FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Niezwykła muzyczna podróż...

News

Niezwykła muzyczna podróż DESPERADOSA

Od:
Redakcja 
Data:
21 marca 2017, 10:36
Ocena:
Ocena 0.00
Wyjątkowy projekt z gwiazdami sceny elektro - Mount Kimbie i pociągiem zmienionym w muzyczny instrument

Tworząc „Train Trax” marka Desperados po raz kolejny przekracza granicę muzycznych eksperymentów. Wraz z Mount Kimbie – światowej klasy gwiazdami sceny elektro - zamienił zwykły pociąg w ogromny, pędzący instrument ze sceną dla fanów z całego świata.

Akcja była popisem nowego podejścia do muzyki i zastosowania innowacyjnych technologii. Pociąg wykorzystano jako żywy instrument, kształtujący powstającą w trakcie przejazdu muzykę duetu Mount Kimbie. W wybranych miejscach szyn kolejowych umieszczono czujniki RFID, które w trakcie przejazdu komunikowały się z czujnikami na pokładzie pociągu, zmieniając dźwięki maszyny na odpowiadające im muzyczne brzmienia, które producenci z Mount Kimbie wplatali w swoje kompozycje. W tym eksperymentalnym nagraniu aktywny udział brali uczestnicy tej niezwykłej imprezy, którzy sterowali niektórymi elementami wewnątrz pociągu, np. światłami i kamerami. Rytm tego niesamowitego muzycznego setu wyznaczała prędkość rozwijana przez pociąg. Im szybciej jechał, tym szybciej uderzały basy.

Niezwykła muzyczna podróż DESPERADOSA Foto: Niezwykła muzyczna podróż DESPERADOSA
Wynikiem tego niecodziennego doświadczenia jest utwór SYNTHI – muzyczny zapis podróży zremiksowany przez Mount Kimbie ukaże się jeszcze w tym roku na ich nowej płycie. A już teraz obejrzeć można film „Train Trax”, który dokumentuje cały eksperyment.


- To było istne szaleństwo i zupełnie nowy sposób eksperymentowania z muzyką. Nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy czegoś takiego. Ten pociąg i udział publiczności uczynił występ czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Reakcje fanów były niesamowite
– przyznał Kai Campos z Mount Kimbie.

 - Train Trax wprowadził nas i Mount Kimbie na zupełnie nowy i wcześniej trudny do wyobrażenia obszar eksperymentów muzycznych. Pokazaliśmy naszym fanom jak w innowacyjny sposób wydobyć z muzyki to, co najlepsze. Okazało się, że sama podróż na imprezę może być równie ekscytująca jak jej cel – dodaje Anna Bizoń, Global Brand Director Desperados. - To kolejna odsłona naszej globalnej kampanii marketingowej „Release Your Inner Tequila”, w której angażujemy się w nietypowe projekty, związane z ponadstandardowymi eksperymentami muzycznymi.

W poprzedniej odsłonie kampanii, pod koniec ubiegłego roku, marka Desperados zorganizowała Bass Drop – pierwszy na świecie festiwal bez grawitacji. Do współpracy zaprosiła grupę didżejów Barong Family oraz neurobiologa Daniela Levitina, który pomagał przy tworzeniu specjalnego setu muzycznego. Desperados zabrał 74 osoby w lot nad pustynią Nevada, by na wysokości 9 tys. m nad ziemią spotęgować bas i manewrując samolotem wywołać stan nieważkości. Zobacz film tutaj:    


Pierwszy projekt w ramach  kampanii „Release Your Inner Tequila” zamienił przedmioty codziennego użytku w instrumenty, a dom w ogromny klub. W ramach akcji „House Party Plugged”, siły połączyli Riton (znany brytyjski producent muzyczny i didżej) oraz Dario Rossi, uliczny perkusista. Razem wykonali remiks hitu Ritona ‘Rinse and Repeat’ w budynku mieszkalnym, wykorzystując do tego patelnie, garnki, a nawet schody.


****

Mount Kimbie, światowe gwiazdy sceny elektronicznej

Założona w 2008 r. grupa Mount Kimbie wykonuje muzykę elektroniczną i jest pionierem muzyki post dubstep. Grupa zaczynała od tworzenia remiksów dla The XX, Foals and The Big Pink. W 2010 r. wydała swój debiutancki album 'Crooks & Lovers', zdobywając uznanie krytyki. Drugi album Mount Kimbie, 'Cold Spring Fault Less Youth', tym razem o zasięgu globalnym, został wydany w 2013 r. przez wytwórnię Warp Records.

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Arczista

Dawn Wall


Najnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • acsoz86
 • aybnb51
 • vezxu89
 • grishama4413
 • flkid12
 • lprvi94
 • ysqaz62
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności