FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Wydarzenia >  Thule Polish Freeskiing Open 2015...

Wydarzenia

Polish Freeskiing Open

Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2015-02-13 10:00 do 2015-02-14 18:00

Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI

Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI, to nie tylko Mistrzostwa Polski we Freeskiingu PZN oraz jedno z najbardziej atrakcyjnych i pozytywnych zimowych wydarzeń sportowych w Polsce, ale także najstarsze i jedne z największych freestyle’owych zawodów narciarskich w Europie. Od 12 lat przyciągają najlepszych zawodników z kraju i z zagranicy, których widowiskowe ewolucje cieszą oczy zgromadzonej na stoku publiczności. To tutaj karierę zaczynało wielu sportowców, reprezentujących swoje kraje podczas igrzysk w Soczi w nowych dyscyplinach: narciarskim slopestyle’u i halfpipe’ie. W nadchodzącym sezonie Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI odbędzie się w walentynkowy weekend (13-14 lutego) w Białce Tatrzańskiej.

„W połowie lutego po raz pierwszy zaprosimy wszystkich na stok Kotelnica Białczańska. Nowa lokalizacja to przede wszystkim szansa na większą kreatywność przy budowie snowparku, co pozwoli narciarzom na pokazanie jeszcze bardziej spektakularnych ewolucji. Fakt włączenia freeskiingu do grona dyscyplin olimpijskich przyciągnął także nowych sponsorów, dzięki którym możemy przygotować większe i ciekawsze zawody. W tym roku mamy dużo nowej energii i nadzieję, że uda nam się  pozytywnie zaskoczyć nie tylko zawodników, ale także publiczność” - mówi Andrzej Lesiewski, główny organizator wydarzenia.

W ramach zawodów rozegrane zostaną dwie główne konkurencje: Rexona Big Air i Rails. Szczególnie ta pierwsza dostarcza kibicom niesamowitych emocji, gdyż w czasie wysokich i dalekich skoków zawodnicy zdają się niekiedy zaprzeczać prawu grawitacji. Loty na odległość nawet 25 metrów połączone ze stylowymi obrotami i saltami to część, której nie można przegapić. Nowe oblicze zyska także MINI Night Session, czyli nocne show podczas którego szalonym ewolucjom towarzyszy energetyczna muzyka i światła przygotowane przez Red Bulla. Na czołówkę czeka największa w historii pula nagród, a najlepsi zawodnicy i zawodniczki powalczą też o tytuły Międzynarodowych Mistrzów Polski we Freeskiingu PZN.

W tym roku, po raz pierwszy tytułowym sponsorem wydarzenia została firma Thule. „Nasze produkty powstają z myślą o miłośnikach aktywnego stylu życia. Proponowane przez nas rozwiązania umożliwiają bezpieczny transport sprzętu i tym samym realizację sportowych pasji. Na całym świecie wspieramy też wybitnych sportowców - narciarzy, rowerzystów, kitesurferów czy kajakarzy. Zaangażowanie w imprezę Polish Freeskiing Open, której uczestnicy - zarówno zawodnicy, jak i widzowie - to prawdziwi miłośnicy narciarstwa jest więc dla nas naturalne.” - tłumaczy Paweł Mazur, Sales and Marketing Manager marki Thule w Polsce.

Wstęp na imprezę Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI jest bezpłatny, a na widzów poza widowiskową rywalizacją sportową, czekają liczne konkursy organizowane w miasteczku namiotowym, dwa dni dobrej muzyki, okazja do spróbowania swoich pierwszych skoków lub przejazdów po railach pod okiem doświadczonych instruktorów i masa pozytywnych emocji.

PROGRAM:

PIĄTEK 13.02.2015

 • 10.00 - 11.30 - Trening
 • 12.00 - 13.30 - Eliminacje Rexona BIG AIR
 • 13.30 - 14.00 - Trening
 • 14.00 - 15.00 - Eliminacje RAILS
 • 18.00 - 19.00 - MINI Night Session
 • 22.00 - Chillout party

SOBOTA 14.02.2015

 • 10.00 - 11.00 - Trening
 • 11.30 - 12.30 - Półfinał Rexona BIG AIR
 • 12.30 - 13.00 - Trening
 • 13.00 - 13.50 - Finał RAILS
 • 14.00 - 15.00 - Finał Rexona BIG AIR
 • 15.30 - 16.00 - Dekoracja zwycięzców
 • 22.00 - Afterparty

Wszelkie informacje na temat programu zawodów, uczestników i relacje z minionych edycji znaleźć można na stronie www.pfopen.pl.

facebook.com/ski2die

instagram.com/ski2die

 

Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą w narciarstwie freestyle’owym w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski przyciąga czołówkę europejskich zawodników. Stale rosnący poziom wykonywanych ewolucji oraz największe skocznie, które powstają specjalnie na zawody, sprawiają, że Polish Freeskiing Open to najbardziej widowiskowa impreza zimowa w Polsce.

Miejsca

 • Kotelnica - Białka Tatrzańska Kotelnica - Białka Tatrzańska Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska Sp. z o.o. to nowa inwestycja uruchomiona i działająca od 8 grudnia 2001r. Ośrodek dysponuje 4 wyciągami: - nowa kolej linowa 4 os. o... Kotelnica, Białka Tatrzańska Od: pawelec Data: 20 lipca 2010, 11:00 więcej

Dostępne w kategoriach

freeskiing sport

TekstyGaleriaVideo

Podziel się


QRCode

QRCode: Thule Polish Freeskiing Open 2015 driven by MINI

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności