FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  News >  Złoto Dawida Godźka w pierwszych...

News

Złoto Dawida Godźka w pierwszych mistrzostwach FMB World Tour w sezonie

Od:
Redakcja 
Data:
18 lutego 2019, 09:50
Ocena:
Ocena 0.00

Ostatniego weekendu swój sezon na dużych kołach Dawid Godziek rozpoczął w świetnym stylu! Zdobywając złoto podczas Garmin Winter Sports Festival w kategorii MTB Dawid ponownie udowodnił, że radzi sobie świetnie nie tylko w dyscyplinie BMX. W zawodach udział wzięło 15 zawodników pochodzących z Polski, Węgier, Rosji oraz Ukrainy. Na drugim miejscu uplasował się Marek Łebek, a na trzecim stopniu podium stanął Yura Starosta.  Zawody odbyły się na Kotelnicy Białczańskiej, a zawodnicy startowali tym razem na przeszkodzie zbudowanej ze śniegu, a nie standardowo z ziemi!

Złoto Dawida Godźka w pierwszych mistrzostwach FMB World Tour 2019 Foto: Złoto Dawida Godźka w pierwszych mistrzostwach FMB World Tour 2019
W swoim finałowym przejeździe zawodnik wykonał ewolucję zwaną „Twister Nohand”, której aktualnie na całym świecie nie wykonuje nikt inny. Zawody te zaliczają się do serii oficjalnych mistrzostw FMB World Tour w kategorii bronze, więc Dawid z powodzeniem zdobył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Głównym celem zawodnika na ten rok jest zdobycie awansu do światowej czołówki, czyli serii Crankworx Diamond Edition. W związku z tym, Dawid ma w planach mocne starty w zawodach FMB, by zdobywać punkty oraz wymarzoną dziką kartę .

Zobacz aktualny profil Dawida w rankingu FMB!

„Lepszego startu sezonu na MTB nie mogłem sobie wymarzyć. Jestem bardzo zadowolony i mocno zmotywowany na kolejne starty, bo każde zwycięstwo zbliża mnie do występu w Crankworx’ie! Poza tym, MTB to dla mnie zawsze świetna zabawa. Kolejne miesiące poświęcę na solidny trening i myślę, że sezon 2019 będzie tak mocny, jak samo jego rozpoczęcie J”, komentuje Dawid.

Zobacz finałowy przejazd Dawida na jego fanpage’u

Instagram Dawida Godźka

Kanał na Youtube „Godziek Brothers”

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Accompilce

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności