyplywa-na-glebokie-wody.html

Trzeciego dnia festiwalu ponownie od godz. 11:00 w Wytwórni odbywać się będą prezentacje i warsztaty. Po południu zorganizowane zostaną sesje Q & A z Wojciechem Waglewskim i Rogerem Gloverem, które poprowadzi Piotr Metz.

Pełen program warsztatów i całego Soundedit jest dostępny tutaj:
http://soundedit.pl/2015/index.php/pl/program/

Spodziewamy się w tym roku rekordowej frekwencji. Choć na Soundedit zawsze dzieje się bardzo dużo, to tak bogatego programu nie mieliśmy jeszcze nigdy. Wielomiesięczna praca już za kilka dni przyniesie efekty, o których długo będzie się jeszcze mówiło. Już teraz o Soundedit’15 jest głośno w mediach w całej Polsce. Czy sprostamy wszystkim oczekiwaniom? Przyjdźcie i przekonajcie się sami! – mówi Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.


Wydarzeniem unikatowym będzie seans filmu „Metropolis”, który rozpocznie się po koncercie Sir Boba Geldofa w sobotę 24 października o godz. 23:00 w Klubie Wytwórnia. Podczas projekcji ścieżkę dźwiękową na żywo wykonają: Agnieszka Makówka (sopran), Igor Gwadera (gitara elektryczna) i Władysław Komendarek (instrumenty elektroniczne).


Dla spragnionych większej ilości filmowych wrażeń Kino Bodo od 19 do 25 października, zaprezentuje w ramach Soundedit’15 produkcje muzyczne, których pełen program jest dostępny na stronie: http://kinobodo.pl/.

Hasło Festiwalu pozostało bez zmian – „I Am The Sound”. Chcemy powiedzieć każdemu z uczestników, że każdy może być, jest i będzie własnym, indywidualnym brzmieniem. Ty też! Choć może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy. „I Am The Sound” – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką! Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi – miasta, w którym kultura brzmi najlepiej!

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności