FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Niezwykła historia bboya Victora...

News

Niezwykła historia bboya Victora Montalvo

Od:
Redakcja 
Data:
28 marca 2018, 14:02
Ocena:
Ocena 0.00
FILM DOKUMENTALNY W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ DOSTĘPNY NA RED BULL TV

Udział w światowych finałach zawodów Red Bull BC One to dla wielu spełnienie marzeń. Dla Victora Montalvo sam udział nie wystarczył. Victor chciał wygrać i udało mu się to osiągnąć po tym, jak trzeci raz zakwalifikował się do finału. Zanim zobaczycie go podczas polskiego finału w Krakowie, jego historię możecie prześledzić w filmie „Remember the Name: Victor” dostępnym na www.redbull.tv/victor.

Victor Montalvo zwyciężył w zawodach Red Bull BC One w 2015 roku. Wcześniej dwukrotnie próbował swoich sił w światowych finałach. Jego droga do sukcesu nie była jednak prosta. Victor pochodzi z biednej, wielodzietnej rodziny emigrantów z Ameryki Południowej, którzy osiedli się w niewielkim mieście Kissimmee na Florydzie. Nauka breakdance’u była dla niego szansą, której nie zamierzał zmarnować. „Bez breakdance'u pewnie na zawsze pozostałbym w Kissimmee. Paląc i pijąc, nie robiąc nic w życiu” – mówi w filmie „Remember the Name: Victor”.

B-Boy Victor Foto: B-Boy Victor
Victora pod swoje skrzydła wziął Mex One, który jako pierwszy dostrzegł jego talent. „W wieku 20 lat Victor miał to, na co większość tancerzy musi pracować 15-20 lat” – mówił w filmie mentor tancerza. A wiedział co mówi. Mex One był absolutną legendą breakingu, organizował festiwale, promował młode talenty i szerzył kulturę breakdance. Zmarł przedwcześnie we wrześniu 2017 roku w wieku zaledwie 35 lat.

Victor już w młodym wieku zgarnął trofea na największych imprezach na świecie. Dziś jest reprezentantem Red Bull BC One Allstars i pozostaje inspiracją dla wielu bboyów. Na początku kwietnia pojawi się w Krakowie, gdzie będzie gościem Red Bull BC One Cypher Poland. Teraz to on będzie oceniał walczących bboys i bgirls. Zasiądzie w jury zawodów obok Lil Zoo z Maroka i Intacta z Ukrainy.

Victor poprowadzi w Krakowie również warsztaty taneczne. Odbędą się one 7 kwietnia o 11:00 w Szkole Tańca Sempre. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, więc radzimy nie zwlekać z zapisami. Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać na: bconepolandcypher@gmail.com.

***

O RED BULL BC ONE

Red Bull BC One to turniej, który szybko zapracował sobie na miano najistotniejszej rywalizacji breakingowej w formacie jeden na jeden. Po światowym debiucie w 2004 roku zawody Red Bull BC One podróżują po całym świecie. Globalny finał co roku odbywa się w innej lokalizacji. W zeszłym roku był to Amsterdam, a dwa lata temu Tokio. Lokalizacja tegorocznego światowego finału objęta jest tajemnicą, natomiast polskie eliminacje odbędą się w kwietniu w Krakowie.

Red Bull BC One Cypher Poland to niesamowite wydarzenie łączące tych, których pasją jest taniec i muzyka. Najlepsi tancerze z całej Polski rywalizować będą o przepustkę do międzynarodowego Red Bull BC One Last Chance Cypher, gdzie uczestnicy walczą o miejsce w głównym finale. Tam zmierzą się z najwybitniejszymi przedstawicielami breakingu z różnych stron świata, którzy zostali do niego zaproszeni przez organizatorów.

Film dokumentalny „Remember the Name: Victor” zobaczyć można bezpłatnie na www.redbull.tv/victor

Warsztaty

VICTOR - Breaking

7 kwietnia 2018 (sobota); g. 11:00 -12:30
Szkoła Tańca Sempre, ul. Berka Joselewicza 26, Kraków
Cena: 50 pln

LIL ZOO - Breaking

8 kwietnia 2018 (niedziela); g. 10:30 - 12:00
Szkoła Tańca Sempre, ul. Berka Joselewicza 26, Kraków
Cena: 50 pln

BLONDY – Popping

8 kwietnia 2018 (niedziela); g. 12:30 - 14:00
Szkoła Tańca Sempre, ul. Berka Joselewicza 26, Kraków
Cena: 60 pln

Zgłoszenia na warsztaty: bconepolandcypher@gmail.com

W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, telefon kontaktowy i informację, których warsztatów dotyczy zgłoszenie.

Red Bull BC One Cypher Poland:

7 kwietnia 2018 (sobota)

Forty Kleparz, ul. Kamienna 2, Kraków

8 kwietnia 2018 (niedziela)

Stara Zajezdnia, ul. Świętego Wawrzyńca 12, Kraków

wstęp na obydwa dni wolny

Zapisy do udziału w zawodach: https://win.gs/2GgjpGW

redbull.pl/bcone

Wydarzenie na Facebooku

#bcone

Dostępne w kategoriach

music street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności