FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: Strona główna >  Wydarzenia >  17. Krakowski Festiwal Górski

Wydarzenia

17. Krakowski Festiwal Górski


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2019-12-05 15:00 do 2019-12-08 20:00

17. Krakowski Festiwal Górski

5-8 grudnia 2019 roku miasto Kraków. Ze wszystkich stron kraju i świata ściągają łojanci i podróżnicy. Będziemy rozmawiać, słuchać relacji i oglądać zdjęcia z najważniejszych wypraw minionych 12 miesięcy. Nieważne czy w skale, w lodzie czy w śniegu – jesteśmy różni, jednak łączy nas wspólny pierwiastek: ciekawość świata i zamiłowanie do przekraczania granic. Jesteś jednym / jedną z nas? Nie może Cię tu zabraknąć.

***

Mowa oczywiście o Krakowskim Festiwalu Górskim, który odbędzie się w tym roku po raz 17. W grudniu – bo to świetny moment, aby podsumować rok wspinaczkowy. Sezon w skałach, a także w górach najwyższych jest już zamknięty, a zimowy w górach Europy jeszcze na dobre się nie rozpoczął. Dlatego zapraszamy do Krakowa wspinaczy, alpinistów, himalaistów, biegaczy górskich, skitourowców (a także inne postaci z górskiego świata), aby opowiedzieli o swoich przygodach. Zapraszamy Was, abyście przyszli posłuchać, a także podzielili się swoimi doświadczeniami. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie tworzyć wspinaczkową społeczność. Tego internet nam nie zastąpi.

Co nowego?

Nowe będą w tym roku lokalizacje. Festiwal stale się rozwija, a jego energii nie są już w stanie utrzymać w pojedynkę mury Uniwersytetu Ekonomicznego. Dzięki coraz bliższej współpracy z władzami Miasta Kraków po raz pierwszy KFG odbędzie się częściowo w Krakowskim Centrum Konferencyjnym ICE. W salach konferencyjnych oraz sali teatralnej tego nowoczesnego i prestiżowego obiektu odbędą się najważniejsze wydarzenia piątkowego wieczoru.

Rozgrzewkę przed pełnym atrakcji weekendem będzie stanowił blok filmów górskich wyświetlanych w Kinie Kijów już w czwartek 5 grudnia. Natomiast w sobotę i niedzielę centrum festiwalowych wydarzeń pozostanie krakowski Uniwersytet Ekonomiczny.

Kto nas odwiedzi?

Na scenie festiwalowej pojawi się wspinaczkowa czołówka, himalaiści, alpiniści, wspinacze sportowi i wielkościanowi. Uchylamy rąbka tajemnicy... do Krakowa przyjadą między innymi:

  • ·Thomas Huber
  • ·Andy Kirkpatrick
  • ·Marek Raganowicz
  • ·Anna Stöhr
  • ·Jakob Schubert
  • ·Said Belhaj
  • ·Dmitrij Gołowczenko Siergiej Niłow
  • ·Jim Herrington(fotograf)

Kraków Mountain and Climbing Awards

Podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego już po raz drugi przyznamy nagrody za wybitne osiągnięcia w alpinizmie i wspinaczce sportowej. W tym roku prawdopodobnie pojawi się również nagroda honorująca wyjątkowe dokonania górskie, których charakter wykracza poza aspekt wyłącznie sportowy.

Międzynarodowy Konkurs Filmowy i Konkurs Filmu Polskiego

Tradycyjnie jednym z ważniejszych punktów KFG będą konkursy filmowe. Na festiwalowym ekranie wyświetlone zostaną filmy startujące w dwóch głównych kategoriach, Konkursie Międzynarodowym i Polskim. Mamy nadzieję, że wśród filmów znajdą się także polskie i światowe premiery! Listy zgłoszeniowe są już otwarte. Nie zwlekajcie!

Eksplorujesz? Eksperymentujesz? Szusujesz? Wędrujesz? Łoisz? Przyjdź: KFG 2019 – Kraków 5-8 grudnia 2019 r.

Organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Górskiego

 

Miejsca

  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Adres do korespondencji: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ul. Rakowicka 27 31-510 Kraków Centrala tel.: (012) 293 5700 lub (012) 293 5200 Rakowicka 27, Kraków Od: Redakcja Data: 13 listopada 2013, 15:08 więcej

  • Kino Kijów.Centrum Kino Kijów.Centrum Kino w Krakowie Al. Krasińskiego 34, Kraków Od: alik Data: 4 października 2010, 19:05 więcej

Dostępne w kategoriach

sport

TekstyGaleriaVideo

Podziel się


QRCode

QRCode: 17. Krakowski Festiwal Górski

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności