FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Wydarzenia >  AZTORIN Kite Challenge 2019 - Rewa

Wydarzenia

AZTORIN Kite Challenge 2019 - Rewa


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2019-07-26 11:00 do 2019-07-28 16:00

AZTORIN Kite Challenge- startują zawody o PP i MP w kitesurfingu

AZTORIN Kite Challenge  -
- startują kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu!

Już za chwilę, na półmetku wakacji, 26 - 28 lipca, odbędzie się AZTORIN Kite Challenge – ogólnopolskie zawody zaliczane do Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu.

Tym razem o kolejne punkty w Pucharze Polski, zawodnicy i zawodniczki, walczyć będą  na Cyplu Rewskim.

Cypel ten, nazywany w gwarze kaszubskiej Szperk, to ponad kilometrowej długości naturalny, piaszczysty cypel, niezatłoczone plaże i pływanie na kite’cie niezależnie od kierunku wiatru. Jest to jeden z najlepszych spotów do uprawiania kiteboardingu w Polsce, a nawet na świecie.

Dzięki swojemu położeniu nad brzegiem Zatoki Puckiej i w bezpośrednim sąsiedztwie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego Rewa powszechnie uważana jest za prawdziwą perłę Pomorza. Na terenie gminy Kosakowo szczególną rolę odgrywa ochrona środowiska, czystość plaż i bezpieczeństwo turystów.

Dominującymi kierunkami są tu wiatry zachodnie i północno zachodnie; niespotykanym jest, że praktycznie wszystkie kierunki zapewniają idealne warunki do nauki i doskonalenia kitesurfingu.

Podczas ciepłych, słonecznych dni często zaglądają tu wiatry wschodnie, przynoszące słynną rewską bryzę i pływanie aż do zachodu słońca na idealnie płaskiej wodzie. Spokojna rybacka miejscowość zamienia się wtedy w prawdziwą mekkę kiteboardingu.

Na nadchodzący weekend zapowiada się dobra prognoza wiatrowa – zachodni wiatr o mocy dochodzącej do 20 węzłów. Statystycznie podczas 14-letniej historii zawodów to właśnie w Rewie najczęściej dobrze wiało i udało się rozegrać najwięcej konkurencji.

W tym roku zawodnicy wystartują w trzech konkurencjach: Freestyl’u, Kite Foilu oraz Twin Tip Racingu. Konkurencja Twin Tip Racing U 14 rozgrywana jest w grupie wiekowej do lat 14, aby zachęcić i zmotywować młodych zawodników do startu w zawodach. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu, który odpowiada za regulamin i przepisy współzawodnictwa.

Aktualnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w konkurencji Freestyle prowadzą Katarzyna Lange oraz Mikołaj Gregier. W klasyfikacji Formuły Kite liderami są Julia Damasiewicz i Jakub Jurkowski.

Zapowiada się duża frekwencja i ekscytująca rywalizacja.

Sponsorem tytularnym tej edycji zawodów jest marka AZTORIN, która wspiera tą dyscyplinę sportu od wielu lat.

Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymają zegarki Aztorin.

Linia sportowych zegarków AZTORIN to świetna propozycja dla miłośników aktywnego trybu życia. Zegarki tej marki spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających amatorów sportów wodnych, są stworzone z myślą o nich, dzięki wysokiej wodoodporności.

W tym roku w ofercie Aztorin, obok znanych modeli pojawiły się też nowości. Każda z kolekcji Classic, Casual, Sport czy Sport Limited wzbogaciła się o nowe propozycje, które wyróżnia ciekawy design i wysokie parametry techniczne.

Pozostali sponsorzy zawodów to firma motoryzacyjna Ford Polska, dystrybutor światowej klasy sprzętu do kitesurfingu firmy Duotone oraz ION, którzy również ufundują nagrody dla zwycięzców.

Skrzydeł jak zawsze dodawać będzie Red Bull, który zadba również o miłą atmosferę na plaży.

Do nauki kitesurfingu w szkółce Vip organizatorzy zaprosili znanych aktorów i dziennikarzy.

Nad bezpiecznym przebiegiem szkoleń naszych gości specjalnych czuwać będą profesjonalni, certyfikowani instruktorzy kitesurfingu, tym razem ze szkółki Aloha, mieszczącej się w Rewie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do śledzenia fanpage Ford Kite Cup www.facebook.com/fordkitecup/

Miejsca

  • Rewa Rewa Miejscowość nadmorska Rewa Od: alik Data: 25 czerwca 2010, 15:28 więcej

Dostępne w kategoriach

kiteboarding sport

TekstyGaleria


Podziel się


QRCode

QRCode: AZTORIN Kite Challenge 2019 - Rewa
Reklama-Jak zamawiać?
Accompilce

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności