FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Wydarzenia >  Sublimacja #14 Mózg Warszawa

Wydarzenia

Sublimacja #14 Mózg Warszawa


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2017-02-18 22:00 do 00:00

Sublimacja #14 Mózg Warszawa

Kolejna porcja wysublimowanych dźwięków
spod znaku drum & bass i jungle w budynku Teatru Powszechnego popłynie z głośników w sobotę 18-go lutego.

Jak zawsze pojawią się na niej wyjątkowi Goście:

►Simba (Tension Kru)

►Handra (Fokuz, Addictive Behaviour, Absys)

►Greenhouse Effect (Warszawa)

oraz gospodarze cyklu:

►PANTON (Naturalna Selekcja)

►FREEDOMSOUND (Warsaw Jungle Massive)

Start: 22:00

Wejście: 10 PLN

MÓZG Warszawa

ul. Jana Zamoyskiego 20

(Teatr Powszechny)

Zapraszamy!

Wsparcie:

Warszawski DNB, Elektrowkręta, Drum & Bass PL, Clubbing Warszawa,Radio Kampus, Elektroniczna Warszawa, CGK Warszawa, muno.pl,Freestyle.pl, buyabongo.net, Naturalna Selekcja, Stan Umysłu

HANDRA to duet producencki stworzony przez Marka Szpaka (Screwball) i Filipa Zdrodowskiego (RanyJulian), dwójkę bydgoszczan, mieszkających na co dzień w Poznaniu i Warszawie.

Idea stworzenia wspólnego projektu muzycznego HANDRA zrodziła się naturalnie, jako produkt wspólnej pasji, przeżyć i następstwo spędzania wolnego czasu przez dwójkę zapeleńców, których łączny staż na połamanej scenie wynosi już ponad 30 lat. Znani z innych projektów muzycznych, scenicznych, zarówno producenckich, didżejskich, jak i wokalnych, Screwball i RanyJulian znaleźli wspólny biegun na swojej muzycznej drodze. Produkcje HANDRA to połączenie klasycznych, technicznych drum&bassowych brzmień z nowoczesnymi, surowymi i minimalistycznymi dźwiękami, utrzymany w mrocznej i nostalgicznej konwencji. Pierwszy singiel HANDRA - "Unexpected", znalazł miejsce w setach takich osobistości światowej sceny drum&bass jak Lenzman, Subwave, Seba, Technimatic czy S.P.Y. Debiutancki track HANDRA znalazł uznanie także w kraju, czego wyrazem stał się remix "Unexpected" autorstwa CLS'a, mającego za sobą wydawnictwa między innymi w Hospital Records. Epka HANDRA "Unexpected" ukazała się nakładem labelu INFLUENZA MEDIA. Wkrótce po jej opublikowaniu duet rozpoczął cykl występów w całej Polsce, w tym m.in na głównej scenie festiwalu Audioriver. Kolejne dwa utwory duetu zostały wydane na płycie winylowej nakładem brytyjskiego wydawnictwa ADDICTIVE BEHAVIOUR. Jeden z nich, "Coat of Dust" odbił się szerokim echem w drum&bassowym świecie. Na portalu Soundcloud w krótkim czasie został odsłuchany kilkanaście tysięcy razy. Niedługo po wydaniu epki HANDRA udzieliła wywiadu dla Drum&Bass Arena oraz brytyjskiego Kmag. Do tego drugiego przygotowany został ekskluzywny mix. Utwór "Claw" został umieszczony na składance Theory of the Avantgarde - Cosmos LP wydanej w formie cd przez włoski label AVANTGARDE, na którym znalazły się również kompozycje takich artystów jak Hydro, Dabs, L 33 czy ArpXp.

Na początku kwietnia ukazał się kolejny winylowy release Handra - track "Furia" został wydany w specjalnym, kolekcjonerskim, 7-winylowym boksie przez FOKUZ REC. Release jest dostępny także na CD i jako digital. Kolejny krok duetu to autorskie, winylowe EP dla ADDICTIVE BEHAVIOUR, na którym oprócz solowej produkcji HANDRA, ukazały się projekty z udziałem specjalnych gości - koprodukcja z Mortemem oraz "Coat of Dust" w remiksie EastColors. W 2015 roku Handra powróciła na festiwal Audioriver, tym razem na Fashion Stage.
2016 rok to kolejny winyl dla Addictive Behaviour (zawierający m.in. remix Ed:it'a związanego z labelem Shogun) oraz rilisy w Blendits czy Absys Records. Obecnie duet pracuje nad trzema nadchodzącymi projektami.

https://soundcloud.com/handramusic
https://www.facebook.com/handramusic

Simba - Producent muzyczny i didżej. Od 1999 roku aktywnie związany z gatunkiem drumnbass. Współzałożyciel kolektywu Tensionkru. Uczestnik Red Bull Music Academy.

Od bardzo wczesnych lat próbował swoich sił w tworzeniu i odtwarzaniu muzyki. W wieku 16 lat jego wiedza i zaangażowanie zostały docenione i Simba stał się jednym z prowadzących drumnbassowe pasmo nocne w kultowej niegdyś Radiostacji. Swoje pasmo nazwał Napiente Struktury Uamane.

Mniej więcej w tym samym czasie za sprawą konkursu Pepsi Faza światło dzienne ujrzało jego pierwsze, muzyczne wydawnictwo – utwór „Say it”. Od tego momentu, nie tylko produkcja muzyki, ale również częste występy w klubach na stałe weszły do jego obowiązków, ale i pasji.

Kolejny przełom na jego muzycznej drodze przypada na rok 2002. Wtedy to ledwie pełnoletni Simba zostaje wybrany do grona uczestników prestiżowych warsztatów Red Bull Music Academy w Sao Paulo.

Po powrocie z Brazylii razem z didżejami Pi i Zygulim aktywizuje powołany w 2001 kolektyw Tensionkru i rozpoczynają regularne organizowanie imprez drumnbassowych. Do dziś za sprawą działalności grupy (obecny skład Tensionkru to: Simba, Zyguli, Ginee K i Raabe) Polskę odwiedzili wybitni przedstawiciele światowej sceny dnb: Adam F, John B, Dillinja, Benny Page, Matrix & Futurebound, Concord Dawn, Mathematics, Gridlok, Artificial Intelligence i Mc Lowqui, D.Kay, Raw.full, Spinback (Total Science) i wiele innych znakomitości.

Stając za dj'ką gra to co sam chciałby usłyszeć, czyli głównie ciężki i taneczny drumandbass. Nie znosi jednak nudy i zbędnej ortodoksyjności. Łącząc całe spektrum tej muzyki, stawia na pierwszym miejscu dobrą zabawę i jakość.

Nie stawia natomiast na granie samych nowości - wraz z Aztekiem stworzył cykl Bejsbook, który prezentuje wyłącznie starszy drumandbass, a także prężnie rozwijającą się grupę fb pod tym samym wezwaniem.

Simba to jednak przede wszystkim producent, o rozpoznawalnym brzmieniu. Jego remixy, edity, a także kawałki autorskie od samego początku stanowią trzon jego setów. Były one powodem, dla którego w ogóle stanął za deckami.

Chętnie kolaboruje na scenie jak i w studiu, lubi muzyczne eksperymenty, wycieczki i zapożyczenia z innych gatunków, ale jego najważniejszą muzyczną miłością pozostaje drumandbass.

## LINKI ##

https://www.facebook.com/simbatensionkru
https://soundcloud.com/simbadnb
https://soundcloud.com/simba-archive/
http://www.mixcloud.com/simbatensionkru/

Miejsca

 • MÓZG Warszawa MÓZG Warszawa Klub, Galeria Sztuki, Sala Koncertowa budynek Teatru Powszechnego Legendarny klub Mózg, z siedzibą w Bydgoszczy, to miejsce prezentujące od 1994 roku sztukę współczesną, a w... Jana Zamoyskiego 20, Warszawa Od: Redakcja Data: 15 stycznia 2015, 16:37 więcej

Dostępne w kategoriach

music

Ostatnie foty


Podziel się


QRCode

QRCode: Sublimacja #14 Mózg Warszawa
Reklama-Jak zamawiać?
Diverse Downhill Contest

Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • Jakub Kosmowski
 • GrubSon
 • lotar
 • jozefa
 • mirekb
 • ambrozik1984
 • kisielewicz1984
 • magicznamag
 • MalagA
 • sobczak1989
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności