FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  „Szpindlerowy” przywita...

News

„Szpindlerowy” przywita narciarzy już 12 grudnia

Od:
Redakcja 
Data:
9 grudnia 2015, 10:48
Ocena:
Ocena 0.00

Zwykłe otwarcie stacji narciarskich powoli przechodzi do lamusa. Początkom nowego sezonu zimowego coraz częściej towarzyszą liczne imprezy i atrakcje jak chociażby te przygotowane w największym czeskim ośrodku - Spindleruv Mlyn.

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Według sondaży CBOS, od ponad dwudziestu lat, do najbardziej ulubionych przez Polaków narodów należą nasi najbliżsi sąsiedzi, Czesi. Jeździmy do nich coraz chętniej nie tylko w czasie letnich urlopów lecz także na ferie zimowe. Nic dziwnego, bo czeskie ośrodki narciarskie, oferują zarówno świetne warunki śniegowe jak i nowoczesną infrastrukturę. Na jej rozbudowę z roku na rok nasi południowi sąsiedzi wydają setki milionów koron. Jeden z największych ośrodków narciarskich w Karkonoszach, Spindleruv Mlyn (www.skiareal.cz), który w tym sezonie przywita narciarzy już 12- 13 grudnia br., zabłyśnie najnowocześniejszym wyciągiem w całych Czechach.

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Szybko i wygodnie

Właściciel ośrodka Spindleruv Mlyn,  od tego sezonu oferuje narciarzom szusującym w stacji Święty Piotr, sześcioosobową kanapę firmy Leitner, wyposażoną w podgrzewane siedziska i osłony chroniące przed złymi warunkami pogodowymi. Wybudowana kosztem 210 mln Kcz będzie wwozić narciarzy i snowboarderów na Plan w ciągu zaledwie 5,5 minuty. Ponadto, dla lepszej jazdy amatorów białego szaleństwa, na czerwonej trasie w Świętym Piotrze zainstalowano dodatkowe armatki do naśnieżania. - Nowa kanapa powstała na miejscu dotychczasowego 4-osobowego wyciągu krzesełkowego, który po demontażu, zostanie ponownie zamontowany w Horni Misečki i będzie kursować między dolnym parkingiem a Medvedinem – mówi Čeněk Jílek – zarządzający ośrodkiem w Czechach.

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Spindleruv Mlyn leży w samym sercu Karkonoszy i dysponuje 25 km bardzo zróżnicowanych nartostrad, które zadowolą najwybredniejszych amatorów białego puchu.

W muzycznej oprawie

SkiAreal  przygotował wiele atrakcji z okazji rozpoczęcia nowego zimowego sezonu 2015/16 w ośrodku Spindleruv Mlyn, m.in. liczne konkursy z cennymi nagrodami, koncerty a przede wszystkim zjazdy na fantastycznie przygotowanych trasach. W dniu otwarcia nartostrad, a więc 12 grudnia br., na amatorów regionalnej kuchni czeka jarmark świątecznych smakołyków i napojów. Tatry Mountain Resorts przyszykowała również doskonałą ucztę dla naszych oczu i uszu: O godz. 12.30 rozpocznie się spektakl „Rajskie dzieci” czyli czeska wersja słynnego na całym świecie musicalu „Mamma Mia”, która okazała się u naszych południowych sąsiadów takim samym hitem co jej pierwowzór. Muzykę do „Rajskich dzieci” skomponował znany i ceniony czeski artysta – Michał David. To przedstawienie gwarantuje więc narciarzom świetną zabawę w przerwach między szusowaniem.

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Na otwarciu sezonu pojawią się również aktorzy i twórcy filmu „Pięćdziesiąt”, który został nakręcony właśnie w Spindleruv Mlyn.

Na tym nie koniec. O godz. 16.00 odbędzie się, na żywo koncert zespołu Horal, w którym pojawią się James Prachař i František Soukup, znani muzycy z grupy Nightwork.

 - Całość imprezy uwieczni niezwykły pokaz sztuczny ogni. Natomiast na najmłodsze pociechy przez cały dzień 12 grudnia czeka wyśmienita zabawa w Fun Parku – mówi Rene Hrones szef marketingu ośrodka.

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Więcej informacji: www.skiareal.cz

 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach
Zdjęcia: SkiAreal Spindleruv Mlyn

„Szpindlerowy” przywita narciarzy już 12 grudnia Foto: „Szpindlerowy” przywita narciarzy już 12 grudnia
 Szpindlerow Młyn w Karkonoszach Foto: Szpindlerow Młyn w Karkonoszach

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • laineqtfz
 • ysqaz62
 • troy5166
 • swaldebht7
 • vezxu89
 • flkid12
 • eregowt8x3
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności