FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Wydarzenia >  Weekend z przygodą w Krakowie i...

Wydarzenia

Weekend z przygodą w Krakowie i okolicach


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2017-07-22 08:00 do 2017-07-23 18:00

Adventure Trophy'17 Kraków

W dniach 22 i 23 lipca zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach związanych ze sportami wytrzymałościowymi. Ich wspólnym mianownikiem będzie prawdziwa przygoda w najciekawszych, podkrakowskich terenach rekreacyjnych.

W ramach całego przedsięwzięcia uczestnicy mają możliwość rywalizacji w:

- MAŁOPOLSKIEJ SETCE - czyli rowerowym maratonie na orientację na dystansie 100 km. Zawodnicy startujący w zespołach 2-sobowych będą musieli odnaleźć kilkanaście punktów kontrolnych, zlokalizowanych na terenie Pogórza Wielickiego i Beskidu Makowskiego. Limit czasu na pokonanie trasy to 14 godzin, trasa charakteryzować się będzie sporymi przewyższeniami i poprowadzona zostanie bocznymi drogami i w sporej części leśnymi ścieżkami. Start zawodów zlokalizowany będzie na terenie Fortu Winnica, a baza zawodów znajdować się będzie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna (ul. Kolna w Krakowie).

- BIEGU TWIERDZY KRAKÓW - czyli biegu przełajowym na dystansach 5 i 10 km, po terenie Fortu Winnica oraz okolicznych, leśnych ścieżkach i duktach i łąkach. Teren choć stosunkowo płaski, jest podmokły i trudny technicznie. Start Biegu - 22 lipca 2017, FORT WINNICA godzina 10. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i przy okazji będzie miał możliwość zwiedzenia Fortu. Zapewniamy punkt odżywczy oraz elektroniczny pomiar czasu.

- PIESZE ZAWODY NA ORIENTACJĘ - to propozycja dla lubiących biegać dłuższe dystanse i posługujących się mapą. Zawodnicy przy pomocy map w skalach od 1:15 000 do 1:50 000 będą musieli odnaleźć kilkanaście punktów kontrolnych rozmieszczonych na terenach lasów miasta Krakowa. Limit czasu na pokonanie całej trasy o długości około 30 km to 10 godzin.

Punktem kulminacyjnym i główną imprezą weekendu będzie rajd przygodowy ADVENTURE TROPHY '17 (ta kultowa niegdyś impreza wraca do kalendarza w tym sezonie). W tegorocznej edycji zespoły rywalizować będą w 2-osobowych składach na trasie AT '17 - 200 km w limicie 30 h oraz Krótkiej - 70 km w limicie 14 h. Zawody organizowane są w cyklu AR Team Cup. Na obu trasach na zawodników czekają takie dyscypliny jak: bieg na orientację, MTB, kajak, rolki, pływanie, a także liczne zadania specjalne - zadania linowe, eksploracja podziemi, pływanie, rafting i odcinki specjalne fragmenty o obowiązkowym przebiegu.

Organizatorzy (na co dzień sami startujący w rajdach przygodowych - członkowie AR Team Polska) dołożą wszelkich starań, aby rajd był naprawdę ciekawy, trasa wymagająca fizycznie i nawigacyjnie, a zadania specjalne mocno wryły się w pamięć uczestników.

Zamysłem tej krakowskiej imprezy jest przywrócenie dawnej renomy zawodom Adventure Trophy i już od kolejnej edycji powrót do rywalizacji klasycznych 4 osobowych zespołów na długiej wielodniowej trasie.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Adventure, a więcej szczegółów można znaleźć na stronie zawodów - http://adventure-trophy.pl/  i jej fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ADVENTURE.TROPHY a także na profilu zespołu AR Team Polska https://www.facebook.com/ARTeamPolska/

Miejsca

  • Kraków Kraków Gród Kraka Kraków Od: alik Data: 2 czerwca 2010, 08:56 więcej

Dostępne w kategoriach

sport

Teksty

  • Adventure Trophy 2017 za nami Adventure Trophy 2017 za nami 22-23 lipca to był gorący weekend w Krakowie nie tylko za sprawą upałów, ale przede wszystkim masy wrażeń podczas Adventure Trophy 2017. W... ocena Od:Redakcja Data:26 lipca 2017, 12:54więcej

  • Nadchodzi Adventure Trophy 2017 Nadchodzi Adventure Trophy 2017 Już w najbliższą sobotę 22 lipca, rusza legendarny rajd przygodowy Adventure Trophy w okolicach Krakowa ocena Od:Redakcja Data:18 lipca 2017, 13:33więcej


Galeria


Podziel się


QRCode

QRCode: Weekend z przygodą w Krakowie i okolicach

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności