FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  „Szpindlerowy” przywita...

News

„Szpindlerowy” przywita narciarzy już 12 grudnia

Od:
Redakcja 
Data:
9 grudnia 2015, 10:48
Ocena:
Ocena 0.00

Zwykłe otwarcie stacji narciarskich powoli przechodzi do lamusa. Początkom nowego sezonu zimowego coraz częściej towarzyszą liczne imprezy i atrakcje jak chociażby te przygotowane w największym czeskim ośrodku - Spindleruv Mlyn.

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Według sondaży CBOS, od ponad dwudziestu lat, do najbardziej ulubionych przez Polaków narodów należą nasi najbliżsi sąsiedzi, Czesi. Jeździmy do nich coraz chętniej nie tylko w czasie letnich urlopów lecz także na ferie zimowe. Nic dziwnego, bo czeskie ośrodki narciarskie, oferują zarówno świetne warunki śniegowe jak i nowoczesną infrastrukturę. Na jej rozbudowę z roku na rok nasi południowi sąsiedzi wydają setki milionów koron. Jeden z największych ośrodków narciarskich w Karkonoszach, Spindleruv Mlyn (www.skiareal.cz), który w tym sezonie przywita narciarzy już 12- 13 grudnia br., zabłyśnie najnowocześniejszym wyciągiem w całych Czechach.

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Szybko i wygodnie

Właściciel ośrodka Spindleruv Mlyn,  od tego sezonu oferuje narciarzom szusującym w stacji Święty Piotr, sześcioosobową kanapę firmy Leitner, wyposażoną w podgrzewane siedziska i osłony chroniące przed złymi warunkami pogodowymi. Wybudowana kosztem 210 mln Kcz będzie wwozić narciarzy i snowboarderów na Plan w ciągu zaledwie 5,5 minuty. Ponadto, dla lepszej jazdy amatorów białego szaleństwa, na czerwonej trasie w Świętym Piotrze zainstalowano dodatkowe armatki do naśnieżania. - Nowa kanapa powstała na miejscu dotychczasowego 4-osobowego wyciągu krzesełkowego, który po demontażu, zostanie ponownie zamontowany w Horni Misečki i będzie kursować między dolnym parkingiem a Medvedinem – mówi Čeněk Jílek – zarządzający ośrodkiem w Czechach.

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Spindleruv Mlyn leży w samym sercu Karkonoszy i dysponuje 25 km bardzo zróżnicowanych nartostrad, które zadowolą najwybredniejszych amatorów białego puchu.

W muzycznej oprawie

SkiAreal  przygotował wiele atrakcji z okazji rozpoczęcia nowego zimowego sezonu 2015/16 w ośrodku Spindleruv Mlyn, m.in. liczne konkursy z cennymi nagrodami, koncerty a przede wszystkim zjazdy na fantastycznie przygotowanych trasach. W dniu otwarcia nartostrad, a więc 12 grudnia br., na amatorów regionalnej kuchni czeka jarmark świątecznych smakołyków i napojów. Tatry Mountain Resorts przyszykowała również doskonałą ucztę dla naszych oczu i uszu: O godz. 12.30 rozpocznie się spektakl „Rajskie dzieci” czyli czeska wersja słynnego na całym świecie musicalu „Mamma Mia”, która okazała się u naszych południowych sąsiadów takim samym hitem co jej pierwowzór. Muzykę do „Rajskich dzieci” skomponował znany i ceniony czeski artysta – Michał David. To przedstawienie gwarantuje więc narciarzom świetną zabawę w przerwach między szusowaniem.

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Na otwarciu sezonu pojawią się również aktorzy i twórcy filmu „Pięćdziesiąt”, który został nakręcony właśnie w Spindleruv Mlyn.

Na tym nie koniec. O godz. 16.00 odbędzie się, na żywo koncert zespołu Horal, w którym pojawią się James Prachař i František Soukup, znani muzycy z grupy Nightwork.

 - Całość imprezy uwieczni niezwykły pokaz sztuczny ogni. Natomiast na najmłodsze pociechy przez cały dzień 12 grudnia czeka wyśmienita zabawa w Fun Parku – mówi Rene Hrones szef marketingu ośrodka.

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Więcej informacji: www.skiareal.cz

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Zdjęcia: SkiAreal Spindleruv Mlyn

„Szpindlerowy” przywita narciarzy już 12 grudnia Foto: „Szpindlerowy” przywita narciarzy już 12 grudnia
 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności