FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Wydarzenia >  Heat games 2019 – pierwsza edycja...

Wydarzenia

Heat games 2019 – pierwsza edycja sportowych igrzysk czterech Żywiołow


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2019-07-26 12:00 do 2019-07-28 18:00

Heat games 2019 – pierwsza edycja sportowych igrzysk czterech Żywiołow

.

Już 26-28 lipca tego roku czeka nas całkowita nowość na arenie wydarzeń sportowych. To właśnie wtedy odbędzie się pierwsza edycja zawodów HEAT Games igrzysk czterech żywiołów!

Będzie widowiskowo i ekstremalnie! Zawodnicy walczący z presją czasu, wymagającymi ziemnymi trasami oraz głodnymi zwycięstwa rywalami... Do tego spektakularne akrobacje na wysokości kilku metrów oraz zmagania z najbardziej nieprzewidywalnymi żywiołami - wodą i powietrzem. Jednego jesteśmy pewni - całość dostarczy kibicom niesamowitego, jedynego w swoim rodzaju widowiska, a wśród uczestników wzniesie dawkę adrenaliny i ducha rywalizacji na całkiem nowy poziom.

Główną ideą zawodów jest rozegranie ich w akompaniamencie czterech żywiołów:

H – hydro, czyli woda. To właśnie w niej rozegrane zostaną pierwsze nieoficjalne Mistrzostwa Świata w wakeboardzie za samochodem.

  • Quicksilver Van Wake Worlds – Wake HEAT to zawody zlokalizowane będą wzdłuż starej drogi do Żywca w Czernichowie – wyjątkowej lokalizacji pozwalającej na przeprowadzenie jedynej w swoim rodzaju konkurencji, polegającej na wykonaniu ewolucji na desce wakeboradowej ciągniętej za samochodem w kanale o długości aż 1 kilometra!
  • W strefie hydro rozegrana zostanie także dodatkowa dyscyplina liczona w klasyfikacji generalnej jako bonus stage – więcej info podamy wkrótce.

E – earth - pod tym żywiołem kryje się strefa rowerowa, w której znajdziemy m.in. takie konkurencje jak:

  • Freestyle HEAT – FMB World Tour Puchar Świata w rowerowym freestyle’u, podczas którego najlepsi zawodnicy z całego świata zmierzą się w najbardziej widowiskowej dyscyplinie HEAT Games 2019 wykonując spektakularne akrobacje na skoczniach o wysokości kilku i długości kilkunastu metrów.
  • Góra Żar DOWN HEAT – Puchar Polski DH – zawody downhillowe kojarzone są z górą Żar już od ponad 13 lat. Rozegrane zostaną na jednej z najstarszych tras w Polsce – ‘pucharówce’, która co roku gromadzi kilkuset śmiałków śmiałków i kilka tysięcy fanów. Konkurencja ta wpisana będzie do międzynarodowego Pucharu Polski.
  • Wyścig o Szczyt Góry Żar - Up HEAT – dedykowany dla prawdziwych herosów wytrzymałości - zawodników startujących w maratonach i cross country. Zawody rozpocznie wspólny start przy dolnej stacji kolejki, który zmieni się w sprint na sam szczyt nartostrady. Zapowiada się widowiskowa walka w pocie czoła do mety zlokalizowanej przy górnej stacji kolejki PKL Góra Żar.
  • Dartmoor Enduro HEAT – entuzjaści enduro będą mieli do pokonania 3 odcinki rozstawione wokół Międzybrodzia Żywieckiego. Na ich drodze staną m.in. odcinki specjalne wytyczone w dzikim górskim terenie, składające się w 90% ze zjazdów. Całość trasy liczyć będzie ponad 30 km!
  • Góra Żar Kids HEAT – wśród licznych konkurencji nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Wyścig KIDS RACE rozegrany zostanie na dolnym odcinku trasy Easy Line w czterech kategoriach wiekowych.
  • GoPro Freeride HEAT – to nic innego jak widowiskowe loty na leśnych skoczniach na najbardziej uczęszczanej trasie PKL Bike Parks – AIRLINE zakończone wisienką na torcie, czyli piątkowym BEST FRickiem. Tej nazwy nikomu nie musimy tłumaczyć J.

A – air – w powietrzu uczestnicy rywalizować będą w zawodach lotniowych Air HEAT, polegających na starcie na szczycie Góry Żar i doleceniu do celu przy dolnej stacji kolejki.

T – tunes, czyli dopełnienie całości. Pod tym hasłem kryją się koncerty i inne atrakcje towarzyszące, jak koncerty, aftery czy Pool Party w Radihaus & Treehaus Żar.

Każda z dyscyplin wliczać się będzie w ranking generalny zawodów, który wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach: HEAT MAN, HEAT WOMAN i HEAT JUNIOR.

Zapisy właśnie ruszyły, więc zapraszamy do rejestracji w specjalnej cenie EARLY BIRD – tylko do 4 lipca: www.heatgames.show/#zapisy

Już dziś dołącz do naszego wydarzenia na FB i weź udział w pierwszych w Polsce igrzyskach 4 żywiołów: https://www.facebook.com/events/408664109921382/

Na profilu wydarzenia oprócz najistotniejszych informacji znajdziesz także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. A jest o co walczyć! Co tydzień do wygrania darmowy pakiet Sport Pack wraz z 1-dniowym karnetem na wyciąg i oficjalną koszulką zawodów HEAT Games.

Więcej informacji oraz cennik pakietów znajdziesz na naszej oficjalnej stronie:

www.heatgames.show

 

Miejsca

  • Żar - Międzybrodzie Żywieckie Żar - Międzybrodzie Żywieckie Trasa narciarska o długości 1600m jest jedną z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach. Biegnie ona wzdłuż kolei, jest sztucznie zaśnieżana i przygotowywana przez najnowocześniejsze... Żar, Międzybrodzie Żywieckie Od: alik Data: 6 grudnia 2010, 09:20 więcej

Dostępne w kategoriach

motor mtb sport wakeboarding

TekstyGaleria


Podziel się


QRCode

QRCode: Heat games 2019 – pierwsza edycja sportowych igrzysk czterech Żywiołow

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności