FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Mela Koteluk na płycie Skorupa i...

News

Mela Koteluk na płycie Skorupa i duetu JazBrothers

Od:
Redakcja 
Data:
17 listopada 2015, 16:02
Ocena:
Ocena 0.00
Album już w przedsprzedaży

Na sklep.maxflo.pl od wczoraj zamówić można „Ludzi chmur”, piąty i – jak się okazuje – dwupłytowy album Skorupa. Za jego produkcję odpowiada duet JazBrothers.

Wśród gości pojawia się m.in. jedna z najlepszych ze świata alternatywy, Mela Koteluk. Premiera krążka już 27.11. Prezentujemy jego okładkę, tracklistę i więcej szczegółów!

Choć w sklepach album pojawi się dopiero 27.11, można zapewnić sobie jego dostawę dzień przed premierą i to z pakietem wyjątkowych bonusów. Autografy artystów, niepublikowane dotąd w tej aranżacji, ekskluzywne nagranie Skorupa, niższa cena i gadżety MaxFlo – to wszystko czeka na tych, którzy zdecydują się zamówić „Ludzi chmurw preorderze (przedsprzedaży) na stronie sklepu internetowego wydawcy, MaxFloRec.

Wiadomo już oficjalnie, że wydawnictwo będzie dwupłytowe. Artyści wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów, do standardowej płyty postanowili dołączyć krążek z podkładami. Album zawierać będzie więc 14 premierowych numerów i 14 premierowych instrumentali. Wczoraj (16.11) wieczorem Skorup i bracia Jaz odkryli jego kolejne karty – na MaxFloRecTV zaprezentowali 3. wspólny utwór. Do „Zagubionej autostrady” i „Drzewa” dołączyli tytułowi „Ludzie chmur”.


„Ludzie chmur” to tytułowy utwór z płyty, który wprowadza w klimat hip-hopowych, spokojnych bitów i mocno wyeksponowanych sekcji rytmicznych. To właśnie one, jak i technika oparta na sprytnie pociętych i świetnie wybranych samplach oraz ciekawy groove urzekły Skorupa w twórczości duetu JazBrothers. Autorem ilustracji okładkowej jest Greg Bobrowski. Powyższą animację stworzył Wojciech „Koksny” Górny. Jeśli jesteście ciekawi kolejnych eksperymentów Skorupa z flow i nowych numerów z „żywymi” instrumentami, już dziś możecie zarezerwować egzemplarz „Ludzi chmur”.

Na sklep.maxflo.pl czytamy, że nad brzemieniem krążka czuwał DJ Eprom. Z tracklisty wynika, że na płycie pojawi się m.in. Mela Koteluk. Będzie ona gościem utworu pt. „Chłodny front”. W powstanie albumu zaangażowali się także goście polskiej sceny jazzowej.

Skorup & JazBrothers - Ludzie chmur Foto: Skorup & JazBrothers - Ludzie chmur
Pełny spis utworów prezentujemy poniżej:

1. „Powrót króla”
trąbka: Jarosław Spałek

2. „Tylko tyle”
saksofony: Paweł Piec, skrecze: DJ Eprom

3. „Chłodny front” (ft. Mela Koteluk)
gitara, klawisz: Tomasz Krawczyk, trąbka: Jarosław Spałek

4. „Unikatowy folklor”
skrzypce: Tomasz Mucha, skrecze: DJ Hopbeat

5. „Ludzie chmur”
skrzypce: Tomasz Mucha, ewi: Wojciech Front

6. „Nie pytamy o drogę” (ft. Mademoiselle Carmel)
trąbka: Jarosław Spałek

7. „El Prezidente” (ft. Polo, Jarosław Spałek)
trąbka: Jarosław Spałek

8. „Drzewo”
wokal: Marta Florek, skrzypce: Tomasz Mucha

9. „Jak to się nazywa”
ewi: Wojciech Front, trąbka: Jarosław Spałek, skrecze: DJ Hopbeat

10. „Stary Funk”
wokal: Marta Florek, trąbka: Jarosław Spałek

11. „Zagubiona autostrada”
skrecze: DJ Hopbeat

12. „Skrzypek na dachu”
skrzypce: Tomasz Mucha, skrecze: DJ Roka

13. „Daj długopis”
saksofony: Paweł Piec, skrecze: DJ HWR

14. „Światło w tunelu”
saksofony: Paweł Piec, skrecze: DJ Bambus


Patronat medialny nad płytą sprawują: Interia, AllAboutMusic.pl, CGM.pl, „Freestyle”, Popkiller.pl, Akademickie Radio Kampus, portal RapDuma, TVP Katowice i T-Mobile Music. Mecenatem objęła ją Legalna Kultura. Wyłącznym dystrybutorem fizycznej wersji krążka jest firma MyMusic Group.

Dwa lata temu recenzując na łamach Interii „Piękną pogodę”, poprzedni album Skorupa, Daniel Wardziński napisał: „Potrafi zarapować prosto, z długą pauzą dodającą impetu słowom, ale również kiedy rozpędza się i rzuca więcej treści, prezentuje się przejrzyście i ciekawie. (...) Wszystkie dotychczasowe materiały Skorupa przekonywały, że jest postacią unikatową, niepodrabialną i niezwykle pozytywną, szczególnie w scenerii polskiej sceny rap”. Jaki będzie Skorup na „Ludziach chmur”? Dowiemy się już 27.11.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)

Dostępne w kategoriach

music

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Accompilce

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności