FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Wydarzenia >  New Model Army w gdańskim klubie B90

Wydarzenia

New Model Army w gdańskim klubie B90


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Strona www: http://www.b90.pl/

Data wydarzenia: od 2013-10-06 19:00 do 00:00

New Model Army w gdańskim klubie B90

6 października 2013 w Klubie B90 wystąpi formacja NEW MODEL ARMY

Koncert poprzedzi występ grupy ARMIA.
 
NEW MODEL ARMY
 
New Model Army to legendarna kapela o światowej renomie. Grupa powstała w Bradford w 1980, a za jej twórcę można uznać Justina Sullivana. Muzycy inspirowali się punk rockiem, northern soulem, i ogólnie gorącą atmosferą lat 80. Tak rozpoczęła się długa, pełna przygód, podróż. Trudno przecenić wpływ Armii Nowego Wzoru na post punk, folk rock, muzykę gotycką, czy metal. Jednak, sami artyści zawsze starali się uniknąć zaszufladkowania, jako zespół konkretnego nurtu.
 

ARMIA

Zespół Armia powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego i Sławomira Gołaszewskiego. Muzyka zespołu to synergia energetycznego rocka, folku, free jazzu i awangardy, zawierająca cytaty z muzyki klasycznej i ludowej. Waltornia definiuje unikalne brzmienie zespołu, a rockową sekcję rytmiczną uzupełniają dźwięki fortepianu, fletu, instrumentów smyczkowych, perkusyjnych i etnicznych, jak didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu.
 
Informacja o biletach: 
w przedsprzedaży / 50 zł , w dniu koncertu / 60 zł
 
 

Miejsca

  • Klub B90 Klub B90 B90 - nowa lokalizacja Soundrive Fest 2013 B90 to nowo powstający klub połączony ściśle z misją portalu muzycznego Soundrive.pl / www.soundrive.pl / dążącego do zbudowania silnego,... Doki 1, Gdańsk Od: Redakcja Data: 6 lutego 2013, 14:49 więcej

Dostępne w kategoriach

music

Ostatnie fotyVideo

Podziel się


QRCode

QRCode: New Model Army w gdańskim klubie B90

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności